Jay Freeman (beter bekend als Saurik) heeft afgelopen woensdag 4 maart op de 360iDev conferentie in San Jose een presentatie verzorgd over “unofficial iPhone development”. Daar heeft hij ook officiëel een nieuwe versie van Cydia aangekondigd die vandaag (Amerikaanse tijd, PST-tijdzone) zal worden gelanceerd (dus uiterlijk zaterdag 8:00 uur). De twee belangrijkste nieuwe mogelijkheden zijn (1) reacties en waarderingen, zodat je gemakkelijker het kaf van het koren kunt scheiden en (2) de Cydia Store, een volwaardig alternatief voor de App Store. Met andere woorden: voor commerciële iPhone-applicatieontwikkelaars is er nu een alternatief voor Apple’s App Store, maar dan zonder de vele beperkingen die Apple oplegt aan applicaties. Wij kunnen je exclusief alvast de allereerste screenshots van het waarderingen- en reactiesysteem laten zien!
Deze screenshots zijn gemaakt gedurende de besloten betatest van de afgelopen dagen en kunnen op heel kleine onderdelen verschillen van de officiële versie.
- Cydia: beoordelingen achterlaten via Facebook
- Niet-beoordeelde applicatie in Cydia
- Reviewscherm: nog geen beoordeling aanwezig
- Voorlopig is een Facebook-account nog verplicht
- Inloggen via Facebook
- Ingelogde Facebook-gebruiker in Cydia
- Beoordeling voor applicatie/package achterlaten
- Review voor applicatie/package achterlaten
- Applicaties/packages kunnen op meerdere punten worden beoordeeld
- Review is ingediend
- De nieuwe beoordeling is verwerkt (zie sterren)
- Overzicht van eerder gegeven review
Op dit moment is een Facebook-account vereist om reviews te geven en commentaar te plaatsen. Saurik werkt aan de mogelijkheid om in een later stadium ook te kunnen inloggen met een Google-account. Zodra we screenshots hebben van de Cydia Store zullen we uiteraard een (nieuwe) update plaatsen.
Meer achtergrondinformatie over de Cydia Store is te vinden in een uitgebreid artikel bij de Wall Street Journal: ‘Breaking Apple’s Grip on the iPhone‘ – WSJ Online of in onze eerdere nieuwsitem: Saurik werkt aan Cydia Store voor betaalde apps [jailbreak].
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Hoe bedoel je reclame voor iPhoneclub 😛
Welkom Sjoerd. Ik ben benieuwd naar de nieuwe versie!
Leuk, welkom Sjoerd ennuh, leuk nieuwtje
Dit is wel super!
Nu er in cydia ook zo veel staat is het fijn dat je nu ook weet wat er goed is en wat wat minder goed is!
Ook voor de developers fijn dat ze consument weer of dat het een betaalde app is of een gratis.
Super die nieuwe cydia:) hoe gaan we dan moeten betalen??
Welkom Sjoerd, hoop veel van je te lezen. En iPhoneclub gefeliciteerd met jullie eclusieve verhaal en screenshots.
Welkom op iphoneclub Sjoerd !
Check it out!
iPhoneclub is leading 😉
Gelukkig ben ik een ochtendmens en kan ik dus zonder de wekker te zetten morgen snel ‘spelen’ met de nieuwe Cydia! Ben benieuwd! Je kunt er gelukkig ook snel bij zijn door er een lange nacht van te maken 😉
Dat je nog veel exclusieve nieuwtjes mag brengen Sjoerd 🙂
iPhone-ticker.de:
hahah iPhoneclub.nl breidt zich uit van grootste site van Nederland/Belgie naar grootste van de wereld! 😀
En gefeliciteerd Sjoerd 😀
Allemaal leuk dit, maar ik ben bang dat je dadelijk allemaal moet gaan betalen voor die apps als dat zo makkelijk wordt. Ik hou meer van gratis 😀 dat rating en recentie systeem is geweldig.
@ sjoerd
een rood-gele iPhone?
kan nergens in cydia iets vinden over een update…
Hallo,
Ja idd net wat Albir zegt, kan nergens in cydia vinden over een update.
Dank allemaal voor de hartelijke ontvangst! 🙂
@★bear★: check
http://www.colorwarepc.com/p-161-iphone-3g.aspx voor alle kleurtjes. Best prijzig, maar in de tijd dat ik hem kocht was je ook al gauw zo’n $100 kwijt aan simpele dozenschuivers op eBay, en dan valt het in vergelijking best wel weer mee.
@albir: nog even geduld! Saurik is hard aan het werk met de laatste loodjes… we zijn *nu* aan het debuggen.
Hallo, Ik ben in het bezit van een nieuwe 3G.
Wil graag wat meer applicatiez zien dan alleen van de Iphone shop.
Heeft Jailbreak zin en wat zijn de consequenties? Kan ik daarna nog wel gewoon via Itunes upgraden indien nodig? Heeft het andere nadelen? Kan ik dan gewoon via Cydia applicaties downloaden? En wie kan het voor me doen. Ik woon in Den Haag.
Bedankt voor een antwoord, van wie dan ook.
@Erik Ran: wat mij betreft is een iPhone ‘in jail’ simpelweg geen volwaardige iPhone. BigBoss heeft hier een aantal goede redenen om te jailbreaken bij elkaar gezet: http://thebigboss.org/why-jailbreak-iphone/
@ sjoerd
Thanks!!!
@galip91 – Niet overdrijven Galip 😉 Zo vaak hebben we dit soort scoops helaas ook weer niet 🙂