Apple brengt iOS 4.3.4 uit en dicht PDF-lek
Apple heeft vanavond iOS 4.3.4 beschikbaar gesteld voor gebruikers. De update is geschikt voor alle iPad-generaties en lost een kwetsbaarheid bij PDF-bestanden op. In theorie zou dat PDF-lek gebruikt kunnen worden door kwaadwillenden, maar het lek had vooral nut omdat het een eerste stap was in de door Comex ontdekte methode om te jailbreaken. Mocht je van plan zijn om in de toekomst te jailbreaken, dan is het verstandig om nog even te wachten met de update. Het lijkt er vooralsnog niet op dat iOS 4.3.4 nieuwe functionaliteit bevat.
Je kunt iOS 4.3.4 installeren door je iPad aan te sluiten op iTunes; de update meldt zich dan vanzelf op je scherm. Met het beveiligingslek dat in iOS 4.3.4 is opgelost, konden kwaadwillenden toegang krijgen tot privégegevens op iPhones, iPod touches en iPads. In de jailbreak-scene was al een fix gevonden in de vorm van PDF Patcher 2. Apple had bovendien al aangekondigd dat ze het PDF-lek bij de eerstvolgende firmware-update zouden dichten.
Meer informatie over de beveiligingsaspecten van deze update vind je op de website van Apple.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
iOS
iOS is het besturingssysteem van de iPhone. iOS regelt alles wat er op je iPhone gebeurt: van de apps tot aan de functies van je iPhone en de verbindingen met Bluetooth, wifi en mobiele netwerken. Voor iOS brengt Apple regelmatig nieuwe gratis updates uit. Dit kunnen zowel hele grote updates met nieuwe functies zijn als kleine updates met bugfixes en verbeterde beveiliging. Lees hier meer over de huidige iOS-versie. Voor de iPad heeft Apple het besturingssysteem iPadOS, met grotendeels dezelfde functies.

Hele goeie maar wekt niet
Ik zit met mijn ipad 2 nog op 4.3.2. Betekent dit dat ik niet meer kan jailbreaken? Upgraden naar 4.3.3 gaat namelijk niet meer…..Wordt 4.3.2 nog ondersteund binnenkort
@Henkbanan: 1. Comex is volgends mij bezig de jailbreak ook voor 4.3.1 en 4.3.2 beschikbaar te maken. 2. vaak is het zo dat de firmware voor de nieuwste (in dit geval 4.3.3) nog voor korte tijd gesigneerd word door apple, dus misschien kan je nog updaten naar 4.3.3 (officiele 4.3.3 firmware is op internet te vinden), of je kan kijken of je via tiny umbrella nog je SHSH kan opslaan van 4.3.3.
@Nigel: Weet jij ook waar ik die officiele 4.3.3 kan vinden? De sites die ik tegenkom vertrouw ik niet echt.
Vraagje, ik heb een maagdelijke ip2 vandaag geleverd gekregen. Balen dus want het ding schreeuwt om te zogen bij mama iTunes maar die wil alleen nog maar 4.3.4 als melk geven…
Iemand die een alternatief weet hoe ik bijvoorbeeld 4.3.3 kan installeren??
Is dat een screenshot van op een pc?
Past echt niet op een apple site hoor!
Werkt prima hier. (iPad “classic”)
Dit is geen apple-site….maar een iPad-site. En die iPad werkt fantastisch in combinatie met een Windows-PC én een Apple-PC!
Wanneer je iPad vraagt om iTunes steek je stekker erin iPad gaat aan en haalt de stekker eruit, opgelost 🙂
LoL! Ach zie het zo, waarschijnlijk werkt hij alleen maar met Apple, zo heeft hij toch ook een positieve kant!
[in de ik kom niet meer bij modus]
Fantastisch slaapmutsje dit!
Scherp Dirk! Heel scherp!
@Henkbanan: Dit is een betrouwbare site waar alle firmwares op staan: http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/
Arm van geest zijn zij die kortzichtig vastzitten in het kokerdenken van Apple. Er is meer dan binnen uw denkvermogen ligt!
Je kan iTunes ook aanpassen zodat deze alleen gebruikt wordt om te activeren verder niks, daarna de jailbreak uitvoeren en iTunes weer aanpassen zodat je je account kan koppellen :). Ik heb het zelf zo ook gedaan met een nieuwe iPhone 4 gisteren werkt prima.
http://support.apple.com/kb/HT4335?viewlocale=nl_NL&locale=nl_NL
@Nigel:
Top, bedankt!
Vertel ff of het gelukt is zo. En voor de rest. Sla je SHSH bestanden altijd op via tinyumbrella. of als je nog op 4.3 of 4.3.3 zit gebruik die nieuwe tool van ih8sn0w om je shsh bestanden op te slaan!!
Hmm slaat Saurik via Cydia niet automatisch de SHSH op?
@isezumi
Dat was wel altijd zo maar ik heb laatst mijn ipad ook via jailbreakme.com ge jaild en cydia vroeg niet om de shsh op te slaan. Kon het ook nergens vinden in cydia.
Heb nu via tiny de shsh veilig gesteld en lokaal weg gezet.
Gisteren nieuwe versie gedownload 4.3.4
Las zojuist hoe eenvoudig je een jailbreak kon installeren.
Helaas werkt dat niet meer omdat die maar tot versie 4.3.3 gaat.
Wachten maar weer!
Ik heb mijn iPad 2 gejailbreakt en zit nu op 4.3.3 kan ik nu gewoon updaten en mijn jailbreak werkende houden?
Nee!
@Jack Black:
Het is gelukt om van 4.3.2 up te daten naar 4.3.3.
Ik heb ios 4.3.3. hier gedownload: http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=8500.
Vervolgens moet je de firmware opslaan als .ispw (niet als .zip!).
In itunes doe je shift + klik op bijwerken en selecteer je de gedownloade firmware. De boel wordt dan bijgewerkt naar 4.3.3.!
Was t maar zo! 😀 @Spijker:
@Henkbanan: Netjes! Ik heb t geprobeerd vanaf 4.3.1 en kreeg 1654 error.
@ IOS updaters naar 4.3.3; je moet de GSM versie pakken van de firmware ivm de micro SIM houder als je een 3G ipad 2 hebt, zie http://www.ifixit.com/Teardown/iPad-2-3G-GSM-CDMA-Teardown/5127/1
Ik krijg bij bijwerken van 4.3.2 naar 4.3.3 GSM versie de volgende foutcode: # 3194. Iemand een suggestie om alsnog de ipad 2 3G bij te werken?
@Herman:
OK, het is gelukt om de iPad 3G alsnog naar IOS 4.3.3 te krijgen. Eerst moet je je hosts bestand op de PC aanpassen. Ik draai Windows XP Pro. Het hosts bestand staat hier:
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
Open het hosts bestand met het kladblok programma
en zet voor de regel die verwijst naar de apple server een hekje #
Sla het bestand op en herstart je PC.
Open na herstarten iTunes en de update naar 4.3.3 start!
Hierna kan je je iPad jailbreaken.