TableDrum laat je drummen met echte objecten

TableDrum is een muziek-app die het anders doet: in plaats van op een virtueel drumstel te tappen, gebruik je fysieke objecten in je omgeving om op te drummen. Hiervan maakt de app een 'echt' nummer.
Bastiaan Vroegop -

TableDrum: Hou de knoppen ingedrukt om een geluid op te nemen.De meeste muziek-apps die je in de App Store vindt laten je muziek componeren door een virtueel instrument te bespelen. Meestal is dit handig: gitaren, piano’s en drumstellen van zakformaat zijn moeilijk te vinden, maar het kan ook een ontzettend gepriegel zijn. Omdat je op het scherm van je iPhone niet het verschil tussen knoppen of snaren voelt, is het lastig om deze op gevoel te bespelen. TableDrum biedt een uitkomst: de app luistert mee terwijl je drumt op objecten in je directe omgeving en vormt dit zo om dat het lijkt alsof je op een ‘echt’ drumstel speelt.


Door een van de vier knoppen in de app ingedrukt te houden en op een object in je omgeving te slaan, onthoudt de app hoe dit object klinkt en associeert hij dit met de drum in kwestie. Dit doe je voor je bekkens, de gewone drums en de bass drum. Zodra je iedere drum hebt gelinkt aan een geluid, kun je de app laten luisteren terwijl jij op de maat van de muziek om je heen slaat. Hier maakt hij achteraf een track van, die klinkt als een echte drumkit. De app past zich aan in volume en geluid op basis van hoe hard je op objecten slaat, waardoor het eindresultaat natuurlijker klinkt dan je zou verwachten.

Je vindt in TableDrum in totaal acht drumkits, waarbij ieder met maar vier drums tegelijkertijd kan werken. Deze acht kits staan wel allemaal in het teken van klassieke rockmuziek. Wil je een drumstel gebaseerd op Ethno, Jazz, Electrische en Glitch-muziek, dan kun je dezen voor €0,79 per stuk als in-app aankoop aanschaffen.

Downloaden: TableDrum (€0,79)

Reacties: 7 reacties

  1. Damn wat allemaal wel niet mogenlijk is :O

    Well there is an app for that 😉 xD

  2. Is er al iemand die deze app geprobeerd heeft? Het lijkt mij ontzettend vet, maar ben bang voor te hoge latency! (dat je dus slaat op tafel en het geluid uit je iPhone pas een paar honderd miliseconden later komt).

  3. @mat078: Ik heb hem en hij werkt zeer goed, alleen moet je zorgen dat je geluiden niet teveel op elkaar lijken anders wordt het een beetje een warboel 🙂
    Er is geen te hoge lattency hoor.

  4. Zojuist gekocht en even mee gespeeld. Het werkt echt verbazingwekkend goed! Vooral de dynamiek (verschil in hard en zacht) is super en er is gewoonweg GEEN latency! Erg cool!

  5. Geniale App!
    Je kunt zelfs je stem gebruiken ipv ergens op tikken!
    Bijv. “Bas!” roepen is dan bas-drum en Snare!” wordt snare enz.
    Erg leuk allemaal…

  6. Zoals al door andere aangegeven, weinig tot geen vertraging.. Wel is het moeilijk op een tafel 4 verschillende geluiden te produceren die hij herkent, dus het wordt al snel een snare als je een bas had willen spelen. Oefenen Oefenen Oefenen