Sonos Playbar: nieuwe speaker met ingebouwde Wi-Fi uitgelekt

Sonos Playbar is de naam van een nieuw Sonos-product, die voor het eerst voorzien is van ingebouwde Wi-Fi. De Sonos Playbar zou een soundbar voor een homecinemasysteem kunnen zijn, maar de Wi-Fi kan ook bedoeld zijn om AirPlay te ondersteunen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

sonos line-upSonos gaat binnenkort mogelijk een nieuw product met geïntegreerde Wi-Fi op de markt brengen. Dat blijkt uit informatie van de FCC, de Amerikaanse overheidsinstelling die draadloze apparatuur moet goedkeuren. De naam van het nieuwe product is al bekend: het wordt de Sonos Playbar. Maar waar het precies voor bedoeld is, daarover is nog veel onduidelijkheid. Gezien de naamgeving zou de Sonos Playbar een langwerpige draadloze soundbar voor een home cinemasysteem kunnen zijn, als aanvulling op de Sonos Sub die de fabrikant al uitbrengt. Maar omdat de Sonos Playbar is voorzien van ingebouwde 802.11n Wi-Fi zou dat ook kunnen wijzen op toekomstige ondersteuning voor AirPlay.


Daar is namelijk Wi-Fi voor nodig. Een andere theorie is dat Sonos al gebruik maakt van (een afgeschermde variant van) Wi-Fi voor het eigen protocol, waardoor de Sonos Playbar gewoon het zoveelste Sonos-apparaat met ingebouwde Wi-Fi is. De huidige werkwijze is dat je de Sonos-apparaten rechtstreeks via Ethernet aansluit of laat communiceren via een los verkrijgbare bridge. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een eigen netwerkprotocol, mogelijk een afgeschermde versie van Wi-Fi.

Sonos is gespecialiseerd in draadloze speakersystemen die je huis indelen in verschillende zones. Je kunt door het hele huis dezelfde muziek laten klinken, of juist de muziek per ruimte variëren. Het huidige systeem werkt als volgt: je koopt voor €49 een bridge (het kleine witte apparaatje, linksvoor op de foto), die je aansluit op je vaste internetaansluiting in huis. Deze bridge zorgt voor de communicatie met de aangesloten systemen.

Gebruik je de Sonos-app op je iPhone of iPad om de muziek te bedienen, dan maakt deze via je normale Wi-Fi-netwerk verbinding met de bridge, die vervolgens weer de juiste commando’s doorstuurt naar de draadloze speakers, de Sonos Play:3 en Play:5. De systemen zijn relatief duur (€299 voor de Play:3 en €399 voor de Play:5) maar mooi vormgegeven en erg gebruiksvriendelijk. Je kunt het systeem steeds verder uitbreiden door extra speakers en andere apparaten te plaatsen.

sonos playbar

Sonos werkt als samen met online muziekdiensten als Spotify en Deezer. Kortgeleden kondigde Sonos aan dat je voortaan ook muziek vanuit je iTunes-bibliotheek draadloos via je Sonos-systeem kunt afspelen. Wat nog wel ontbreekt is ondersteuning voor AirPlay, maar daar zou de Sonos Playbar misschien ondersteuning voor kunnen bieden.

sonos systeem iphone

Informatie

Laatst bijgewerkt
27 december 2012 om 17:26
Onderwerp
Categorieën
Accessoires, Apps

Sonos

Sonos is een multiroom speakersysteem dat je bedient via een iOS-app. De speakers werken met AirPlay 2 en sommige modellen hebben een ingebouwde optionele Google Assistent. Bekende modellen zijn de Sonos One, Sonos Beam, Sonos Arc, Sonos Era-speakers en de samenwerking met IKEA.

Sonos Arc zwart met Sub

Reacties: 7 reacties

  1. Waanzinig goed systeem

  2. Met Apple AirportExpress aan de Sonos heb je Airplay!
    Dus alles afspelen via eigen apps (Spotivy, 3fm, music, …) ipv via Sonos app.

  3. Ik heb zelf 3 Play3’s en een Sub (en natuurlijk een Bridge)
    Dit systeem is werkelijk fenomenaal! het is je radio, je musicmediacentre en je wekker in één en samen met de Sub kan je met alle buren en de hele straat ruzie creëren…. Wat een sound! 😉

  4. Mooiste en beste systeem wat je maar kunt krijgen!!

    Als je een van de apparaten rechtstreeks aansluit op je internet aansluiting heb je die bridge niet nodig. Gelukkig krijg het er vaak gratis bij als je een los apparaat koopt!

  5. sinds een week de trotste eigenaar van een Play:3.
    Geweldig, wat een apparaat! ik gebruik het zelf erg veel met spotify.
    voorheen altijd de squeezbox boom gehad maar dat is speelgoed vergeleken met dit.
    de iphone app is ook top! zou nooit meer zodner willen en eigenlijk wil ik er boven ook nog 1 om het af te maken 🙂

  6. @Kleine jan: Inderdaad een mooi apparaat de play 3.

  7. Ik beschik vooralsnog alleen over een Sonos connect, omdat ik het spul eerst gewoon via mijn eigen versterker wilde laten lopen voor de woonkamer. Het systeem wordt tezijnertijd wel uitgebreid met Play:3 of Play:5 voor andere kamers. Inderdaad zoals velen al gezegd hebben. Perfect systeem, maar flink aan de prijs.