Er is weer een patent opgedoken waaruit we mogelijk wat wijzer worden over de plannen die Apple met de volgende iPad heeft. Vandaag publiceerde het US Patent & Trademark Office, de instantie die toeziet op het toewijzen van patenten en handelsmerken, een nieuw patentverzoek van Apple, zo ontdekte Patently Apple. Het bedrijf vraagt patent aan op de welbekende MagSafe-connector, waarmee elke Apple-laptop tegenwoordig standaard is uitgerust, maar dan voor draagbare apparaten, zoals de iPad, iPhone en iPod touch.
De MagSafe-connector is met name bedoeld om het gebruiksgemak te vergroten. In tegenstelling tot gewone lichtnetadapters voor laptops wordt de MagSafe-connector namelijk door middel van een magneetje met de laptop verbonden. Maar de connector heeft ook nog een andere functie: voorkomen dat je laptop op de grond valt als je achter de kabel blijft haken. Als dat gebeurt, dan laat de connector vanwege de magneetbevestiging automatisch los en trek je dus alleen de kabel mee en niet je laptop.
De vraag is of Apple dan ook van de bekende 30-pins-dockconnector afstapt. Bij huidige iDevices wordt deze dockconnector gebruikt voor zowel bestandsoverdacht als het opladen van je iPhone, iPod touch of iPad. In de patentbeschrijving wordt namelijk alleen gesproken over de MagSafe-connector als ‘power connector’. Dit zou betekenen dat er nog steeds een andere poort nodig is voor bestandsoverdracht en niet te vergeten de mogelijkheid om het apparaat met iTunes te koppelen. Volgens geruchten zou dat ook een micro- of mini-USB-poort kunnen zijn.
Uit een eerdere patentaanvraag van Apple bleek al dat het bedrijf de mogelijkheid voor een zogenaamd landscape-dock onderzocht. Op het internet dook vandaag dan ook een foto (boven) op van de behuizing van wat de volgende iPad zou kunnen zijn. Hierop zijn duidelijk twee dock-connectors te zien. Hiermee zou het mogelijk worden om de iPad ook in landschapsweergave te docken. In de afgebeelde behuizing is echter geen opening voor een camera, al is daarmee een camera op de voorzijde niet meteen uitgesloten.
Patently Apple merkt op dat dit laatste patentverzoek een vervolg is op een eerder verzoek dat het bedrijf in juni dit jaar al indiende. Voordat patenten ook daadwerkelijk toegewezen worden, verstrijken er vaak wel enkele maanden tot enkele jaren. Het indienen van twee verzoeken kort na elkaar duidt er mogelijk op dat Apple inderdaad plannen heeft om de MagSafe-connector naar iDevices te brengen, mogelijk te beginnen met de iPad. Naar verwachting komt het bedrijf volgend voorjaar al met een nieuwe dunnere iPad met onder meer een camera.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
MagSafe
MagSafe is een magnetische aansluiting voor het opladen en bevestigen van je device. Er zijn twee varianten: MagSafe op de iPhone is een magnetische aansluiting om accessoires vast te plakken en om je toestel draadloos op te laden op 15 Watt, terwijl MagSafe 3 op de Mac een magnetische kabelaansluiting is. Dit voorkomt dat je MacBook op de grond valt als er iemand over de kabel struikelt. Apple maakt kabels met MagSafe-aansluiting voor de Mac en voor de iPhone zijn er allerlei accessoires zoals de MagSafe Charger. Er zijn ook MagSafe-autohouders, MagSafe-opladers, MagSafe-powerbanks en meer. Lees ook onze gids met officiële MagSafe-accessoires. Alle uitleg over MagSafe vind je hier!

- Uitleg MagSafe
- De beste MagSafe-laders voor je iPhone
- Overzicht MagSafe-accessoires
- Alles over de MagSafe Charger
- Review MagSafe Charger voor iPhone
- MagSafe Battery Pack
- Review MagSafe Battery Pack
- Review Apple MagSafe Wallet
- MagSafe-problemen? Zo los je ze op
- Zo weet je of een MagSafe-lader echt op nep is
- MagSafe autohouders
- MagSafe powerbanks
- MagSafe-problemen op de MacBook?
- MacBook oplader kiezen
Goed idee, zo’n magsafe-adapter.
Of ze een tweede dock-connector gaan toevoegen, waag ik te betwijfelen. Is misschien wel handig, maar het ziet er niet uit…
Nouja, we zullen ’t zien tegen de tijd dat ‘ie gelanceerd wordt!
Nou laten we hopen dat Apple niet gaat afstappen van de 30pins connector voor zijn apparaten.
Ik heb enkel Apple apparaten bij me mac en zit dus echt niet te wachten op mini USB (voor me camera gebruik ik een cardreader)
(de mini USB connector wordt verplicht voor opladen in de eu dat weet ik maar zolang Apple een 30pins naar mini USB verloopje meeleverd voldoen ze al aan deze eis)
Beide welkome opties!
Vooral bij de cradle in de auto auto vind ik de kabel in landscape modus erg lelijk. Een kabel aan de onderkant zit dan veel minder in het zicht.
Handig, ik hoop alleen dat er wat eerder een Ipad komt.
Ik geloof er weinig van dat Apple van de 30-pins connector afstapt.
Ten eerste zit er meer op dan alleen USB, ten tweede heb je het hele ecosysteem eromheen.
Opvallend in deze is dat de Samsung Galaxy Tab, die net aangekondigd is, opeens ook een 30-pins connector heeft.
(Geinig daarmee dat er allerlei lui hard riepen dat ze die Galaxy Tab gingen halen, juist omdat deze gewoon USB zou hebben, dit in tegenstelling tot de iPad…)
Waarom zou je trouwens Magsafe + USB doen? Beiden kunnen opladen, dus dat klinkt dubbel…
ooooh!! slim!!! ja doen apple, doen doen doen!!!
Magsafe erop lijkt me ook zinloos, tenzij de accu zoveel groter is dat deze niet meer normaal met USB te laden is.
Over het missen van een gat voor de camera: het lijkt me heel raar als de iPad een camera aan de achterzijde krijgt. Aan de voorzijde lijkt me heel logisch (facetime), maar ik denk niet dat het binnen de visie van Apple past dat mensen met een iPad foto’s gaan maken. Zie je het overigens al voor je…
Als Apple een “betere” batterij gaat plaatsen en de oplaat tijd wil verkorten is de USB (welke vorm ook!) of de 30-pins connector te zwak. Een extra probleem zou worden bij een minder goed contact de contector op brand en dat wil niemand.
Persoonlijk is zo’n magsafe wel de beste oplossing (nooit problemen met verkeerd stekken) en zeer solide!
Voor data zullen ze nog niet snel van hun vertrouwde 30-pins connector afstappen.
Inderdaad dat denk ik ook! 🙂 dat zou er net iets over gaan…
Overigens denk ik niet dat we 2 dockconnectors moeten verwachten, Apple leeft met de visie, hoe minder gaten hoe beter, dus 2 connectors gaan er echt niet komen, denk ik toch althans.
Nou ik denk dan meer aan de combinatie van de MagSafe-connector in combinatie met wireless synchroniseren. Lijkt me handig als dat bijvoorbeeld ook werkt met de Time-Capsule! Automatisch synchroniseren en altijd alle up-to-date en gebackupt.
Ik denk dat Apple zéker geen twee 30-pin connectors op de iPad gaat zetten, dat heeft niks met hun ‘simplicity’ te maken!