Na een lange dag stilte op iPhoneclub, uit respect voor Steve Jobs, gaan we vandaag weer van start met het nieuws. De iPhone 4S is vanaf vandaag in pre-order te bestellen. In de VS, maar ook in enkele Europese landen zoals Duitsland en Frankrijk, is de iPhone 4S vanaf 9:01 uur plaatselijke tijd te reserveren. Het uitleveren begint echter pas vanaf 14 oktober. Dit is twee dagen na de officiële start van iCloud en iOS 5. In Nederland en België komt de iPhone 4S twee weken later, op 28 oktober beschikbaar.
Via de online Apple Store kunnen klanten een iPhone 4S zonder abonnement aanschaffen. In Duitsland en Frankrijk betaal je €629 voor het goedkoopste model, een iPhone 4S met 16GB opslagruimte. De inwoners van de betreffende landen krijgen overigens ook nog te horen wat de tarieven bij de diverse providers zijn. Operator T-Mobile heeft in Duitsland de prijzen al vrijgegeven. De goedkoopste 16GB iPhone 4S is voor een prijs tussen de €49,99 en €239,99 verkrijgbaar bij een abonnement. Wil je de 64GB iPhone 4S, dan moet je tussen de €279,99 en €459,99 betalen. De bijbehorende abonnementen kosten tussen de €35,96 en €89,95 per maand. Mensen die een Premiere Ticket bij T-Mobile hadden gekocht, kunnen vanaf 9:00 uur langsgaan bij hun lokale T-Mobile-verkooppunt in Duitsland.
iPhone 4S in de VS
In de VS is de Apple Store al offline gegaan, ter voorbereiding op de pre-orders. Deze zullen vanaf 12:01AM PST (Pacific Time) van start gaan. In de VS zijn de abonnementsprijzen al bekend. Ook kunnen de Amerikanen kijken of ze in aanmerking komen om te upgraden. Ook al is de iPhone 4S een wereldtelefoon die GSM en CDMA aankan, dat wil niet zeggen dat het volledig zonder beperkingen is. Amerikanen die de iPhone 4S willen kopen, zullen ontdekken dat de iPhone 4S op een CDMA-netwerk geactiveerd moet worden. Het tussentijds wisselen tussen aanbieders Sprint en Verizon blijkt bovendien moeilijker dan gedacht.
iPhone 4S toch niet helemaal unlocked
Hoewel Apple een unlocked iPhone 4S verkoopt, gaat het in werkelijkheid alleen om een unlocked GSM-versie, zoals gebruikt door AT&T. Je kunt de iPhone 4S wel op het Amerikaanse netwerk van T-Mobile gebruiken, maar omdat die een andere frequentieband voor 3G-verkeer gebruikt (die de iPhone niet ondersteunt) zul je slechts op GPRS-snelheid kunnen internetten. Mocht je op vakantie gaan naar de VS, dan is het dus zaak op te letten dat je op AT&T zit, als je snel wilt internetten (en een flinke buitenland-databundel hebt). Nog een ander aandachtspuntje: een iPhone geactiveerd op het AT&T-netwerk werkt niet automatisch op CDMA-netwerken in andere landen, zoals in Korea. Ook kunnen operators of landen bepaalde beperkingen opleggen.
Datasnelheid van operator schiet tekort
Nog een ander punt over de datasnelheid: de iPhone 4S ondersteunt HSDPA tot 14,4 Mbps. Afhankelijk van de definitie die je hanteert kun je daarbij over 4G spreken. Maar niet iedereen zal daarvan kunnen profiteren. De lokale operator moet maar net die snelheid ondersteunen. AT&T in de VS kan bijvoorbeeld in de praktijk maar snelheden tussen de 700 kbps en 1,7 Mbps, waardoor gebruikers maar eentiende van het potentieel gebruiken.
Vodafone en T-Mobile bieden bij hun iPhone-abonnementen een snelheid van 7,2 Mbps. Bij KPN kun je bij de abonnementen Bel-SMS-WebXL wel theoretische snelheden van 14,2 (gek genoeg geen 14,4) Mbps verwachten. Bij Vodafone heeft Bel+SMS+Web Smart wel 14,4 Mbps en bij T-Mobile is 7,2 Mbps echt het hoogst haalbare.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
het heeft dus geen zin om volgende week naar Duitsland te rijden om een 4S te kopen?
