Gerucht: iPad 2 mogelijk uitgesteld tot juni (update)

Problemen in het productieproces zouden erop wijzen dat de iPad 2 mogelijk uitgesteld zal worden naar juni in plaats van de verwachte april-introductie.
Michel Lusthof - · Laatst bijgewerkt:

iPad 2 (mockup)Volgens een nieuw gerucht moet Apple de iPad 2 mogelijk uitstellen tot juni. Dit zou het gevolg zijn van “productieknelpunten” bij de firma Hon Hai, die Apple’s nieuwe tablet fabriceert, zo stellen analisten van Yuanta Securities tegenover de financiële website Bloomberg. Volgens analisten Vincent en Alison Chen zou de vertraging zijn ontstaan doordat Apple voor het Chinese nieuwe jaar nog wijzigingen in het ontwerp heeft aangebracht.

“Onze controles suggereren dat nieuwe problemen met de nieuwe producten optreden en dat het tijd kost om deze op te lossen”, aldus de beide analisten. Tot nu toe wees alles er op dat Apple de nieuwe iPad in het eerste kwartaal van 2011 zou gaan lanceren, met april als meest waarschijnlijke maand. De huidige iPad werd eind januari 2010 geïntroduceerd en kwam in april van dat jaar op de markt. Vanwege de hoge vraag en het beperkte aanbod duurde het nog wel tot eind juli voor de iPad in Nederland op de markt kwam.

Begin deze maand berichtte de Amerikaanse zakenkrant Wall Street Journal dat Apple de iPad 2 in productie had genomen. De krant bevestigde tevens (vrijwel) alle geruchten over de opvolger van de iPad. Zo zou het apparaat dunner en lichter zijn dan zijn voorganger en beschikken over een camera voor videobellen. Het geheel zou aangestuurd worden door een snellere processor evenals meer geheugen en een krachtiger videochip. Gisteren nog werd duidelijk dat de huidige iPad bij verschillende Europese winkels en en distributeurs is uitverkocht. Dit is meestal een aanwijzing dat er iets nieuws aankomt.

Het is niet ongewoon dat men tijdens de productie tegen problemen aanloopt die de levering van producten beïnvloeden, maar een vertraging van twee maanden klinkt wel enigszins extreem. Aan de andere kant heeft Apple nog altijd geen media event aangekondigd waarbij de nieuwe iPad zal worden geïntroduceerd. Als de nieuwe iPad inderdaad pas in juni op de markt komt, lijkt het onvermijdelijk dat Apple de introductie van de iPad 2 naar de Worldwide Developers Conference, die naar verluidt van 5 tot 9 juni 2011 plaatsvindt, zal verplaatsen.

Voorlopig gaat het om een gerucht, afkomstig van twee onbekende analisten die zover ons bekend nooit eerder voorspellingen over Apple-producten hebben gedaan. Reden temeer om het voorlopig met een flinke korrel zout te nemen.

Inmiddels is duidelijk geworden dat dit gerucht inderdaad volledig uit de lucht is gegrepen. Volgens de Wall Street Journal staat de introductie van de iPad namelijk gepland voor volgende week woensdag 2 maart.

Reacties: 13 reacties

  1. Beetje laat maar goed die nieuwe krijgt toch geen retina.

  2. Misschien is Apple een beetje geschrokken van de concurrentie en heeft daardoor nog moeten proberen om meer features toe te voegen.

  3. Misschien een bewuste stap vanwege de achterblijvende concurrentie.

  4. Origineel geplaatst door Cheese
    Beetje laat maar goed die nieuwe krijgt toch geen retina.

    voor mij ook een reden om nog te wachten met de iPad 2…

  5. Origineel geplaatst door iDMi
    Origineel geplaatst door CheeseBeetje laat maar goed die nieuwe krijgt toch geen retina.voor mij ook een reden om nog te wachten met de iPad 2…

    Je zult wel moeten wachten 🙂

  6. Was ook wel te verwachten, aangezien de aankondiging er nog steeds niet is, terwijl hij vorig jaar eind januari er was.

  7. Denk het niet. Waarom is de iPad dan niet meer te koop online?? Ze gaan hem niet uitstellen anders zouden ze hem niet uit de store halen denk ik

  8. Hij is toch niet uit de store? Zowel US als BE is hij nog te bestellen…

  9. Mooi, ben ik nog wat langer hip met mijn ipad 1. 😛

  10. Alsof het al een feit was dat ‘ie in april zou uitkomen. Dit is gewoon een gerucht op een gerucht. Net als bijna elke berichtgeving over toekomstige producten van Apple.

    We weten het gewoon niet. We weten het als we het weten en eerder ook niet. Analisten vertrouw ik sowieso niet, die lullen maar gewoon wat in de ruimte omdat dat nu eenmaal hun vak is. Goed hebben ze het zelden.

  11. jammer zeg , ik kan niet wachten tot hij uitkomt!!
    ik heb de iPad nodig voor me MBO opleiding en nu wil ik wel de iPad 2 !!!

  12. Origineel geplaatst door Mark
    Mooi, ben ik nog wat langer hip met mijn ipad 1.

    Zo is dat. Heeft me al genoeg geld gekost. Wil ik ook wel eventjes wat exclusiviteit voor.