Volgens de website Pocketgamer gaat Apple binnenkort een gamecontroller aankondigen. Apple zou tijdens de gameontwikkelaarsconferentie GDC geheime afspraken met ontwikkelaars hebben georganiseerd, om de plannen te bespreken. Het achterliggende plan is dat er voldoende games beschikbaar zijn, zodra de gamecontroller beschikbaar komt. Officieel is er nog niets aangekondigd. Apple zou tijdens GDC een vergaderzaal hebben afgehuurd, om de gesprekken met ontwikkelaars te voeren. Dat werd gedaan onder een pseudoniem, om geen aandacht van de media te trekken.
Meerdere ontwikkelaars vertelden Pocketgamer vervolgens dat ze op de hoogte zijn gesteld van de plannen met de Apple-gamecontroller, maar niemand wil met naam en toenaam genoemd worden. Apple heeft al meerdere patenten voor gamecontrollers en zou intern ook al projecten hebben uitgevoerd. Maar het gebeurt wel vaker dat Apple de haalbaarheid van een nieuw product onderzoekt, zonder dat het op de markt komt.
Apple zou de gamecontroller kunnen laten samenwerken met de Apple TV, zodat je er niet alleen muziek, films en foto’s mee kunt afspelen, maar ook apps en games op kunt installeren. De Apple TV wordt dan meer een gameconsole. Een andere richting is dat Apple de controller geschikt maakt voor het spelen van games op smartphones en tablets. De processorkracht van mobiele apparaten neemt toe, waardoor dit haalbaar wordt. Eén ding weten we zeker: als Apple een gameconsole maakt, zal ‘ie er niet uitzien als de Samsung Game Pad (zie foto hieronder), die onlangs op de website van Samsung verscheen.
Het is nog onbekend welke vorm de controller krijgt. Ook is het nog onduidelijk op welke termijn de gamecontroller onthuld gaat worden. Er zijn geruchten dat Apple nog iets in april heeft gepland. Apple CEO Tim Cook gaf eerder aan dat televisie iets is dat de warme interesse van Apple krijgt. De ‘hobby’ Apple TV zou dan kunnen worden uitgebouwd tot iets groters, waarbij je games op de tv kunt spelen. Apple heeft al een sterke positie op het gebied van games, door de populariteit van iOS. iOS is al bijna uitgegroeid tot het belangrijkste gameplatform, nieuwe succesnummers worden eerst uitgebracht op iOS (denk aan Temple Run) en er worden miljoenen van verkocht. Tegelijk wordt iOS vooral gezien als een platform voor casual games, niet voor de zwaardere consolegames.
In het Computer History Museum (aanrader!) zagen we vorig jaar onderstaande, goudkleurige gameconsole uit 1996. Apple maakte deze gameconsole voor het Japanse bedrijf Bandai.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Leuk:) lijkt me perfect voor modern combat
Daar zit ik nu al jaren op te wachten
Ik hoop dat het wat wordt!
Ik zou liever een console willen van apple.
Zou een goede zet van Apple zijn. Hiervoor is een grote potentiële markt. Ze zetten daarmee gelijk een duidelijke standaard voor game ontwikkelaars en zou van de idevice een serieuze game console kunnen maken.
Heeft misschien iemand er aan gedacht dat het ook zou kunnen zijn dat de ipad mini als gameconsole gaat dienen?
Ik ook! Eindelijk fatsoenlijk grote games spelen op de iPad en dan streamen via AppleTV.
Lol, die geruchten worden steeds grappiger.
Een goede controller van Apple én games toelaten op de Apple TV zou ideaal zijn!
Duidelijk geen consolegamer dus.
Leuk of niet, maar de apple TV kan niet meten aan dè consoles. En daar is een Wii natuurlijk geen goed voorbeeld van.
Ik hoop dat Apple weten wat ze doen want het lijkt me moeilijk om te concurreren met Playstation en Xbox.
Die van Samsung is lelijk, lijkt op die van Xbox-controller.
Eindelijk! Snappen ze toch dat de echte coole games niet tot amper te spelen zijn met een touchscreen!Mooiste games zijn gewoon bagger met een touchscreen, terwijl de hardware etc het wel aankan! Als ze dit doen zijn ze in 1 klap een grote concurrent van de huidige consoles!Tuurlijk, er valt grafisch etc nog wat te verbeteren… Maar lijkt me heerlijk om op de ipad fifa of max payne of gta te spelen, maar ga dat echt niet met een touchscreen doen… Bagger!Kortom, laat maar komen!
@Ömer: Die krijg je erbij als je de nieuwe Apple TV koopt 🙂
@Jesper: Dat zeiden mensen ook toen Apple een smartphone ging maken. “Apple heeft geen ervaring met telefoons, het gaat floppen”. De traditionele makers van gameconsoles zijn al een hoop mensen kwijtgeraakt aan iOS.