Microsoft’s iPhone-applicatie komt pas volgend jaar

Microsoft’s iPhone-applicatie komt pas volgend jaar

Microsoft is nog steeds bezig met TellMe, een applicatie met spraakherkenning voor de iPhone. Het maken van zo'n applicatie blijkt echter lastiger dan gedacht, vooral vanwege het ontbreken van knoppen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

tellmeOud nieuws kan opeens weer midden in de belangstelling staan. Niet omdat er iets nieuws te melden valt, maar omdat een verslaggever toevallig op een borrel een Microsoft-medewerker tegen het lijf loopt en vraagt hoe het ermee staat. Afgelopen maart schreven we al dat Microsoft bezig is met TellMe voor de iPhone, een applicatie voor spraakherkenning op de iPhone. Volgens senior director Dariusz Paczuski kan het nog wel een paar maanden duren voordat het klaar is.


Tellme ook voor iPhoneCNET kwam de Microsoft-man tegen op een bijeenkomst van de Churchill Club. Volgens Paczuski was de vroege alfaversie binnen een paar weken klaar. Maar het kan nog maanden duren voor er een goed werkende applicatie ligt. In het lopende fiscale jaar komt de applicatie uit, dus vóór juni 2009. “I’m not sure we can squeeze it out this year given everything we’ve got going on”, zei Paczuski.

Cactus Voice DialerDe iPhone stelt Microsoft voor een paar bijzondere uitdagingen: in de applicatie werkt alles via een fysieke knop, die bepaalt of iemand bezig is een tekst in te spreken. Bij de iPhone zal die knop op de touchscreen aangebracht moeten worden. Volgens Paczuski zal de applicatie straks een grote virtuele knop middenin het scherm hebben. Het is niet helemaal duidelijk wat nu het grote obstakel voor Microsoft vormt: het gratis programma Cactus Voice Dialer (sinds een paar dagen in de App Store) kan ook via een knop op het scherm commando’s herkennen. Het heeft alleen wat moeite met niet-Engelse namen.

Via: CNET

Microsoft

Microsoft is, naast Apple en Google, een van de grootste techbedrijven ter wereld. Microsoft is vooral bekend van de Windows-pc's, maar ook van Office, de Internet Explorer- en Edge-browsers, Xbox en meer. Lees alles over Microsoft op je iPhone, iPad en Mac gebruiken. Microsoft heeft meerdere apps en diensten die voor Apple-gebruikers interessant zijn, zoals Office en Outlook. Hier zie je alles op een rijtje.

Microsoft

Reacties: 3 reacties

  1. als ze nou met de microsoft bekende strategie spel Age of Empires komen vind ik het geweldig

  2. Precies.. dat vind ik ook iAmazigh.

    Ik hoop alleen dat die spraakherkenning niet zo slecht is als in vista…

  3. zo heb ik ook eens VOICE DIALER geinstalleerd. Als je een naam noemt zou ie die laten zien, je krijgt dan een naam en dan moet je klikken of ie juist is.
    Het werkt bij mij voor geen meter. Voor mij is het onbruikbaar ik weet niet wat ik fout doe.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.