Na het bericht over de overeenkomst tussen Apple en het Centraal Boekhuis, is er weer nieuws voor de Nederlandstalige boekenliefhebber. Van 31 oktober tot 11 november wordt in Antwerpen de jaarlijkse boekenbeurs georganiseerd. De Vlaamse organisatie Boek.be zal tijdens deze boekenbeurs een iPad-app presenteren. Boek.be is de vakvereniging voor het Vlaamse boekenvak, met als leden de Vlaamse uitgevers, boekhandels en boekimporteurs. Met de app kunnen alle boeken die via e-boek.org gekocht worden ook op de iPad gelezen worden.
Boek.be startte nog maar net een jaar geleden met de website e-boek.org. Bijzonder is dat bij elke verkoop van een boek via de website e-boek.org ook de boekhandels meedelen in de winst. Lezers dienen een favoriete boekwinkel op te geven, die vervolgens een percentage van de opbrengst krijgt. De organisatie heeft nu een iPad-app klaar waarmee alle Nederlandstalige ebooks die via e-boek.org worden gekocht ook op de iPad te lezen zijn. De applicatie werd ingediend bij Apple en zal waarschijnlijk rond het begin van de Boekenbeurs in de App Store beschikbaar zijn.
In tegenstelling tot het Centraal Boekhuis, werkt Boek.be dus met een eigen app, om zo makkelijker de boeken uit het eigen aanbod te kunnen aanbieden.
Deze online boekhandel is niet enkel voor Vlamingen interessant, maar ook voor Nederlandse lezers. Je vindt er naast literatuur ook boeken over wetenschap, sport, geschiedenis, natuur, koken, etc. Kortom de gehele boekenplank van bij de lokale boekenboer, vind je ook hier terug. Wat betreft de prijzen: een digitale versie van een boek is gemiddeld zo’n vierde van de prijs goedkoper dan de papieren versie. Binnenkort beschikbaar in de App Store!
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Leuk dat je ook even de bron van het half ge-copy/paste bericht vermeldt..
http://www.e-book.org doet helemaal niets.
Apart…
Misschien omdat het http://www.e-boek.org is 😉
@karel-willem:
edit: link was inderdaad verkeerd, werd aangepast!
@Martijn: Tekst kwam oorspronkelijk uit persbericht van Boek.be naar aanleiding van de boekenbeurs en is daar op gebaseerd, was misschien inderdaad beter om dat te vermelden!
Al met al, veel sneller dan gedacht nederlandse boeken. En ik ga gewoon interssante boeken en tijdschrijften kopen. Het Valt me nog steeds op hoeveel redelijk denkende mensen, illegaal apps aanschaffen, jailbreaken enz. Zo worden ontwikkelaars, schrijvers enz. niet beloond voor hun creatieve inzet. Met de nu veel lagere prijzen moeten we gewoon weer legaal handelen, het gaat nu ook om kleine partijen!
@willem van der schouw
Sorry dit kan al een hele tijd via bol.com en txtr. Echt goedkoop kan ik dit echter niet vinden. De verhouding papier (drukken, distributie, opslag, winkelpanden en verzending naar de klant) lijkt me een stuk duurder dan verkoop via een server maar dit vindt je in de prijs niet terug
enfin misschien tijd voor een digitale “De Slegte”