App Store krijgt filters en indicatie bij gekochte apps

App Store krijgt filters en indicatie bij gekochte apps

De App Store heeft filters gekregen en een mogelijkheid om reeds aangeschafte apps te herkennen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

ipad installedApple heeft nieuwe functies in de App Store geïntroduceerd: zoekfilters en de mogelijkheid om eerder gekochte applicaties te herkennen. De zoekfilters zijn momenteel alleen te zien voor iPad-gebruikers en houden in, dat je een zoekopdracht nader kunt filteren op apparaat, waardering, categorie, prijs en releasedatum. De filters bieden je de mogelijkheid om alleen gratis of betaalde apps te zien. Ook kun je filteren op bijvoorbeeld apps die de laatste 7, 14 of 31 dagen zijn uitgebracht.


Op de desktop en op de iPhone zijn de filters nog niet zichtbaar, ook al bevatten ze wel opties om specifiek op applicaties voor de iPhone/iPod touch te filteren.

Er is nog een tweede nieuwe functie geïntroduceerd: het makkelijker herkennen van reeds gekochte apps. Tot nu toe kreeg je bij elke applicatie een knop met de tekst ‘Gratis’ of de prijs te zien. Maar bij applicaties die je al hebt gekocht, heeft het geen zin om een koopknop te tonen. Bij deze applicaties staat voortaan een Installeer-knop, om aan te geven dat je de applicatie al in bezit hebt (maar opnieuw wilt installeren).

ipad app store filters

Tot nu toe was de koopknop verwarrend, omdat je niet kon zien welke applicaties je al had aangeschaft. In de Mac App Store is overigens wel een tabblad met aankopen aanwezig, waarmee je nog makkelijker kunt zien welke applicaties je eerder hebt aangeschaft. Ook deze nieuwe functie is momenteel alleen nog te zien in de App Store op de iPad, maar zal ongetwijfeld ook op andere iOS-apparaten en op de desktop verschijnen. Of de filters ook op de iPhone en iPod touch verschijnen is nog even de vraag; er is redelijk wat ruimte op het scherm nodig om de knoppen (zoals ze nu op de iPad te zien zijn) op het scherm van deze apparaten te passen.

Bron: , via iPadclub

App Store

Lees alles over de Apple App Store, de online winkel waar je apps voor iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV en Mac downloadt. Naast de normale softwarewinkel is er ook een Mac App Store en een speciale App Store voor de Apple Watch. Sinds maart 2024 kun je op de iPhone ook apps buiten de officiële App Store downloaden, via onder andere alternatieve appwinkels. Dit wordt ook wel sideloading genoemd.

App Store

Reacties: 13 reacties

  1. Ik zie het probleem niet ze kunnen toch een balkje in het scherm van de iPhone weergeven waarop staat ‘Advanced search’ en dat er vervolgens een overlay over het scherm komt om je zoek-opdracht te kunnen specificeren.

    Laat maar komen op de iPhone zou ik zeggen!

  2. Op de iPhone zie ik in overzicht bv “Gratis” staan. Bekijk ik de app zelf dan staat er “geinstalleerd”

  3. Jaren en jaren en jaren op gewacht. Eindelijk! Snel naar de iPhone. En svp ook een opvraagbare lijst met al je eerder gekochte apps.

  4. “waarmee je nog makkelijker kunt zien welke applicaties je eerder hebt aangeschaft”

    Nou gemakkelijk en overzichtelijk kun je het niet noemen. Verborgen onder je account en geeft geen goed overzicht. Ook kun je gekochte apps vanuit deze lijst niet eenvoudig opnieuw downloaden. Zeer slecht, zo moeilijk kan het toch niet zijn denk ik dan maar.

  5. Het is toch belachelijk dat zo’n simpele optie er nooit duidelijk in stond.

  6. Dat zal tijd worden…

  7. @Chantal: klopt maar dat betreft dus alleen de apps die je nu op je iPhone hebt staan maar niet de apps die je ooit gekocht en weer verwijderd hebt.

