Apple zou op het moment een iPhone met een 3,95-inch scherm testen. Dit vertelden bronnen aan 9to5Mac. De nieuwe iPhone heeft een hogere resolutie van 1136 bij 640 pixels. wat zou betekenen dat het scherm even breed is als voorgaande iPhones en dat hij langer wordt. Op het moment zouden er twee prototypes bij het hoofdkantoor van Apple liggen, die bekend staan als iPhone 5,1 en iPhone 5,2. Ze dragen ook de codenamen N41AP en N42AP.
Het grotere scherm maakt de nieuwe iPhone even breed en 8,76 centimeter lang. De nieuwe grootte van het scherm zou ervoor zorgen dat de verhouding erg in de buurt van 16:9 komt, waardoor breedbeeldvideo’s zonder zwarte balken afgespeeld kunnen worden.
Volgens 9to5Mac’s bronnen test Apple op het moment ook een versie van iOS 6 die is geoptimaliseerd voor het hogere scherm. Hierdoor zou er een extra rij met app-iconen op het beginscherm staan en toont de interface van een app meer tegelijkertijd. Dit idee kwam eerder nog voorbij in een concept, waarbij een ontwerper liet zien hoe apps er op een langer scherm uit kunnen zien.
De prototypes zouden gewoon een home-knop hebben, maar ook een kleinere dock connector. Deze connector kwam onlangs nog voorbij in een gerucht van iLounge. Volgens 9to5Mac is de connector echter niet in de vorm van een pil, maar gewoon een stuk smaller dan de huidige verbindingspoort.
We horen al lange tijd geruchten over een iPhone met een 4-inch scherm. Zo vertelden bronnen aan het overwegend betrouwbare The Wall Street Journal nog dat Apple het grotere scherm zal introduceren. Eerder vandaag bleek nog dat Sony werkt aan in-cell schermen, die de iPhone dunner maken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
De iphone met het hogere scherm op het plaatje ziet er goed uit zo!
Ik vind het trouwens raar dat er nog zo weinig geruchten zijn gekomen over iOS6, gaat het misschien een kleine update worden, met de nieuwe iphone als echte klapper?
Ik weet niet of apple zo snel de grootte van het scherm zal veranderen, omdat dit gevolgen heeft voor het gebruik van vele apps. Omdat het formaat anders is moeten alle ontwikkelaars de apps aanpassen..
En een kleinere dock lijkt mij ook niet! Bijna alle speakersystemen zijn nu voorzien van een 30pin dock connector… Het zou raar zijn als iedereen dat dan nu heeft, het gelijk weer te veranderen!
het wordt toch ooit eens tijd om naar nieuwe technieken over te gaan. zo heeft de macbook air ook al geen dvd drive meer. Als je een apparaat kleiner wil maken zal je soms aanpassingen moeten maken om dit te kunnen bewerkstelligen
Laat Apple eens opschieten met die iPhone 5!
Als dit waar is ziet de iPhone 5 toch in juni tijdens WWDC het daglicht?
Paar geruchten die overheenkomen:
https://www.iculture.nl/177341/foxconn-vijfde-generatie-iphone-verschijnt-in-juni/
https://www.iculture.nl/164496/apple-bijna-klaar-om-iphone-5-in-productie-te-geven/
https://www.iculture.nl/dossiers/ios-6/
En dan nog de foto op de WWDC uitnodiging. Zijn icoontjes van apps, misschien omdat die extra rij erbij komt? ook verschil grootte icoontjes = groter scherm?
Naja, we zullen het binnenkort zien 🙂
Ik hoop op een groter scherm voor de nieuwe iphone anders gaak iets anders kopen
Voor mij mag hij ook groter worden.
@Toon: Dan ga jij lekker maar een ander toestel kopen.
Wat mij betreft is het ook tijd voor een groter scherm, anders merk ik qua productontwikkeling niet zo veel bij Apple
De max, ik hoop ook op een toch iets groter scherm.
Niet dat er wat mis is aan 3.5 inch, dat blijft zowat het ideale vind ik maar vantegnwoordig kijken mensen tv op de iphone, kijken mensen youtube filmpjes en ga zo maar door, gps ook enz…een wat groter scherm voor deze zaken is mooi meegenomen.
Ik zal sowieso de nieuwe iPhone kopen of het nu een 3.5-4inch scherm is.
