‘Samsung houdt productie van componenten gescheiden van rechtszaak’

Samsung doet zijn best om de rechtszaak van Samsung gescheiden te houden van de productie van onderdelen.
Bastiaan Vroegop -

A5 processorSamsung en Apple stonden de afgelopen weken in de rechtszaak tegenover elkaar. Maar de twee bedrijven zijn ook zakenpartners. Hoe werkt dat precies? Kan Apple nog steeds componenten blijven kopen bij Samsung, ook als er forse boetes moeten worden betaald en er misschien wel een verkoopverbod komt? Samsung blijkt daarvoor maatregelen te hebben genomen. Nadat Samsung een boete van meer dan 1 miljard dollar opgelegd kreeg, leidde dat tot een noodoverleg tussen Samsung’s vice-voorzitter Coi Gee-sung en het hoofd van de mobiele divisie JK Shin. Samsung’s CEO Kwon Oh-hyun was echter niet bij de vergadering aanwezig.


Dat heeft een reden. Een bestuurslid stelt tegenover Reuters dat Kwon verantwoordelijk is voor de hardware-divisie, die Samsung zoveel mogelijk gescheiden wil houden van de patentzaak.

Het feit dat Apple en Samsung tegelijkertijd juridisch in strijd met elkaar zijn en ook met elkaar samenwerken bij de productie van bijvoorbeeld iPhone-onderdelen is vrij opmerkelijk. Samsung is onder andere verantwoordelijk voor de productie van processoren die in de iPhone en iPad worden gebruikt.

Het lijkt niet heel gek dat Kwon zo ver mogelijk van de rechtszaak blijft. Op deze manier komt zijn handel met Apple namelijk niet in gevaar. Daar staat wel tegenover dat Kwon de CEO van Samsung is: het is apart dat de hoogst gepositioneerde topman van het bedrijf niets te maken wil hebben met een zo belangrijke rechtszaak. Kwon moest overigens wel komen opdraven toen rechter Judy Koh de CEO’s van beide bedrijven opdracht gaf om nog één keer met elkaar in gesprek te gaan.

Informatie

Laatst bijgewerkt
27 augustus 2012 om 21:30
Onderwerp
Categorie
Apple

Reacties: 13 reacties

  1. Apple is een van Samsungs grootste afnemers (7 à 8 procent van de gehele Samsung omzet). Zou rondweg dom zijn om geen (nieuwe) deals meer te sluiten, in perspectief van beide bedrijven.

  2. Willen ze die 1 miljard nog terug verdienen dan heeft Samsung ook weinig keus.

  3. hup 10% bi die A5’s op en die boete is zo weer terugverdiend… Apple betaalt het dus zelf én inkoop is aftrekbaar… zou het een dealtje geweest zijn? 🙂

  4. voor apple is het gen probleem als samsung stopt met het maken van componenten want er staan genoeg bedrijven in de rij voor apple.

    en voor samsung is dat 1 miljard niks. niet vergeten dat samsung meer verkoopt dan alleen maar smartphones.

  5. Wat bij Samsung gebeurt is helemaal niet zo vreemd, dat is gewoon verstandig zakendoen.

    Aan de ene kant kan de mobiele divisie niet zomaar toegeven dat ze aan het jatten zijn geweest, dus die rechtszaak was onvermijdelijk.

    Aan de andere kant kan de hardware divisie zo’n grote klant niet laten lopen. Ze zullen vermoedelijk niet eens de prijzen verhogen, want dan gaat Apple alsnog lopen. Wel heb je kans dat de komende tijd de prijzen niet lager worden, of ze worden minder verlaagd dan de werkelijke kosten dalen.

  6. Ze willen Apple gewoon niet verliezen als klant.
    Misschien zien ze ook dat kopiëren fout is (misschien)

    Verder, herinner je het gerucht nog dat Apple een ander fabrikant had gevonden? Aandelen van Samsung zakte meteen.
    Ze hebben Apple gewoon nodig.

  7. Dit is simpelweg een grote reclame stunt. Al deze media aandacht zorgt ervoor dat beide bedrijven mooi in de public eye blijven staan. Heel slim. 😉

  8. @pipo: inkoop aftrekbaar? Leg eens uit?

  9. genoeg bedrijven in de rij voor Apple ?
    Ik denk niet dat er veel bedrijven zijn die zo veel goede kwaliteit hardware op korte termijn kunnen leveren.
    Samsung heeft genoeg capaciteit enorme hoeveelheden chips , geheugen en schermen te maken.
    genoeg voor zichzelf, apple ,en dan nog de rest
    er is bijna geen electronica meer waar geen Samsung onderdelen inzitten.
    daarnaast denk ik dat Samsung meer investeerd in innovatie en nieuwe technieken dan bv Apple
    die alleen technieken van andere bij elkaar zoekt.

  10. Samsung fanboy XD

    Origineel geplaatst door Hardcase
    genoeg bedrijven in de rij voor Apple ? Ik denk niet dat er veel bedrijven zijn die zo veel goede kwaliteit hardware op korte termijn kunnen leveren. Samsung heeft genoeg capaciteit enorme hoeveelheden chips , geheugen en schermen te maken. genoeg voor zichzelf, apple ,en dan nog de rest er is bijna geen electronica meer waar geen Samsung onderdelen inzitten. daarnaast denk ik dat Samsung meer investeerd in innovatie en nieuwe technieken dan bv Apple die alleen technieken van andere bij elkaar zoekt.

  11. Ik ben helemaal nergens fanboy van
    gewoon realistisch…
    waarom denk je dat apple bij samsung hardware koopt ?
    Is apple ook een samsung fanboy …

  12. Origineel geplaatst door iNick
    @pipo: inkoop aftrekbaar? Leg eens uit?

    Tuurlijk, wat een bedrijf inkoopt gaat van de omzet af, dat komt neer op aftrekken van de belasting.

  13. @pipo: tja wel beetje erg kort foor de bocht, BTW hoeven ze ook al niet af te dragen, koopje! 😉

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.