Als je net begint met het programmeren van iOS-apps is het lastig om succes te hebben. Dat blijkt uit een rapport van Distimo. De ranglijsten van de App Store zijn vooral gevuld met apps van oudgedienden en gevestigde namen zoals Facebook, Google, Disney en Gameloft. In de top 250 van appontwikkelaars in de iOS App Store is maar 2% nieuw. Bovendien is het lastig om door te breken met een nieuwe app: in de top 300 apps staan vooral titels die al wat langer bestaan. Slechts 17% is nieuw. Distimo keek ook naar de Google Play Store: daar was 12% van de apps nieuw, de rest bestond al veel langer.
Wat inkomsten betreft zijn de nieuwe apps ook maar goed voor een klein deel van het geld dat in de App Store omgaat. Bij iOS is dat 12%, bij Android 18%. De meest gedownloade nieuwe applicaties in de periode oktober 2012 tot januari 2013 waren Temple Run 2, Google Maps en Line Pop (zie hierboven). Die laatste ken je waarschijnlijk niet, omdat die app voor 87% door Japanners werd gedownload. Het volledige rapport is te downloaden op de website van Distimo. Ook kun je maandag 4 maart een webinar volgen over dit onderwerp.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
App Store
Lees alles over de Apple App Store, de online winkel waar je apps voor iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV en Mac downloadt. Naast de normale softwarewinkel is er ook een Mac App Store en een speciale App Store voor de Apple Watch. Sinds maart 2024 kun je op de iPhone ook apps buiten de officiële App Store downloaden, via onder andere alternatieve appwinkels. Dit wordt ook wel sideloading genoemd.

- Alles over de App Store
- Alles over App Store-abonnementen
- Vastgelopen downloads oplossen
- Eerdere aankopen in de iOS App Store bekijken
- Verbinding met App Store mislukt
- App Store op de Apple Watch
- Mac App Store
- Eerdere aankopen in de Mac App Store bekijken
- Mac-software installeren buiten de App Store om
- App Store-scam herkennen
- Sideloading: buiten de App Store om downloaden
Nieuwkomers hebben het overal moeilijk in het begin
Mijn app voor toekomstige beveiligers had in het begin ook wat moeite. Maar als je er naar zoekt is het wel makkelijk te vinden. Je moet wel wat aan marketing doen als je een app lanceert. Anders verdwaal je.
Ik vind het doorgaans vrij moeilijk om nieuwe of innoverende apps te vinden. Blogs en websites zijn echt cruciaal als hierop aan komt.
@MartinL: Inderdaad wat dat betreft is de appstore slecht geïndexeerd.
Ik kijk amper nog in de appstore TOP lijsten, aangezien daar maanden lang dezelfde apps staan.
Een enkele keer staat er eens wat nieuws tussen, tegen die tijd heb ik dat op blogs al gevonden.
Wel erg jammer aangezien je daarvoor weer echt op de computer moet gaan “zoeken”, je kunt niet even in de trein de appstore openen en daar makkelijk nieuwe apps vinden.
Mee eens. Het verbaast me nogal dat de toplijst vrijwel niet verandert. Zou de markt intussen niet verzadigd moeten zijn met bv. Whatsapp? Ook bij de Mac App Store verandert de lijst bijna niet (6/10 apps in de top 10 zijn Apple’s apps) en is de voorpagina vaak het meest interessant (maar wordt alleen door Apple zelf bijgehouden). Voor nieuwe klanten wel handig, maar niet voor iemand die regelmatig terugkomt. Ik heb al lang opgegeven om de toplijst überhaupt na te lopen, zo te zien was dat geen onverstandige beslissing.
Ik ben van mening dat Apple veel potentieel niet voldoende benut. Om te beginnen is de Nederlandse App Store te klein en ontbreken dikwijls waardevolle recensies (dat geldt vast ook wel voor andere landen). Amazon heeft vorig jaar een functie ingebouwd waarmee recensies van andere websites, zoals Amazon.com, bij Amazon.co.uk worden getoond als laatstgenoemde geen recensies heeft. Zoiets zou de App Store ook moeten hebben. Ook is het niet mogelijk om bepaalde ontwikkelaars of apps te volgen. Soms kom ik er bv. achter dat een goede ontwikkelaar een nieuwe app heeft zonder dat ik daarvan op de hoogte ben (terwijl dat bij artiesten wél kan) of dat er een tijdelijke prijsverlaging is die ik nu uitsluitend bij toeval of via iPhoneclub e.d. achterhaal. Er zijn wel apps die deze functies aanbieden, maar eigenlijk zou de App Store dat toch echt zelf kunnen doen. De App Store is omslachtig in gebruik en wekt, althans bij mij, geen interesse om te ‘winkelen’. Ik denk dat Apple met een nieuw/verbeterd concept moet komen als de App Store interessant moet blijven.
Dus daarom wordt mijn app nooit gedownload