  8. Nu ook voor Itunes zodat je muziek die je ooit gedownload hebt maar kwijt geraakt ben opnieuw kunt downloaden

  9. Ik zie geen veranderingen… (iPhone 4 iOS 4.3 beta 3)

    Jammer dat ze het niet gewoon doen zoals in iBooks, gewoon een simpel tabje “Purchases/(Aankopen)”.

  10. Als ik op betaalde die ik al heb gekocht druk (en nog niet geintaleerd is) zie ik nog steeds “koop app”. Hoe kan dit??

  11. heeft dit iets met ios 4.3 te maken of verandert dit gewoon vanzelf?
    ik heb namelijk een ipod touch 2g en daar komt geen update meer voor 🙁

  12. Dit zijn ‘veranderingen’ die potverdikke van in het begin al standaard moesten zijn! Onbegrijpelijk dat de App Store zo’n onoverzichtelijke rommelboel is!

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.

App Store krijgt filters en indicatie bij gekochte apps

App Store krijgt filters en indicatie bij gekochte apps

De App Store heeft filters gekregen en een mogelijkheid om reeds aangeschafte apps te herkennen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

ipad installedApple heeft nieuwe functies in de App Store geïntroduceerd: zoekfilters en de mogelijkheid om eerder gekochte applicaties te herkennen. De zoekfilters zijn momenteel alleen te zien voor iPad-gebruikers en houden in, dat je een zoekopdracht nader kunt filteren op apparaat, waardering, categorie, prijs en releasedatum. De filters bieden je de mogelijkheid om alleen gratis of betaalde apps te zien. Ook kun je filteren op bijvoorbeeld apps die de laatste 7, 14 of 31 dagen zijn uitgebracht. Op de desktop en op de iPhone zijn de filters nog niet zichtbaar, ook al bevatten ze wel opties om specifiek op applicaties voor de iPhone/iPod touch te filteren.
(meer…)

Informatie

Laatst bijgewerkt
4 februari 2011 om 9:14
Categorie
Uncategorized

Reacties: 8 reacties

  1. Mooie update. misschien dat de ipad app store nu welgebruiksvriendelijker word. nooit begrepen waarom de ipad app store anders is dan die van de iphone.

  2. Heel handig! Het komt wel eens voor dat je niet precies meer weet welke versie je had aangeschaft van een bepaald programma wanneer er meerdere versies beschikbaar zijn (bijvoorbeeld 1Password). Als je weinig of geen tegoed hebt kun je het gewoon proberen tot je de juiste weer te pakken hebt, maar als je automatisch via creditcard betaald is het wel lullig als je dan per ongeluk ook nog eens een andere versie aanschaft.

  3. De installed knop heeft bij mij altijd al bestaan. Lijkt mij niet nieuw.. Wel fijndat er meer filters zijn gekomen!

  4. @Peer: De Installed knop is niet nieuw nee, maar wanneer je een app hebt verwijderd van je iOS-apparaat of op een andere hebt geïnstalleerd kon je niet zien dat je die al eerder hebt geinstalleerd, nu kan dat wel want dan staat er ‘Installeer’ in plaats van het bedrag of ‘Gratis’.

    Ik vind overigens die ‘Gekocht’ sectie in de Mac AppStore erg handig en zou die ook graag op alle iOS-apparaten willen hebben.

    Daarnaast zou het mooi zijn als je net zoals bij de Nieuwe Android Market website Apps op afstand kan installeren. Dat je in iTunes een app aanklikt, vervolgens klik je op Koop app en dan kun je een iOS-apparaat kiezen waarop je de app wilt installeren en hij wordt dan direct op dat apparaat geinstalleerd.

  5. Erg mooie update.

  6. Als ik op betaalde die ik al heb gekocht druk (en nog niet geintaleerd is) zie ik nog steeds “koop app”. Hoe kan dit??

  7. In de app store zie je nu ook of je een update voor een app hebt. Dus in plaats van ‘geïnstalleerd’ zie je nu ‘update’ als er een update is.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.