Apple heeft in 2012 een miljard dollar meer uitgegeven aan onderzoek. Dit blijkt aan het jaarlijkse financiële verslag dat Apple heeft vrijgegeven. Er zou 3,4 miljard dollar aan onderzoek zijn besteed – een bedrag dat in 2011 lag op 2,4 miljard dollar. Het hogere bedrag lijkt gekoppeld te zijn aan Apple’s hogere omzet: de investering in onderzoek lijkt namelijk nog steeds 2,2 procent van Apple’s algemene omzet te zijn.
Apple zou volgens The Verge vrij weinig in onderzoek investeren vergeleken met concurrenten. Zo zouden Microsoft en Google 15 procent van hun omzet in onderzoek stoppen. Microsoft zou hierdoor 10 miljard dollar investeren.
Het verslag laat ook andere interessante financiële cijfers zien. Zo is bijvoorbeeld het personeelsbestand gegroeid met 12.400 werknemers en er zijn 33 nieuwe Apple Stores geopend. 28 van deze winkels bevinden zich buiten de Verenigde Staten. De Nederlandse Apple Store in Amsterdam wordt hier ook bij gerekend. In Azië zou de nettoverkoop zijn gegroeid met 47 procent, naar 10,7 miljard dollar. Dit zou vooral te danken zijn aan de iPhone-verkoop.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.

- Alles wat je wil weten over Apple
- Apple Park, het hoofdkantoor van Apple
- Apple's managementteam
- Alles over Apple CEO Tim Cook
- Alles over de iPhone
- Alles over de iPad
- Alles over de Apple Watch
- Alles over de MacBook
- Contact opnemen met Apple Support
- Apple Stores in Nederland: Amsterdam, Haarlem, Den Haag
- Apple Stores in België: Brussel en verder
- Alles over Apple's diensten
Kleiner assortiment aan business units / producten (en diversiteit van die units / producten), dus minder R&D. Logisch 🙂
Het verschil met microsoft is, Steve jobs heeft altijd gepleit om zich te richten op enkele zaken en daar dan successen mee te boeken. Gaat veel gemakkelijker.
Microsoft doet maar wat op en blijft zich op nieuwe producten richten. Apple heeft ook minder marketing nodig dan microsoft. Als microsoft ineens geen reclame maakt dan kunnen de mensen wel eens vergeten dat ‘Windows’ van microsoft is.
Apple daarentegen heeft een hogere ‘cult’ status, mensen vergeten dit niet snel
@geraaar: Nou sorry hoor, maar in de wereld is Windows nog altijd zeer bekend en zo goed als iedereen weet wel dat dat van Microsoft is..
Dat is gewoon ingeburgerd sinds zo’n beetje het computertijdperk.
Hoop geld, had misschien iets meer in itunes 11 gestopt moeten worden was het klaar geweest
@geraar: Wat een onzin, vraag iedereen van welk bedrijf Windows afkomstig is en vele weten het..
Vraag mensen hoe het besturingssysteem van een mac(book) heet en velen zullen het antwoord niet weten hoor!