Mobile Vikings is in België een populaire aanbieder van prepaid simkaartjes. In Nederland is de provider ook actief, maar is in vergelijking met België relatief duur. Vanaf vandaag is dat veranderd: de prijs van de bundels is omlaag gegaan. In plaats van €25 betaal je nu €15 voor de goedkoopste bundel. En de duurdere bundel van €40 kost voortaan €25. De prijsverlagingen zijn inmiddels doorgevoerd op de Nederlandse website van Mobile Vikings. Bij beide bundels krijg je 1,5GB data, die een maand geldig blijft. Een andere verbetering is dat je behalve met iDeal nu ook met Mastercard en Visa kunt betalen. De nieuwe prijzen gelden voor bestaande en nieuwe klanten en gelden in ieder geval tot 1 oktober 2013
Een week geleden kondigde Mobile Vikings bovendien aan dat gebruikers maandelijks hun factuur kunnen downloaden. Elke tiende dag van de maand maakt de provider en factuur op, waar je via e-mail op wordt geattendeerd. Je ziet daarop de opwaarderingen van de afgelopen maand, maar geen detailgegevens over het verbruik. Je kunt de factuur gebruiken voor declaraties maar door het ontbreken van details kun je je belgedrag of dataverbruik niet nader analyseren.
Mobile Vikings biedt in Nederland slechts twee pakketten aan om te bellen, sms’en en internetten. Bij de goedkoopste bundel (nu €15) krijg je 60 belminuten, 500 sms’jes en 1,5GB data. De duurdere bundel (nu €25) omvat 250 belminuten, 500 sms’jes en 1,5GB data. De bundels zijn één maand geldig na opwaardering, het beltegoed is een halfjaar geldig. Mobile Vikings maakt gebruik van het KPN-netwerk en biedt een theoretische downloadsnelheid van 2.0 Mbps.
Meer info: Mobile Vikings
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Theoretische snelheid van 2.0 mb.
Iemand ervaring hoe het in praktijk gaat?
Ik wil het nemen maar alleen als ik me niet hoef druk te maken dat ik geen youtube filmpje kan afspelen.
Als ik degelijk kan streamen ben ik verkocht.
Hoop dat iemand mij zou kunnen antwoorden!
Heeft iemand al ervaring met Mobile Vikings in Nederland? Ik overweg van mijn dure T-mobile SIM-only abonnement over te stappen naar Mobile Vikings, maar weet niet of ik daar goed aan doe.
Ik ben opzoek naar een goedkoop prepaid abbo waarbij je alleen maandelijks betaald voor data, is dat er in NL?
@Danny: Dan zou ik 2.0Mb/s lekker vermijden 😉 Dit is perfect voor whatsapp, nu.nl, facebook etc. Voor streamen van muziek en videos zou ik toch minimaal 3,6Mb/s aanraden.
@Danny: Ik en mijn hele gezin zijn bij MV in Belgie waar we een snelheid heb van 4,5 mbps .Filmpjes kijk op Youtube is geen probleem tegen deze snelheid.In Belgie maken ze gebruik van het Base(Kpn)netwerk En Dus heel tevreden en kan ik je het zeker aanraden.
Ik heb geloof ik al sinds jaar en dag 3,6MB bij Vodafone, maar als ik mag blij zijn als ik überhaupt een butje door krijg soms (randstad) Vaak is het te druk op de paal om iedereen te voorzien.
De mbr (maximum bitrate) staat ingesteld op 2Mbit/s. Op het KPN netwerk ga je die snelheid dan meestal wel halen.
En als je hem niet haalt, heeft iemand met een ‘sneller’ abonnement een even slechte verbinding.
Snel zat voor YouTube filmpjes. De YouTube App detecteert namelijk of je op WiFi of 3G zit en haalt in het laatste geval een lagere kwaliteit video binnen.
