Navionics: outdoor-navigatie op het water

Navionics heeft via de App Store een serie navigatiekaarten voor water- en outdoorliefhebbers uitgebracht. Ze zijn te gebruiken met de gratis Navionics Viewer.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

NavionicsEen paar maanden geleden schreven we al eens iets over Navionics, de software waarmee je outdoor en op het water kunt navigeren. Sinds kort zijn ook de benodigde kaarten in de App Store verkrijgbaar. Voor Nederlandse en Belgische watersporters is Navionics Gold UK Holland (€49,99) verkrijgbaar: die bevat waterkaarten voor het Verenigd Koninkrijk, Ierland, het Kanaal, België en Nederland. Verder zijn er kaarten verkrijgbaar van de VS, het Middellandse Zee-gebied, het Caribische gebied en Centraal Amerika. Het aanbod zal de komende dagen steeds verder worden uitgebreid.


Navionics maakt verschillende kaarten: sommige zijn puur gericht op waternavigatie, zoals Gold UK Holland, andere bevatten kaarten van merengebieden (voornamelijk in de VS) en outdoor-kaarten voor mensen die buiten de verharde wegen op pad willen gaan. De kaarten staan bij Navionics Mobile op de iPhone, zodat je geen mobiele dataverbinding nodig hebt en je zonder extra roamingkosten van de kaarten gebruik kunt maken.

Om de kaarten te kunnen gebruiken moet je de gratis Navionics Viewer installeren. De Viewer bevat gratis kaartvoorbeelden van het zuiden van Florida, vanaf Key Biscayne tot Fort Lauderdale, zodat je alvast kunt kijken of deze oplossing geschikt voor je is. Er zitten ook water- en outdoor-kaarten bij van de Italiaanse stad Genua.

Met Navionics krijg je geen gesproken aanwijzingen (dat is ook niet gebruikelijk bij water- en outdoornavigatie), maar je kunt je locatie op de kaart opzoeken, jachthavens zoeken, pannen en zoomen op de kaart en objecten die je onderweg gaat tegenkomen nader bekijken.

Het complete aanbod is via deze link te bekijken: Navionics Mobile.

Reacties: 13 reacties

  1. Weet iemand of deze ook werkt met de externe gps module i360 op een 2G iphone?

  2. Ik vraag mij af of b.v. de Friese meren er ook in zitten…..

  3. Als ik een boot had had ik mss deze 50 euro applicatie gekocht.

  4. Zit er tracking, routing en directional view in..?

  5. wat is pannen als ik vragen mag?

  6. Origineel geplaatst door jonathan1993
    wat is pannen als ik vragen mag?

    Pannen is, volgens mij, het met je vinger vrij kunnen verschuiven van de kaart (in willekeurige richting).

  7. Wel mooie app, inclusief POI met telefoonnummers (oa Hotels, restaurants, musea, banken etc) en een nachtstand die de kleuren aanpast, zodat je niet verblind wordt bij het gebruik.

  8. Lakes: US and Canada only……

  9. Werkelijk perfect, net gekocht en gecontroleerd aan de hand van recente waterkaarten en het klopt tot in detail, voor mij 5 sterren

  10. @Ary, dat van die meren klopt?

  11. ik heb hem ook gekocht…
    Ik woon in denbosch maar alle watertjes staan er op met bruggen, brughoogte etc…
    geen waypoints..
    weet iemand daar een hack voor?

    Verder met draain schuiven vergroten en verkleinen werkt… niet te snel anders wordt de iphone zenuwachtig.. voor op het water prima, werkte zelf in de auto goed (langse de zuid willemsvaart) geen wegen… maar dat zal niemand verrassen

  12. Gekocht!
    ziet er goed uit uit, ben alleen benieuwd hoelang de batterij mee gaat? Nu nog een waterdichte case anders kun je em niet gebuiken bij een beetje slecht weer

  13. is er ook een nederlands beschrijving voor te krijgen, ? ik kan namelijk de kaart niet vergroten of verkleinen hoe doe je zoiets ?