Coffee Buzz is een applicatie waarmee koffiedrinken opeens een sociaal gebeuren wordt. Met Coffee Buzz kun je vrienden (en wildvreemden) vinden die met jou een kop koffie willen drinken. Je kunt zien wat anderen drinken, wat ze erover zeggen en waar ze zich bevinden. De applicatie toont de dichtstbijzijnde koffielocaties met kaart, laat zien op welke afstand ze zijn en biedt je ook de mogelijkheid om meteen te bellen om je bestelling door te geven. Tegelijk kun je in de applicatie zien welke koffiedrinkers in de buurt zijn en beoordelen of je langs wilt gaan. Je kunt updates naar je Twitter-account sturen en je Twitter-locatie wordt bovendien automatisch aangepast. Coffee Buzz is gemaakt door het bedrijf van Peter Robinett, die veel mensen zullen kennen als organisator van de Amsterdamse iPhone Dev Camp.
Bij het opstarten van de applicatie krijg je twee waarschuwingen te zien: ten eerste wil Coffee Buzz gebruikmaken van je locatie en daarnaast willen ze ook (anonieme) gebruiksstatistieken verzamelen. Dat is er eentje die ik nog niet eerder heb gezien: houdt Coffee Buzz bij waar je bent geweest of is dit gewoon een nette waarschuwing voor iets, dat andere applicaties al ongevraagd doen?
Koffiebar zoeken in Coffee Buzz
Het hoofdscherm van Coffee Buzz bestaat uit twee tabbladen: Activity en Search. Wil je een kop koffie in de buurt vinden dan tik je op Search, je krijgt een lijst te zien van de dichtstbijzijnde koffielocaties en kunt vervolgens adresgegevens, telefoonnummer en een kaartje te zien krijgen. Coffee Buzz geeft ook aan op hoeveel meter de koffielocatie zich bevindt. Er staan niet allen koffieketens zoals Coffee Company in, maar ook gewone café’s die overdag open zijn. Goedkope koffiehuizen waar je als toerist niet zomaar even binnenloopt (ongeacht Hollandse of buitenlands georiënteerd), ontbreken in het lijstje. Koffiehuis Ko bij ons in de buurt, waar je voor een euro een kop pruttelkoffie tussen de locals kunt drinken, staat er bijvoorbeeld niet bij.
- coffee_buzz
- Coffee Buzz gebruikt je locatie.
- Je kunt je koffiedrinkactiviteiten meteen naar Twitter posten.
- Je kunt zien welke mensen kortgeleden iets hebben gemeld, maar je kunt niet zien waar ze zijn.
- Met de knop Nearby zie je wie er in de buurt zijn. Münster, is dat dichterbij dan Zutphen?
- Café’s in de buurt: L’Affice is in werkelijkheid maar 50 meter verderop…
- Bij elk café kun je adres- en telefoonnummer opvragen, plus een kaartje.
- Coffee Buzz toont een kaartje van het café, maar geen route ernaartoe.
- Zelf een koffiemoment invullen: standaard staan deze koffiesoorten erin.
- Je kunt alleen kiezen uit de locaties die zijn voorgedefinieerd.
- Eventueel kun je aangeven wat je aan het doen bent (behalve koffiedrinken).
- Zo ziet een posting eruit.
- Bijna lunchtijd, het wordt een stuk drukker in Coffee Buzz!
De GPS-functie van de iPhone bepaalt hoe nauwkeurig de plaatsbepaling is, dus ik kan Coffee Buzz moeilijk kwalijk nemen dat Café Let’s Go Dutch (toch een flink stuk lopen) op een afstand van 50 meter wordt getoond, terwijl Café L’Affice (op kruipafstand) 181 meter verderop schijnt te zijn. Zolang de afwijking maar tweehonderd meter is, staat dat het gebruik van de applicatie niet in de weg. Wat wel handig zou zijn, is als Coffee Buzz ook de openingstijden toont, want sommige tapas- en eetcafés die in de lijst staan gaan pas later op de dag open.
Koffiedrinken met anderen
Als je Coffee Buzz opstart staat het tabblad Activity meteen in beeld. Dit is het scherm waar je kunt zien wat anderen aan het doen zijn. Je ziet een lijstje van mensen en het tijdstip waarop ze een bericht hebben achtergelaten, maar je ziet niet of ze in de buurt zijn. Via de knop Nearby kun je zien wie er in de buurt is. Ik had gehoopt op woensdagochtend ergens in Amsterdam wel met iemand te kunnen koffiedrinken, maar moet 8 kilometer reizen naar Maurice in Diemen of 11 kilometer naar het hoofdkwartier van de ontwikkelaars van Coffee Buzz. Andere koffiedrinkers bevinden zich in Münster, Zutphen, Hilversum en Leiden. Een uur geleden waren de koffiedrinkers ook al op dezelfde locaties te vinden, alleen Maurice uit Diemen is erbij gekomen. Hij eet een cappuccino met dubbele hoeveelheid melk en een croissant. Het succes van de applicatie staat of valt met het aantal gebruikers. Op dit moment is dat nog te weinig om leuk met iemand te kunnen afspreken.