Apple Store Nederland is ook down. Zou dat betekenen dat wij ook vandaag kunnen pre-orderen?
Dat was mij namelijk nog steeds onduidelijk.
Of kunnen wij pas 28 oktober pre-orderen en dan een week later pas de telefoon verwachten?
ik wil ook pre-orderen! 🙂
Weet iemand de download snelheid van KPN extra snel sim only.
Ga naar de phonehouse daar kan je inschrijven voor 25 euro en mag je voor 50 euro besteden aan accessoires. Wanneer ze iphone 4S niet kunnen leveren binnen een maand krijg je geld terug.
Ik wil hem echt zo graag maar wel in het wit, ik ben bang als ik hem over 2 weken wil bestellen zijn ze allweer uitverkocht en dan duurt het weer 6/8 weken en dat vind ik jammer van apple ze willen toch zoveel mogelijk verkopen geef de winkels dan ook extreem veel iphones dan. of zeg ik nu iets geks
Nou….ik probeer het nu in Canada…maar wil nog niet lukken….updating
Ah…er gebeurt wat….9:08uur service unavailable…..
9:21uur….sta nog steeds voor een dichte deur
9:31uur nog niks…..eerst maar even doezen dan…
Ik ben erg benieuwd welke abonnementen komen.
Bij de PhoneHouse is allemaal wel heel leuk en aardig, maar daar is die NIET los verkrijgbaar!
En als ik het goed lees in de appelstore wel, of heb ik dat verkeerd?
De prijzen voor een los toestel in Duitsland:
16GB: 629,-
32GB: 739,-
64GB: 849,-
Aangezien daar de huidige iPhone prijzen €20 duurder zijn dan in de NL store zouden dit de nieuwe prijzen in NL kunnen worden:
16GB: 609,-
32GB: 719,-
64GB: 829,-
De Apple Store online is weer beschikbaar. In de NL Store zie ik zo snel geen verandering. De 4S is nog niet te bestellen en staat nog steeds op “Verkrijgbaar vanaf 28 oktober”. In de Duitse Store is de 4S nu te reserveren, maar je moet dan wel een Duitse Apple Store account hebben.
Ik neem aan dat die ook op een Duits adres moet staan?
Edit: zodra je na het besteloverzicht naar de kassa wilt gaan: “Oops, an error has occured” Er was vast een vakje wat ik moest invullen wat ik niet begreep omdat mijn Duits niet zo goed is.
edit2: er is volgens mij wel een wijziging in de NL store. De 4S stond voor vandaag op “Binnenkort beschikbaar” en nu staat er een datum bij. Ben benieuwd wanneer wij mogen pre-orderen en of de post-ingooiman ‘m dan ook precies op 28 oktober brengt.
Zijn de Duitse unlocked? Op de US site staat dat ze vanaf November unlocked geleverd gaan worden. Tis mij niet duidelijk.
Net besteld in duitse appstore. Wordt geleverd bij kennis in Duitsland! 14oktober!!!! Yes.
Het gekke is dat de 4 en 3GS in Dld en Fr duurder zijn dan hier. De iPhone 4 kost daar €519 en in NL €499, de 3GS kost daar €369 en hier €349. Benieuwd of de 4S hier dan ook minder gaat kosten! (€599 tegen €629?)
Ik zou hem in de UK bestellen, omgerekend is die dan €576 goedkoper kan niet. Moet je dan ook een adres in de uk hebben?
Bestelling is gelukt…..heb een witte 32GB besteld voor 535 euro….ben benieuwd of het gelukt is met mijn NL credit card, binnenkort hopelijk een confirmation mail.
Nu snel naar het zwembad, nog een beetje bijkleuren voordat ik weer naar NL vertrek.
849 euro voor de losse 4s 64 GB
Nog 100 euro erbij en je hebt een macbook air….
Evengoed ga ik de 4s 64gb halen 🙂
Mag ik vragen waar je hem besteld hebt ?
Kan je op 14 Oktober naar Duitsland/Frankrijk rijden om daar gewoon in een Apple store een iPhone 4s te gaan halen ? Doen ze daar niet moeilijk over?
@Radar: In Amerika besteld?
