De lancering van de iPhone 4S in China is niet helemaal vlekkeloos verlopen. De iPhone 4S was zo snel uitverkocht, dat veel mensen voor niets de nacht hadden doorgebracht bij een temperatuur min 9 graden Celsius. Bij de grootste Apple Store in Peking riep een man met een megafoon om, dat de iPhone 4S niet in de verkoop zou gaan, waarna er oproer uitbrak. Het publiek begon te schreeuwen en de winkel werd bekogeld met eieren. Apple besloot de verkoop van de iPhone 4S daarna helemaal te staken.
De winkel zou opengaan om 7 uur ’s ochtends, maar was om kwart over 7 nog steeds gesloten. Om veiligheidredenen bleef de winkel nog langer dicht, toen er ongeregeldheden uitbraken en mensen “leugenaars!” en “open de deur!” begonnen te schreeuwen. De politie moest te hulp worden geroepen.
In andere Chinese steden ging de iPhone 4S wel gewoon in de verkoop en was binnen een paar uur uitverkocht. De verkoop werd daarna op alle vijf Apple Store-locaties in het land stilgelegd. Bij een Apple Store in Peking in de wijk Xidan stonden volgens Bloomberg 60 immigranten de hele nacht in de rij om iPhone 4S-toestellen voor de handel te kopen. Ze kregen echter geen toestellen in handen en verdienden daardoor ook niets. De iPhone 4S zou echter wel gewoon online te koop zijn en via telecompartners, maar daarbij is wel een abonnement vereist. De iPhone zal voorlopig niet in Peking en Shanghai te koop zijn.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.

- Alles wat je wil weten over Apple
- Apple Park, het hoofdkantoor van Apple
- Apple's managementteam
- Alles over Apple CEO Tim Cook
- Alles over de iPhone
- Alles over de iPad
- Alles over de Apple Watch
- Alles over de MacBook
- Contact opnemen met Apple Support
- Apple Stores in Nederland: Amsterdam, Haarlem, Den Haag
- Apple Stores in België: Brussel en verder
- Alles over Apple's diensten
Spijitge zaak natuurlijk. Spijtig dat zo een ‘evenement’ zo moet verlopen!
iPhones zijn daar te koop voor een Apple en een ei …
Tja… misschien is die oproer in scène gezet door corrupten (mafiosi) !? Ze kopen massaal iPhone 4S in het buitenland op (ook via dubieuze praktijken) en verkopen die dan aan woekerprijzen in China. Zij hebben er dus alle baat bij dat hij niet verkocht zou worden via reguliere (goedkopere) kanalen.
@Bomans:
de ECHTE niet hoor !!
@Yoeri:
Haha beetje maf bedacht, staat namelijk ook dat de iPhone in de andere steden gewoon in de verkoop zijn gegaan, dus het gevalletje in Peking zal wel een incident zijn.
Was natuurlijk te voorspellen dat veel mensen met lege handen zouden staan gezien de enorme vraag. De vraag daar is te groot voor het aanbod, er dan te bedenken dat er simpele mensen zijn die denken dat de Chinezen alleen maar namaakzooi kopen, zucht.
Het is een wonder, Chinezen beginnen kwaliteit te ontdekken. BTW waarom heb ik nooit zulke hype’s gezien bij andere fabrikanten ( is wel heel makkelijk natuurlijk ).
De afbeelding bij dit artikel laat een iPhone 4 zien, geen 4S…
Teveel sambal bij?
Toch wel frappant dat de iPhone daar gemaakt wordt en nu pas “leverbaar” is 🙂
weet iemand wat hij daar kost omgerekend naar euro’s?
@Swen: http://store.apple.com/cn/browse/home/shop_iphone/family/iphone/iphone4s
iets meer dan 600 euro voor de 16gb..
@Swen:
4988 CNY, omgerekend 616 euro voor 16gig zonder contract
Wie staat er te wachten voor de Apple store met een hele doos eieren?!? “Wie” is geen Chinees BTW.
Triestige affaire, net zoals elk geval van massa-hysterie. Ik heb nooit begrepen wat mensen zo leuk vinden aan uren en uren aanschuiven voor uiteindelijk een hoop printplaat en alu. ’t Zal wel aan mij liggen zeker?
Wat een schande.. Hiermee verliest Apple snel veel goodwill. Denk dat dit wel groot wordt uitgemeten in het Chinese (tech-)nieuws.
@Arjan:
Durf te wedden dat er 20 supermarkten e.d. om de hoek zitten.
Na de oproer werd de winkel met eieren bekogeld…… Dus mensen die daar al de hele nacht lagen………hadden voor de zekerheid eieren meegenomen? Raar
@Joost
Omg, ooit in een megastad geweest? Zelfs in een gewone stad liggen de winkels meestal ih centrum……..
Maw 4winkels verder was er mssn een grootwarenhuis die genoeg eieren had.. -.-‘
Narrow minded people argg
Die massa kroop door de spleet vh oog…
en jij dat grappig te zijn nu? wees trots op jezelf
en jij dacht grappig te zijn nu? wees trots op jezelf
@Raoul:
De geenstijl pubers zijn weer vrij dit weekend 😉
De azijnpissers ook, zo te zien.
@Tim: Klopt. Ik had even geen 4S in China-thema bij de hand.