Super Deal: is de verpakking van 250 of 400 gram nou goedkoper?

Super Deal: is de verpakking van 250 of 400 gram nou goedkoper?

Super Deal is een simpele iPhone-app waarmee je prijzen vergelijkt naar hoeveelheid. Is 250 gram of 400 nou goedkoper in verhouding?

Super Deal prijzen vergelijken iPhoneJe hoeft maar een blik op de App Store te werpen om te zien hoe budgetbewust Nederland is. Applicaties die tijdelijk gratis apps uitlichten scoren als een tierelier, Folders met aanbiedingen van winkels doet het uitstekend en ook apps met vergeleken brandstofprijzen boeren goed. De nieuwe iPhone-app Super Deal kan ook handig zijn als besparen je ding is, al moet je wel eerst de prijs van een croissant voor neerleggen. Je krijgt dan een calculator waarmee je meteen kan zien wat in verhouding goedkoper is: die verpakking van 200 of 400 gram?


Super Deal werkt lekker simpel. Je hebt twee regels onder elkaar staan waarbij je de hoeveelheid kan invullen aan de linkerkant van het scherm, en aan de rechterkant de prijs die daarbij hoort. Je vult de waardes in met een numeriek toetsenbord en als je dat hebt gedaan, wijst Super Deal aan welke van de twee producten verhoudingsgewijs goedkoper is. Die wordt aangewezen met een groene pijl. In een regel in het midden van het scherm zie je hoeveel de besparing bedraagt in euro, en in percentage.

Meer omvat de app niet, maar misschien is dat al wel genoeg. Je zou kunnen zeggen dat het handig is om een archief te maken zodat je de volgende keer in de supermarkt ook de prijzen nog kan vergelijken, maar als je de beide vergeleken producten dan ook moet benoemen, wordt de app wel een erg bewerkelijk voor het kleine beetje wat hij doet.

Downloaden: Super Deal (€0,99, iPhone, iOS 5.0+)

Reacties: 10 reacties

  1. Grote supermarktketens hebben hier al een eigen oplossing voor. Op het etiketje voor het schap staat niet alleen de prijs, maar vaak ook de prijs per kilo of per liter vermeld. Makkelijker, sneller, en scheelt je een croissant.

  2. @Jeroen: Precies! Croissant in de pocket!

  3. Heb eigenlijk ook nog (bijna) nooit een product gezien waarbij een kleinere portie goedkoper was in verhouding dan een grotere portie.

  4. Een pot Nutella!
    Maar inderdaad een beetje zinloze app. En anders is er nog de calculator

  5. Deze app is vooral handig wanneer producten in de actie zijn. Bijvoorbeeld met een actie 3 voor X euro maar je hebt er eigenlijk maar 2 nodig. Wat bespaard het je als je toch 3 koopt.

  6. Inderdaad, daar heb je volgens mij geen app voor nodig!

    Leuk detail van die prijs per kilo is dat het óveral bij staat. Ook bij een zakje saffraan van €1,25 per 0,05 gram. Dat is dus €25000 per kilo! En AH vermeld die kiloprijs inderdaad doodleuk op het schap 😉

  7. @Rick:

    Toch wel. De grote blikken redbull zijn naar verhouding vaak duurder dan de 250ml.

  8. Wat leuk om m’n Super Deal app hier op iPhoneclub te zien, bedankt! Ik lees in de reacties dat nog niet iedereen de toegevoegde waarde ziet, dus bij deze een kleine toelichting. Vooropgesteld dat als je zelf niet zo prijsbewust winkelt, dan kan ik me natuurlijk voorstellen dat je daar geen app voor koopt – dat is logisch 🙂 Als je wel graag vergelijkt, dan is een app met alleen dat als doel, natuurlijk veel eenvoudiger en sneller in gebruik dan steeds met de calculator alles lopen uit te rekenen (terwijl je even snel de boodschappen doet).

    – Er wordt terecht opgemerkt dat in Nederland de prijs per kilo in sommige supermarkten op het prijskaartje staat. Daardoor weet je inderdaad welk product voordeliger is, maar niet hoeveel het verschil exact is in euro’s aan de kassa. Het verschil in euro’s is echt veel leuker en verrassender om te weten, dat geeft je inzicht in hoeveel je bespaart hebt door slim boodschappen te doen. En met de app kun je dus ook afwegen of je iets het extra geld waard vindt of niet (bijvoorbeeld vanwege de betere smaak van iets).

    – Je kunt de app ook buiten de supermarkt gebruiken. In plaats van grammen of liters kun je elke willekeurige andere eenheid gebruiken. Bijvoorbeeld als je iets wilt vergelijken waarbij een aantal dagen, MB’s, (bel)minuten of wat dan ook een rol spelen. Voor zulke vergelijkingen heb je meestal geen ‘Prijs per kilo’ die je kunt vergelijken.

    – Je hoeft niet altijd letterlijk dezelfde producten te vergelijken. Zo vergeleken we laatst bijvoorbeeld koffiesticks met een pot oploskoffie, ondanks dat je weet dat de sticks duurder zijn. Het verschil was echter zo groot, dat we voortaan die sticks niet weer zullen kopen (ook al is dat in onze situatie met regelmatig gasten in huis, soms wel eens handiger).

    – Buiten Nederland is het lang niet zo gebruikelijk dat de prijs per kilo op het etiket staat. Ik woon zelf niet in Nederland, dus zo heb ik ook mijn inspiratie voor de app gevonden en mijn frustraties omgezet in een app.

    – Zoals in de reacties bevestigd wordt: een grotere verpakking betekent echt niet automatisch voordeel. Zelf even snel vergelijken loont dus!

    Die croissant heb je zo weer terug verdiend!

  9. @Vlierik: De prijzen moeten wel heel gek zijn om dat niet direct te kunnen zien lijkt me.

  10. Zoals Bart zegt, op het schap staat meestal gewoon de literprijs en kiloprijs, ook bij aanbiedingen.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.