Ik ben van plan om in Londen voor de deur te gaan liggen, zouden ze er wel genoeg op voorraad hebben als ze allemaal worden gereserveerd?
Wie is het gelukt om te pre orderen in frankrijk?? ik kan hem slechts verzenden naar een frans adres maar niet een nederlandse of apple store….
alvast bedankt!! thnxx
Weet iemand de prijzen van een los toestel in Amerika? Op de amerikaanse apple site staat nu dat de unlocked versies pas beschikbaar zijn in november. Ik ken iemand die in november vanuit amerika naar NL vliegt, dus die zou er een mee kunnen nemen voor mij.
Alleen te bestellen met duits engels of frans adres. Kan wel gewoon met nederlandse apple ID
Over welke iphone heb je het? Voor 535 heb je toch geen iPhone 4s?
Net een witte 32GB besteld voor £599 (in de UK)
Inderdaad alleen met Duits, Engels of Frans adres. Je kunt wel inloggen met je NL Apple ID en betalen met je NL creditcard. Alleen het leveradres moet Duits, Engels of Frans zijn…
Vriend van mij werkt voor Apple en ze nemen daar de pre-orders voor Engeland op, vanochtend hadden ze ruim 300 wachtenden staan, lekker druk dus. 🙂
Als je de iPhone in UK zou bestellen, is de iPhone dan volledig unlocked? Dus met gelijk welke sim-kaart kan je de iPhone dan gebruiken?
@Sander: Klopt erg druk op de site, ben een uur bezig geweest maar de witte 32Gb iphone is besteld!
@Frans Rampen: Hij heeft het er maar druk mee. Hij werkt bij Apple barcelona, ik ga via hem ook een iPhone bestellen, uit Spanje in dit geval, wel iets later dan Engeland e.d. maar wel met korting, scheelt weer.
maar werkt een iphone gekocht in het buitenland ook met een belgische sim? ben je dan niet verplicht er een abo bij te nemen?
ik wacht gewoon tot de 5 uit komt, deze minimale veranderingen zijn niet interessant.. heb net weer een nieuwe 3gs, mijn oude ging een maand na dat de 2 jaarse garantie verliep stuk.. en kan dus vooruit..
Jammer dat ik geen Engels adres heb, grrrrrr…
Engels adres kun je toch regelen..daar heb je van die doorzendbedrijven voor.
ik wacht wel lekker op de 5! met die ios5 update kom ik nog wel een paar maanden rond 😉
simlock vrij coming in November in the USA:
16GB2 $649.00
32GB2 $749.00
64GB2 $849.00
The unlocked iPhone works only on supported GSM networks, such as AT&T in the U.S. When you travel internationally, you can also use a micro-SIM card from a local GSM carrier. The unlocked iPhone 4 will not work with CDMA carriers such as Verizon Wireless or Sprint.
Een paar uur geleden stond er in de UK Store nog dat de iPhone 4S op 14 oktober verzonden wordt. Nu staat er “dispatched in 1-2 weeks”. Betekent dit dat de verkoop zo goed gaat dat ze een levering op 14 oktober niet meer kunnen garanderen?
Even snel rekenen: geleverd in UK over 1-2 weken + doorsturen naar NL (wat kan verschillen van een paar dagen tot een paar weken) = levering van UK telefoon op of rond 28 oktober in NL, maar met Engelse stekker. Kunnen we dus net zo goed wachten of Duitsland proberen.
edit: doh! Die dingen komen in UK natuurlijk ook gewoon met usb-kabel voor het opladen! En die kunnen gewoon op elke usb-lader uit NL.
Wie kent zo’n dienst waarbij je adres in de uk kan aanmaken en kan laten doorzenden naar NL.
Weet iemand ook hoe duur dat is?
Kreeg net een bevestigings e-mail !
Verzending op 14 Oktober.
Kwam nog wel wat belasting bij…..maar nog steeds zo’n 150 euro goedkoper dan in NL!
Ik zie mijn Canadese collega de 26e weer, samen met de 4S (wit, 32GB)
Als ik hem in Amerika bestel/koop kan ik hem dus hier in NL gewoon gebruiken.
Denk dat we in Ned 21-10 kunnen pre-orderen(?)
Ik neem aan dat ik vrijdagochtend 9.00 uur kan gaan bestellen, of is dat een hele rare gedachte??
@Mascha – Borderlinx