
RescuePhone: iPhone-app is meldkamer voor doven en slechthorenden
RescuePhone voor de iPhone is vanaf een nieuwe update ook geschikt door doven en slechthorenden. De meldkamer die het mogelijk maakt vanuit je iPhone bij een noodsituatie meteen extra informatie door te sturen, geeft daarbij de optie om tekst mee te sturen met een telefoontje. Daarnaast verstuurt RescuePhone ook je locatie, foto van de situatie, ingevoerde medische gegevens en waarschuwingsadressen naar de meldkamer. Die speelt de informatie zo efficiënt mogelijk door naar de politie, brandweer of ambulance.
De meldkamer mobiliseert vervolgens de diensten die nodig zijn voor je situatie. De functie voor slechthorenden en doven is in te schakelen als een aparte module binnen de applicatie, waarna onder andere het tekstveld bij een noodsituatie naar voren komt.
RescuePhone is op meer aspecten vernieuwd in versie 1.2.3 van de app. Het hoofdscherm van de app is aangepast en biedt een vernieuwd hoofdscherm met een snelle en grote SOS-knop midden in beeld. Daar omheen kan je naar de instellingen, je medische gegevens invoeren en met een knop de dovenmodule activeren. Bovenin beeld zie je hoeveel credits je nog hebt. Met een credit kan je één keer contact opnemen met de meldkamer. Je kan er drie pakketten van kopen, waarvan de goedkoopste 89 cent kost voor één credit. Voor 4,49 euro koop je 5 credits, voor 8,99 euro kan je 12 keer bellen.
Het al langer verkrijgbare RescuePhone is niet de enige Nederlandse app die gegevens voor je kan meesturen naar het landelijke alarmnummer. Een jaar geleden schreven we over Help bij Nood, een app met een soortgelijke functionaliteit.
Downloaden: RescuePhone (€0,89, iPhone, vanaf iOS 4.0)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Typisch Nederland, dit soort app’s dienen naar mijn mening kosteloos te zijn. Helaas moet je betalen voor hulp als je in nood zit en omdat je doof bent. Schaamteloos wordt er weer geld aan verdiend.
Dus geen rechtstreeks contact met de 112 m meldkamer maar via jullie meldkamer. En follow up contact bv als 112 nog vragen if instructies heeft?
Erg handige app, het enige wat ik me afvraag: als je net een ongeluk hebt gehad, ben je dan niet veel te versuft om nog een foto te maken? een alarmknop indrukken is dan wel veel handiger dan 112 handmatig bellen, maar een foto maken gaat dan weer niet lekker lukken denk ik…
Als u ons een email stuurt dan krijgt u van ons een voucher met 1 credit.
Helaas is een dergelijke meldkamer niet gratis (die kosten dragen wij)
Als u ons een email stuurt dan krijgt u van ons een voucher met 1 credit.
De meldkamer is gecertificeerd en 112 meldkamer ondersteund onze app en onze dienst.
We hebben dus goed contact met de instanties.
@Mila01: De foto wordt Automatisch genomen en verzonden.
Of de foto altijd gebruikt kan worden blijft de vraag maar in de gevallen dat je je telefoon in de goede richting houdt dan heb je kan dat een dader op de foto komt.
Hierna wordt de foto automatisch verzonden naar 3 email adressen (1 van de meldkamer en 2 andere willekeurige die de gebruiker invoert)
Als u ons een email stuurt dan krijgt u van ons een voucher met 1 credit.
In plaats van hier “Credits” weg te geven, kan je dat beter weggeven aan de bewuste doelgroep.
En nee ik ben geen doelgroep en vindt dat alle noodhulp gratis moet zijn.
Horenden bellen 112 gratis en wij, doven en slechthorenden, moeten hiervoor betalen?! Te gek voor woorden!
Ik ben slechthorend. Ik heb een iPhone en kan dus van de service van signcall geen gebruik maken. Ik las over jullie app en dacht, nou dat is interessant. Kan ook ik melding doen bij 112. Maar nu blijkt dat de app geld kost. Vind ik erg jammer en oneerlijk.
@Mhisvs: Signcall kost €4,50 per maand. dan is dit toch niet heel erg duur? het is vele malen goedkoper.
Tja, ik zou het ook netjes vinden van de overheid als ze zelf zo’n app zouden maken. Maar helaas doen ze dat niet, dus ik ben wel blij dat er dan toch nog een mogelijkheid is om toch van 112 gebruik te maken, met dus een kleine betaling…Als ik ergens met mijn auto in een sloot lig wil ik toch wel iemand kunnen alarmeren, die paar cent heb ik er graag voor over.
Nu breekt mijn klomp, meneer mag betalen, terwijl je het gratis weggeeft aan “niet” slechthorenden. SCHANDE met hoofdletters. Bah.
Misschien vindt niet iedereen het leuk om gelijk te moeten zeggen dat hij/zij slechthorend is…ikzelf schreeuw ook niet van ’t dak dat ik slechthorend ben, hoor. Graag even wat minder aannemen of iemand nou wel of niet slechthorend is…
ik vind het wel aardig aangeboden, 1 credit, soort van kennismaking. Niet dat ik er gebruik van ga maken hoor, ik heb er geen probleem mee om hiervoor zelf wat te betalen. Ik ben wél boos op de overheid, dat zij gewoon slechthorenden/doven in de kou laten staan. Makers van RescuePhone proberen gewoon wat extra service te bieden die mijnsinziens door overheid geregeld zou moeten worden, zij worden ook niet rijk van 89 cent per oproep, terwijl zij wel die meldkamer 24 uur/dag operationeel moeten hebben.
@Mila01: Bedankt voor je aanvulling! Idd. Is de overheid niet echt goed bezig! Ze hebben geïnvesteerd in een “verouderd Total Conversation systeem” die nu in Sweden wordt doorontwikkeld ipv. Dat ze zich hebben verdiept in nieuwe mogelijkheden.(zoals oa. De Rescuephone ) Onze app is voor iedereen die dit nodig heeft! Beter communiceren via Smartphones, daar gaat het om!
Iedereen mag zijn mening geven , maar €0.89 voor een credit vind ik best toegankelijk voor dergelijke service.