VLC voor iOS terug in App Store na twee jaar afwezigheid

VLC voor iOS komt terug op iPhone en iPad. In de loop van donderdag is VLC weer beschikbaar, na een afwezigheid van twee jaar wegens auteursrechtproblemen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

vlc videoVLC voor iOS is vanaf vandaag weer terug in de App Store. De populaire app werd in januari 2011 uit de App Store gehaald, nadat een van de oorspronkelijke ontwikkelaars een klacht bij Apple had ingediend. Er werd originele code van de desktopvariant gebruikt en dat mocht niet vanwege de GNU General Public License (GPL).


De app lijkt op de eerdere versie, aldus de eerste testers. Op het hoofdscherm krijg je alle beschikbare mediabestanden te zien, die je snel kunt herkennen aan de hand van miniaturen. Je tapt erop om het afspelen te starten. Dat de VLC-app nu wel opnieuw uitgebracht kan worden via de App Store, heeft ermee te maken dat de code compleet is herschreven met nieuwe audio- en video-outputmodules. Er zitten ook nieuwe opties in voor het uploaden en downloaden, bijvoorbeeld ‘WiFi Upload’. Dit houdt in dat je films kunt uploaden via een desktopbrowser die op hetzelfde lokale Wi-Fi-netwerk is aangemeld als het iOS-apparaat. De app kan ook via het netwerk streamen, films binnenhalen via Dropbox of via iTunes-bestandsbeheer. Wil je niet dat anderen kunnen zien wat je kijkt, dan zit er een pincode-optie in de app, bereikbaar via de instellingen.

vlc ipadBij het afspelen van video’s heb je de mogelijkheid om de afspeelsnelheid aan te passen, te spelen met realtime videofilters (voor helderheid, contrast, verzadiging en dergelijke) en ondertitels te tonen. Je kunt audio op de achtergrond laten doorspelen als je even een andere app wilt gebruiken. Ook bijzonder is dat VLC voor iOS volledig open source is. De code van de app zal worden uitgebracht onder de twee licenties Mozilla Public License Version 2 en GNU General Public License Version 2 en hoger. Dit moet volgens de programmeurs voorkomen dat er weer discussies over auteursrechten op code ontstaan.

Downloaden: VLC for iOS (gratis, universeel, iOS 5.1+)

7.45 uur: de app wordt momenteel nog in de App Store uitgerold. Daarom kan het zijn dat je een foutmelding krijgt dat VLC niet beschikbaar is. Probeer het later nogmaals. We hebben een nieuw artikel gepubliceerd waar je je ervaringen kwijt kunt: Mediaspeler VLC voor iOS nu te downloaden.

Reacties: 23 reacties

  1. kun je ook streamen vanaf je mac?

  2. Anyplayer biedt ook enorm veel mogelijkheden. Ben er erg blij mee. Terwijl ik op desktop VLC fan ben.

  3. snel downen dus voor ze weer een geschilletje hebben. werk er al sinds de vorige uitvoering mee, naar de vlc streamer app een prima combi. Nu dus eigenljk alles in één begrijp ik. benieuw idd naar de codecs of die net zo uitgebreid zijn als de desktop versie.

    @Noodleman: ook verkrijgbaar VLC STREAMER.

  4. Werken de AC3/DTS codecs?!

  5. Dat is lekker, net voor de vakantie

  6. Origineel geplaatst door Noodleman
    kun je ook streamen vanaf je mac?

    Er staat ook een app vlc streamer in de app store 😉

  7. Wat ik iedereen kan aanraden is AirVideo. Je installeert een server appje op je Mac of PC ( inmethod.com ) en vervolgens kun je met de App binnen je netwerk (en zelfs als je het instelt ook via 3G overal ter wereld) al je films, series etc. kijken op je iPhone/iPod/iPad. Mooiste is om het dan naar je Apple TV te streamen met AirPlay 🙂 soort van mediacenter in je hand. Fijn ook is dat automatisch subtitle bestanden en zo worden geladen en je kunt vrijwel elk format afspelen met live conversie.. Ik gebruik deze al sinds de iPhone 3G en is helemaal top!

  8. ja dat klopt, maar als je Live Conversion kiest en dan via Airplay naar je Apple TV steamt dan krijg je niet echt super kwaliteit, en geen 5.1 geluid :(@Henk:

  9. Kan ik mkv’s met DTS streamen vanaf mijn Synology?

  10. Is het een update op de oude app want dan download hij hem met iOS 7 automatish anders moet ik hem eventjes zoeken in de app store!

  11. Raar maar waar, mijn beste video player is FileExplorer. Ondanks dat het eigenlijk een file browser is werk hij ook goed om video’s mee te bekijken. Zowel lokaal op de iphone, als video’s op mijn NAS via samba.

  12. Ik snap niet dat je een app VLC met het logo gaat noemen, en daarna geen VLC code gebruikt. Dus je naapt alleen de goeie naam van de desktop applicatie na? Beetje raar dit… Maak je een gehele nieuwe code, en ook nog eens een goeie app en ga je een beetje een anders naam dus ook nog eens beter maken met jou werk… Ik snap het niet hoor.

  13. Ik zeg download plex beste mediaplayer die er is en ook streamen over 3g covers bij je films en heel de mikmak zet plex ip je divice en mediaserver op je mac/pc en overal terwereld films kijken of je muziek luisteren

  14. Origineel geplaatst door Jack
    Ik snap niet dat je een app VLC met het logo gaat noemen, en daarna geen VLC code gebruikt. Dus je naapt alleen de goeie naam van de desktop applicatie na? Beetje raar dit… Maak je een gehele nieuwe code, en ook nog eens een goeie app en ga je een beetje een anders naam dus ook nog eens beter maken met jou werk… Ik snap het niet hoor.

    Jij snapt het concept van opensource niet? Ook ben je niet op de hoogte van wat er met de vorige app is gebeurd en waarom?

  15. @Lastminuteguy: Ik snap het ook niet? Kan je het dan uitleggen?

  16. Hij is er, geen update voor de erste versie maar nieuwe install. benieuwd naar de specs want die staan er niet bij geschreven.

  17. Wow..werkt geweldig! Alle MKV bestanden en codecs getest met de combinatie Filebrowser / VLC via een NAS en alles doet het uitstekend! Erg blij hiermee..

  18. Origineel geplaatst door Mr T
    Wow..werkt geweldig! Alle MKV bestanden en codecs getest met de combinatie Filebrowser / VLC via een NAS en alles doet het uitstekend! Erg blij hiermee..

    Hoe heb je dit gedaan dan

  19. Ik heb sinds tijden nu Infuse van FireCore and die werkt ook als een malle.

    Ik ben wel benieuwd, zouden ze het iOS6 probleem nu opgelost hebben?

  20. Fijn dat er een nieuwe versie is! Ik gebruikte nog altijd de oude versie van VLC!

  21. kan niet wachten.. ik gebruik de oude ook nog steeds 🙂

  22. Ben een tevreden gebruiker van VLC op m’n macbook, maar deze heb ik met 3 films getest op m’n ipad maar ook weer verwijdert. Het geluid wordt compleet vervormd op de ipad. Movie Player doet het prima, ook al heeft die minder mogelijkheden… Erg vreemd en niet verwacht van VLC…