@Onno: Die snelheid zul je nooit halen in praktijk. Dat is simpelweg niet mogelijk doordat er altijd enige mate van verstoring i.c.m. (lange) afstand zal zijn en je natuurlijk in een poule zit samen met een onbekend aantal andere gebruikers. Als jij 0.3 haalt zal iemand met 4Mbps tegen de 0.5-0.6 aanhikken.
Je kunt anders altijd een kijk nemen bij Ben (maandelijks opzegbaar) of andere vergelijkbare virtuele providers (Simyo, Simpel).
@Bubbly: je gaat die snelheid wél halen. Zie het als een auto die begrensd is op 120km/h, maar eigenlijk veel sneller kan.
Op een rustige snelweg haal je constant 120, als er file is rij je allemaal even langzaam.
Ik snap het niet, je betaald dus 15 euro per maand voor internet en sms, en daar boven op betaal je nog eens €0.25 per minuut om te bellen?
@Onno: Tenzij je pal naast een mast staat, de enige bent die er gebruik van maakt en je de telefoon niet in een death grip houdt, zul je moeilijk de maximumsnelheid halen. Ik heb nog nooit, maar dan ook nooit, de maximumsnelheid gehaald in de jaren dat ik WAP, Imode, GPRS, EDGE en 3G heb gebruikt. Bij de eerste twee kan ik dat niet met zekerheid zeggen overigens 😛
@Michiel: Edit: ik heb even meer gelezen op hun website. Als je tegoed koopt, dan krijg je een “gratis” bundel van 500 sms & 1,5 GB data, dit is 1 maand geldig. Ik GOK dat je 60 minuten gratis krijgt bij € 15 en 250 minuten gratis bij € 25, maar dit weet ik niet zeker.
Buiten bundel / als je niet elke maand tegoed koopt en je gratis bundel is verlopen:
De prijs per minuut of per sms is afhankelijk van het bedrag dat je betaalt (€ 15: 0,25 vs. € 25: 0,10).
Belangrijke on-topic notes:
– Activatie van iMessage en Facetime wordt in rekening gebracht: € 0,29 per activatie-sms.
@Michiel: Als je voor 15 EUR belwaarde koopt en per minuut 0.25 EUR betaalt, komt dat uit op een uur bellen.
Maar je krijgt er gratis dan ook nog internet, sms.
Wat is het verschil met een abbo? Dat als je die 15 EUR (of 25 EUR) niet helemaal opbelt, dat je dit de volgende maand nog kan gebruiken (tot 6 maanden na de herlading).
Ik gebruik weinig data, weet iemand een prepaid met data, waarbij je de databundel bijvoorbeeld een jaar kunt gebruiken?
@Onno: Ik gok erop dat onno gelijk heeft. Misschien naief omdat ik wil geloven dat het snel genoeg is voor youtube. Op papier lijkt het de perfecte prepaid aanbieder met genoeg data en lage prijs. Ik hoop dat ik youtube streamen kan halen!
@Bubbly: De theoretisch maximaal haalbare snelheid van het netwerk (en je mobiel) zal je inderdaad nooit halen. Op 3G is dat momenteel 28.8 Mbit/s. Het gaat hier echter om een begrensde snelheid op datzelfde netwerk.
Dit is toch vrij duur, met die f&f codes van vodafone betaal je voor 225min-onbeperkt sms- 4gb data per maand 19 euro.
Simyo 300 min/sms en 1,5gb data voor 19,5 en betaal je 3ct/min 31ct buiten de bundel..
Ik heb dezelfde vraag als bert pit, Ik zoek ook een prepaid data aanbieder
Heeft iemand tips???
@Coen: Gaat het hier om een prepaid formule zonder verbintenis?
@Michiel: Zeker niet ! Voor 15 euro krijg je 1.5 GB mobiel internet, 500 sms’en en bel je aan dat tarief. Dit bedrag komt er nooit bovenop. Het is PREpaid en zal nooit een extra factuur ontvangen voor ‘bijkomende kosten’ 🙂
Wat een bagger.. 2mbit/s. Met mn vodafone abo download ik met 2MB/s!