Groter scherm in combinatie met een grote GUI update voor iOS 6.0. App icons die widgets zijn, zoals bijvoorbeeld met de Kiosk app geïntroduceerd, of welke andere implementatie die Apple hier ook voor bedenkt.
Het wordt tijd dat iOS een interactievere GUI krijgt waarbij meer informatie getoond kan worden, op een scherm. Telefoon blijft prachtig, en retina-display is mooi. Maar het maskeert een beetje de steeds ouder wordende GUI.
Tijd voor een groter scherm. Maar ik verwacht niet dat de nieuwe iPhone in juni/juli komt. Dan wordt alleen de iOS 6 gepresenteerd en rond het einde van dit jaar zal de iPhone 4G het levenslicht zien.
In het artikel staat dat het nieuwe scherm de iPhone 8, nog wat cm groot maakt.
Ik mag hopen dat dat een foutje is.
Jonge JONGE Ⓙⓞⓝⓖⓔ,
Je foon moet nu weer liefst zo groot zijn als je flatscreen en je flatscreen weer net zo compct als je foon.
Doe eens normaal en zoek het midden op. !!
Jonge JONGE Ⓙⓞⓝⓖⓔ,
Je foon liefst zo groot als je flatscreen en je flatscreen net zo compct als je foon.
Gaat ff sporen en zoek het midden op. !!
1136×640, ik kan het me níet voorstellen. De iPhone gaat hiermee de enige hi-end smartphone zijn die geen volwaardig HD scherm (= minimaal 1280×720) heeft. De pers zal er gehakt van maken.
Natuurlijk wordt de ppi hoog maar dat het toestel niet in staat is om een 720p video zonder downscaling weer te geven kan er bij mij in ieder geval niet in.
3,5 inch blijft toch het mooist
Raar dat het nog steeds de iPhone 5 genoemd word, laten we er vanaf nu iPhone 3,95 van maken.
Vind het gerucht niet bepaald denderend. Het is te hopen dat dit hem niet gaat worden.
Ik heb nu de HTC Sensation met 4.3″ en hoop zo dat Apple nu eens gaat nadenken over het scherm en vorm van toestel. Wilde na de 3Gs de 4s nemen maar die viel zo erg tegen…
Waarom iPhone 5?
iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone 3Gs, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 6 toch? Of gewoon the new iPhone ;p
Een groter scherm mag van mij best, maar ik hoop eigenlijk dat ze de huidige beeldverhouding houden. Als je op zo’n breedbeeld gaat internetten in landscape dan zul je een stuk minder van een webpagina zien in de hoogte..
Mag graag over van alles en nog wat discussieren en roddels etc. hoor. Maar steeds dat geleuter over hoe hij nou gaat heten is iets waar ik wel langzamerhand gek van wordt.
iPhone 5, new iPhone.. man, wat maakt dat nou uit?
Maar goed..wie ben ik.. wilde dit gewoon ff kwijt 😉
Proost, plop.
@Daejji: hahaha dacht er opeens aan en wilde het even kwijt
@Dave: Dat is geen probleem in eerste instantie. De ontwikkelaars kunnen hun app aanpassen voor dynamische hoogte. Daarnaast kan de nieuwe iPhone ook gewoon de app weergeven in oorspronkelijk formaat. Met als gevolg dat onder of boven een stuk ruimte overblijft. Misschien wordt deze wel opgevuld met de multitask bar?
Het gerucht gaat dat de nieuwe iPhone. ISupersmartphone afgekort. iSSP gaat heten. LOL
Benieuwd !! Samsung staat alvast op kop qua design en groter scherm 🙂 als de 5 nix word …dan word het moeilijk..
Design aan kop? Dat is iets persoonlijks. Qua specs lopen ze aardig in, neemt niet weg dat dat ook wel moet om dat logge Android een beetje te laten draaien. Apple bouwt apparaten om het OS heen. Samsung bouwt om het bouwen.
Ik zat er toch niet zo ver vanaf in dit artikel.
Anyway. Dat het scherm groter wordt staat als een paal boven water, het is alleen een kwestie van tijd of Apple meedraait met de rest (4″) of een eigen weg slaat (3,**”).
Ik wil geen dockconnector meer ! Gewoon inductie laden en via wifi syncen. Zelfs de headphone jack mag weg, gewoon via bluetooth. En dan, aangezien er toch geen openingen voor connectors meer zijn, zijn er genoeg manieren om hem ook meteen waterdicht te maken.. DAT zou pas ideaal zijn!!