Met de Edit-knop rechtsboven in het scherm kun je zelf aangeven wat je drinkt en waar je bent. Na het kiezen van een drankje en locatie kun je nog een persoonlijke boodschap meegeven, bijvoorbeeld dat je de krant zit te lezen of zin hebt in een broodje. Die boodschap kan ook meteen op Twitter worden gepost, zodat gebruikers die geen Coffee Buzz hebben maar jou wel op Twitter volgen kunnen zien waar je bent. Er zitten echter twee beperkingen aan de applicatie: je kunt alleen koffiesoorten kiezen (geen thee, frisdrank of iets anders) en je kunt alleen kiezen uit de locaties die standaard in Coffee Buzz staan. Eventueel kun je de naam van de locatie nog aanpassen, maar de knop daarvoor werkte bij mij niet. Ik kan dus niet aangeven dat ik bij Koffiehuis Ko zit te koffiedrinken, want die staat niet in de lijst.
Coffee Buzz onthoudt je laatste drankje, zodat je niet steeds de hele lijst door hoeft. Je kunt eventueel ook nieuwe koffiesoorten toevoegen en reeds aanwezige koffiesoorten die je toch niet drinkt uit de lijst te verwijderen.
- coffee_buzz
- Coffee Buzz gebruikt je locatie.
- Je kunt je koffiedrinkactiviteiten meteen naar Twitter posten.
- Je kunt zien welke mensen kortgeleden iets hebben gemeld, maar je kunt niet zien waar ze zijn.
- Met de knop Nearby zie je wie er in de buurt zijn. Münster, is dat dichterbij dan Zutphen?
- Café’s in de buurt: L’Affice is in werkelijkheid maar 50 meter verderop…
- Bij elk café kun je adres- en telefoonnummer opvragen, plus een kaartje.
- Coffee Buzz toont een kaartje van het café, maar geen route ernaartoe.
- Zelf een koffiemoment invullen: standaard staan deze koffiesoorten erin.
- Je kunt alleen kiezen uit de locaties die zijn voorgedefinieerd.
- Eventueel kun je aangeven wat je aan het doen bent (behalve koffiedrinken).
- Zo ziet een posting eruit.
- Bijna lunchtijd, het wordt een stuk drukker in Coffee Buzz!
Conclusie
Coffee Buzz zou nog iets flexibeler kunnen zijn als je zelf ook locaties kunt toevoegen. Het succes staat of valt met het aantal mensen dat er gebruik van maakt – en of er mensen zijn die zin hebben om wildvreemden te ontmoeten voor een kop koffie. Rond lunchtijd is er heel wat meer te doen dan woensdagochtend om een uur of tien, elf. En ’s avonds zullen er ongetwijfeld meer mensen zijn die liever een biertje dan een kop koffie drinken. Ik geef een 7 omdat het een best aardige applicatie is, met een mooie vormgeving en makkelijke interface, maar de flexibiliteit zou nog iets beter kunnen.
Info: Coffee Buzz
- Ontwikkelaar: Kisky
- Applicatie: Coffee Buzz
- Te koop via: App Store
- Prijs: 0,79 euro
- Geteste versie: 1.2
- Bestandsgrootte: 0,6MB
- Cijfer: 7
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Hhmm… Die GPS functie is leuk, maar ultieme flexibiliteit is volgens mij gewoon Twitter te gebruiken en (wereldwijd) af te spreken “#coffeebuzz” te gebruiken…
Dan kun je in je tweet kwijt wat je wilt, waar je bent (incl.GPS positie) wat je drinkt, hoelang je er nog zit….
Reageer dan niet.
@dejive: Neem een koffie
Reageer dan niet? Dat heb ik er niet neergezet, waarschijnlijk 1 van de baasjes hier. Hoezo reageer dan niet? Moet je het mooi vinden, mag je geen kritiek hebben, ik vind het nogal overdreven, anderen vinden het leuk, kan toch, ik niet. Get a life zeg ik dan. Toch beetje ziek om te kijken of er iemand om je heen ook koffie drinkt? Kijk dan gewoon met je ogen, gaat me allemaal net ff te ver, dikke onzin, maar goed..je hebt figuren erbij die het wel doen..good luck 2 ya.
Klinkt behoorlijk nutteloos en gedoemd te mislukken doordat je moet betalen (ergo weinig mensen in je omgeving, en moet je dus naar Diemen afreizen).
Op zich zijn dit soort communities wel leuk. Handiger zo zijn een wat algemenere app te maken waarbij je verschillende categorieen hebt, maar dan nog: ga je zomaar met iemand koffie drinken, punniken of naar de bios?
Zoals Loopt! Maar die f*ckers weigeren een internationale versie te maken.. Terwijl die app ontzettend populair is in de VS…
En Loopt was de enige app waar ik voor dat de 3G uit kwam al naar uitkeek!
Ontopic:
Deze app werkt alleen als er veel mensen hem dagelijks gaan gebruiken. Verder zou ik een optie willen om alle cafetjes waar je koffie kan drinken uit te zetten, dat zijn er namelijk VEEL te veel. Ik wil koffie in een koffie toko!
Is geen app waarmee je de bestelling kan opnemen voor je collega’s. Lijkt me handig bij het koffiehalen voor de afdeling. Leuke showoff ook.
Ik heb de app vanochtend aangeschaft en ik ben het een leuk idee.
Kijken of er iemand in de buurt is en dan samen een Cappuccino drinken.
Dames meld u aan!!