PowerPotX: kampeerpan laadt iPhone op met 10 Watt-hittelader

De PowerPot X is een iPhone-hittelader die 10 Watt stroom produceert door een pannetje op een gaspit te zetten.
Bastiaan Vroegop -

PowerPot XWe hebben de afgelopen jaren over meerdere accessoires geschreven waarmee je een iPhone kunt opladen met behulp van een vuurtje. Je hangt een thermo-elektrische generator bij een hittebron, waarna de gegenereerde stroom via een usb-kabel naar je iPhone wordt getrokken. De PowerPot X volgt ditzelfde principe, maar doet het op vrij slimme manier. Deze stroomgenerator zit namelijk aan een pannetje bevestigd, waardoor je de iPhone kunt opladen terwijl je een maaltijd klaarmaakt.


De PowerPot X is de opvolger van de V-variant, die afgelopen jaar via Kickstarter de wereld in werd gebracht. Ook de nieuwe versie wordt via Kickstarter geproduceerd. De PowerPot X is een stuk groter dan zijn voorganger en kan 10 Watt stroom produceren. Hierdoor genereert de oplader genoeg elektriciteit om ook je iPad op te laden. Bijgeleverd wordt een meter voor tussen de iPhone-kabel en de PowerPot, die aangeeft of de 10 Watt ook daadwerkelijk wordt behaald. Zo weet je of het verstandig is om een iPad aan te sluiten, of dat je alleen genoeg stroom hebt voor een iPhone.

Zoals bij andere Kickstarter-projecten krijg je het product toegestuurd bij een bepaalde donatie. Je moet minstens 189 dollar inleggen om de PowerPot X toegestuurd te krijgen, plus 20 dollar verzendkosten. Vind je dat te gortig, dan kun je de gebruikte generatormodule bestellen voor 19 dollar plus 5 dollar verzendkosten. De PowerPot gebruikt volgens de makers hier vier van.

Reacties: 9 reacties

  1. Veel te duur voor zo’n eenvoudig ding, De BioLite is natuurlijk een vele mooiere al lang bestane oplossing.

  2. Mijn voorkeur zou uitgaan naar BioLite: is al beschikbaar, en gebruikt hout—CO2-vriendelijker dan gas

  3. Dan moet je wel elke keer een stoofpotje vlees klaarmaken, wat 8 uur moet pruttelen. Anders heb je er nog weinig aan.

    Een eitje koken in 8 mn., of een pannetje rijst in 12 mn. doet niet zoveel voor het opladen van je device natuurlijk.

    Nee, dit gaat weer nergens over. 🙂

  4. @KarelWillem: Wie zegt er dat je het vuur moet doven als je rijst klaar is?

  5. Deze dingen laden toch erg slecht op

  6. Nutteloos.. Voor 189,- koop je een stuk of 5 10.000 mAh accu’s waarmee je je iPhone minstens 25 keer kunt laden 😛

  7. @Barend: Heb je het over zijn voorganger of over BioLite? Wat bedoel je met slecht opladen?? Want de BioLite laad namelijk helemaal niet slecht op, ik gebruik hem zelf al enkele jaren naar tevredenheid namelijk.

    @Kamran: Klopt helemaal, maar ga er ook meer eens op koken en jezelf mee warm houden….?

  8. Origineel geplaatst door maartenv1
    @KarelWillem: Wie zegt er dat je het vuur moet doven als je rijst klaar is?

    Dat zegt niemand. Maar drie uur lang je gasbrandertje aanhebben om 5% iPhone te laten (om niet te spreken van de iPad), is ook niet heel erg efficiënt.

    En wat doe je dan in je pannetje? Elk half uur een liter water?

    Origineel geplaatst door maartenv1
    @Kamran: Klopt helemaal, maar ga er ook meer eens op koken en jezelf mee warm houden….?

    Een pannetje + gasbrander kost bij de Action een tientje of zo?

  9. @KarelWillem: Beste Karel, je reageerde op het berichtje over de biobrander, dit heeft absoluut niets met gas te maken. Als je reageert op het hoofdartikelen heb je gelijk. Dan kun je mijn reacties op jouw commentaar schrappen.