Tickets voor WWDC 2011 al binnen 10 uur uitverkocht

Kaartjes voor WWDC 2011 waren gisteren al binnen 10 uur uitverkocht. De eerste tweedehands kaartjes op eBay zijn gesignaleerd. Ontwikkelaars betalen 1599 dollar voor het vijfdaagse evenement.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

wwdc 2011 sold outAls je nog twijfelde over een bezoekje aan WWDC moet je misschien andere plannen gaan maken. De toegangskaarten voor de Worldwide Developers Conference waren al binnen 10 uur uitverkocht. Misschien heeft dat iets te maken met de nadruk die Apple gaat gaat leggen op de toekomst van iOS en Mac OS, zoals gisteren in een persbericht werd aangekondigd.


Sinds 2008 is de jaarlijkse WWDC steeds uitverkocht, alleen ging het deze keer wel erg snel. In 2010 duurde het nog acht dagen voordat alle tickets waren verkocht. In 2009 duurde het zelfs een maand. Voorheen lag de nadruk hetzij op Apple’s desktopbesturingssysteem Mac OS X, of op het mobiele OS, maar niet eerder op beide.

Heb je wel een kaartje bemachtigd, dan kun je naar 100 technische sessies over iOS en Mac OS gaan kijken. Meer dan 1.000 Apple-engineers zullen vijf dagen lang workshops, presentaties en hands-on labs geven. Mocht je alsnog naar WWDC willen, dan kun je op eBay terecht: het eerste ’tweedehands’ kaartje is al opgedoken voor de absurde prijs van $3.500. Volgens de verkoper was het kaartje alleen maar bedoeld voor een collega, die bij nader inzien toch niet niet aanwezig kan zijn. Maar het feit dat de verkoper meer dan het dubbele van de oorspronkelijke verkoopprijs vraagt, doet eerder denken aan keiharde handel.

Uiteraard is er ook jaloezie in het Google-kamp: een Android-blog wijst erop dat kaartjes voor de Google I/O Developer Conferentie al in 59 minuten waren uitverkocht. Apple deed er 10 uur over. Er is dan ook wel een verschil: de prijzen van het Google-evenement lagen tussen de $450 en $500 terwijl je voor Apple’s WWDC $1599 kwijt bent.

Reacties: 12 reacties

  1. Wat een berg geld. Ik mag hopen dat je minimaal een Macbook pro mee krijgt voor dat geld. Anders zit je op een goude stoel en eet je de hele dag caviaar en zuip je je helemaal klem aan de champagne. 🙂

  2. Jee, dat is nog best een hoop geld.

  3. Voor 5 hele dagen valt het best mee, ik werk ook niet voor minder

  4. Origineel geplaatst door Densoft
    Wat een berg geld. Ik mag hopen dat je minimaal een Macbook pro mee krijgt voor dat geld. Anders zit je op een goude stoel en eet je de hele dag caviaar en zuip je je helemaal klem aan de champagne.

    Het betreft alleen een toegangskaartje. Vliegticket, overnachtingen en consumpties zijn voor eigen rekening.
    Dus je bent er niet met alleen het betalen voor een toegangskaartje.

  5. Hierboven is er zeker niemand die z’n kost verdient met apps ontwikkelen? Voor een conferentie van dit formaat is het helemaal niet duur. Sterker nog, voor 4 dagen zou ik het zelfs goedkoop willen noemen.

    Maar als je het van je zakgeld moet betalen is het wel prijzig ja 😉

  6. @Densoft: Er zijn ook mensen die de daadwerkelijke aangeboden lessen en dergelijke waarderen ;). Reken maar dat zoiets voor veel echte ontwikkelaars nog een redelijk koopje is 😉

  7. 8 miljoen maar

  8. WWDC….. of course.
    Altijd handig als je Moscone in Frisco kent. Wedden dat je in de buurt van Mission of Castro wel kaartjes kunt krijgen, zonder absurde bedragen te hoeven betalen ?

  9. Die is gek!!!

  10. Prijzen vallen reuze mee als je het vergelijkt met andere grote evenementen met workshops en lezingen.

    Ik ben in ieder geval van de partij. Gaan er nog anderen van hier daar naartoe?

  11. De doelgroep voor dit evenement schrikt niet van de toegangsprijs; de reis- en verblijfkosten zijn hoger. De toegangsprijs kan je als drempel zien om te voorkomen dat de zaal enkel vol zit met hobbyisten en Apple-nieuws bloggers die voor de keynote komen en waarschijnlijk weinig zullen doen met de aangeboden technische sessies. Maar ook ook als hobbyist kan je de WWDC volgen, als je geregistreerd bent voor het Developer Program krijg je toegang tot vrijwel alle WWDC-presentaties (vorig jaar was dat voor het eerst gratis). Een aardig alternatief voor iedereen die echt interesse heeft in de geboden sessies, maar niet aanwezig kan zijn in San Francisco.

    @Hendrik Bruinsma: ik ben ook van de partij.

  12. Ik ga liever naar de RAI 🙂