
FileMaker stopt met Bento database-apps
Apple-dochter FileMaker heeft aangekondigd dat ze niet langer doorgaan met Bento. Bento was een oplossing om persoonlijke databases te maken. Het was bedoeld als een goedkope en lichtgewicht variant van de FileMaker-databases, die voor bedrijven bedoeld zijn. Vanaf 30 september stop FileMaker ermee en daarmee verdwijnen ook de apps voor iPhone, iPad en Mac. Technische ondersteuning zal nog tot 30 juli 2014 beschikbaar blijven. Er komt geen vervangend product; mensen die toch databases willen blijven beheren op OS X en iOS krijgen het advies om over te stappen naar FileMaker Pro.
Maar dat is veel duurder. Vandaar dat FileMaker een korting van $120 aanbiedt als je besluit om over te stappen. FileMaker is een relationele database-oplossing, die vooral door kleine en middelgrote bedrijven wordt gebruikt. Je kunt er een voorraadsysteem mee maken, een klantendatabase of een database met klussen die je nog moet uitvoeren of huizen die je verhuurt. De software is zodanig gemaakt, dat kleine bedrijven geen IT’er in dienst hoeven te nemen om de databases te kunnen vullen; ook een slimme medewerker met wat IT-kennis kan een database maken.
Bento werd in januari 2008 geïntroduceerd op de Mac. Ruim een jaar later verscheen de iOS-app, die in 2009 regelmatig updates kreeg. Daarna nam de frequentie van updates af en ze waren ook nooit substatieel. Verder dan kleine puntreleases die uiteindelijk eindigden bij versie 1.2.2 kwam FileMaker niet. Is Bento ten onder gegaan aan tanend succes? Dat wil FileMaker niet zeggen. Ze houden het erop dat vlaggenschipproduct FileMaker zo sterk groeit, dat ze besloten hebben om de kleinere variant Bento te sluiten.
Bento is vernoemd naar de lunchdoosjes met meerdere vakjes, die Japanners gebruiken. In Bento kun je ook items in vakjes stoppen, iets wat wordt gevisualiseerd in het appicoon. Het probleem met Bento is wellicht, dat mensen niet meteen een toepassing zien voor zo’n algemeen bruikbare database-oplossing. FileMaker noemt als voorbeeld het bijhouden van een contactendatabase, maar daarvoor heb je al diverse gespecialiseerde adresboekapps. En voor het opslaan van een lijst met wachtwoorden kun je ook bij gespecialiseerde apps als 1Password terecht.
FileMaker, Inc. is increasing its focus on FileMaker Product Line software. Thanks to the ease of creating iPad and iPhone solutions, our customers’ use of FileMaker on iOS is growing rapidly. Our increased focus will create an even better experience for these customers. As part of our sharpened focus, we will stop further development of the Bento consumer products.
Downloaden: Bento (€4,49, iPhone, iOS 6.0+)
Ook verkrijgbaar: Bento voor iPad (€8,99, iPad, iOS 5.0+)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Gebruik het al jaren op alle drie iPhone-iPad en MacBook.
Jammer dat het verdwijnt,en er dus geen updates meer komen.
Maar ik zal het wel blijven gebruiken voor al mijn verzamelingen die ik heb gemaakt.
Voor contacten etc.gebruik je het inderdaad minder.
Ik gebruik het sinds de allereerste versie op Mac, en zo lang ‘ie al bestaat op iPhone en iPad… Zéér jammer, dit nieuws. Filemaker is toch nog niet zo gemakkelijk om snel mooie databases te maken als Bento.
Krijgt FileMaker Pro een algemene korting?
*gaat op zoek naar de bron van dit verhaal*
Edit: Nope. http://info.filemaker.com/FMP_overview.html
“FileMaker Pro offer: For a limited time, Bento licensed customers can download FileMaker Pro 12 for only $179 (Save $120). *Terms and conditions apply.”
Iets wat goed werkt behoeft niet veel aanpassingen en onderhoud. Kan n.m.m. gewoon blijven bestaan. Of gaat het over geld?!?
Wat balen, mijn hele clientendatabase staat in Bento. Filemaker Pro heb ik ooit geprobeerd maar is veel te uitgebreid en moeilijk voor me. Op zoek naar een alternatief… Heeft iemand suggesties?
@George: TapForms is er voor de mac iPhone en iPad kijks eens in de appstore
Hier ligt een grote kans voor app makers Filemaker Pro is voor de doelgroep van Bento in het algemeen veel te uitgebreid en duur. Een goed synchroniserende klantendatabase tussen Mac en iPad en iPhone die ook nog betaalbaar is heb ik helaas nog niet kunnen vinden. Iemand?
@Marcel: Thanks!
Helemaal mee eens!
Blijf het gewoon gebruiken, het werkt goed
Ik ben Filemaker ontwikkelaar, maar gebruik ook Bento op iOS en Mac. Juist omdat het zo simpel is en je snel op de iPhone velden kunt toevoegen aan de tabellen. En je kunt makkelijk synchroniseren met je desktop.
Filemaker Pro 12 is dan wel een sterke verbetering met name voor mobile, maar je moet toch zelf je opmaak geschikt maken voor je mobile device en je database structuur leg je vast op de desktopversie. Daarbij heb ik nog niet uit kunnen vinden hoe ik kan synchroniseren, zonder hele bestanden heen en weer te kopiëren via iTunes.
Dan moet je een FileMaker Server hosten, dan kan je met al jouw toestellen (en meerdere personen) diezelfde database raadplegen.
ik gebruik Handbase voor mijn databases. Vindt ik erg goed. Kijk er is naar.