iBeacons thuis gebruiken met Placed-app
We bespraken op iCulture al verschillende voorbeelden van de nieuwe iBeacons-technologie die Apple in iOS 7 introduceerde. Veel van die voorbeelden zijn specifiek gericht op commerciële partijen. Bijvoorbeeld MyOrder Sidekick van de Rabobank die gericht is op winkeliers of frisdrankmerk Coca-Cola dat de techniek inzet voor het aanbieden van reclame. Voorbeelden gericht op de doorsnee gebruiker die het dagelijkse leven een stukje eenvoudiger maken zagen we tot nu toe weinig. Maar de nieuwe app Placed laat zien dat er ook voor thuisgebruik wel degelijk interessante toepassingen mogelijk zijn.
De app maakt het mogelijk om iBeacons te koppelen aan specifieke acties voor apps. Concrete voorbeelden zijn bijvoorbeeld het automatisch openen van de Remote-app als je op de bank gaat zitten om meteen je Apple TV te kunnen bedienen, of het activeren van een timer als je bij het koffiezetapparaat staat.
Apple’s iBeacons-technologie maakt gebruik van de Bluetooth Low Energy-standaard voor rechtstreekse communicatie tussen iPhone en de Bluetooth-ontvanger zonder dat veel van je batterij gevraagd wordt. Het enige wat je dan ook nodig hebt is de app en een iBeacon-ontvanger, zoals de Estimote die 99 dollar kost. Mogelijk werkt de app ook met de goedkopere MacBeacon-app waarmee je van je Mac een iBeacon-ontvanger kan maken. Een ander alternatief Kickstarter-project fame*dock; een iPad-houder met ingebouwde iBeacon-ontvanger. Wel moet je van de ontvanger enkele relevante technische kenmerken weten, waaronder het unieke ID. Die geef je op als je één of meerdere ontvangers koppelt aan een app zodat de Placed-app weet met welke ontvanger gecommuniceerd moet worden.
Voor het aanroepen van de verschillende apps maakt Placed gebruik van de zogeheten URL schemes, waarvoor steeds meer populaire en minder populaire apps ondersteuning bieden. De werking is dan ook heel simpel: je koppelt een iBeacon-ontvanger in een plek in je huis aan een specifieke app. Zodra je iPhone in de buurt van de ontvanger komt, dat wil zeggen binnen 1 meter, wordt een trigger naar de Placed-app verstuurd en verschijnt een pushmelding op je scherm. Hiermee kun je vervolgens de app openen. Er worden al verschillende apps ondersteund, waaronder Fantastical, Wunderlist, Apple’s eigen Remote-app en Safari. Maar het is ook mogelijk om eigen apps toe te voegen.
Downloaden: Placed (€2,69, iPhone, iOS 7.0+)
Meer informatie: Placed
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Wie wil nou dat de remote app automatisch start als je op de bank gaat zitten? Even lekker met een bakje koffie op de bank gaan zitten om een whatsappje te sturen en hoppa, weer die remote app om weg te drukken. En ik heb ook altijd al de wekker gezet bij het koffiezetten, handig hoor. Kom op zeg.Als dat toepassingen zijn weet ik er ook nog wel een paar :-)De iPhone gaaf uit als je op bed gaat is misschien een idee.Of dat de weer app start als je bij het raam gaat staan.iPhone verhoogd volume in buurt van de afzuigkap?iPhone start “i want to break free” als je de stofzuiger pakt?Ik denk dat we over een paar jaar niet meet zonder ibeacons in huis kunnen 😉
Zo hé, jij begrijpt er echt niks van!
Als je nou een beetje tussen de regels doorleest, is het voor jou ideaal om Whatsapp te laten openen als jij op de bank gaat zitten met koffie! Dus probeer het artikel nog eens te lezen en toepassingen voor jezelf in te vullen 🙂
Ik ga ook wel eens op de bank zitten om mijn mail te lezen of een wordfeudje te leggen enz …
Ik zit regelmatig op die bank met mijn iPhone en gebruik een hele lading apps.
En elke keer als ik opsta om iets te pakken of te doen en terug kom denkt ibeacons dat ik mijn appletv wil bedienen 🙁
Wat begrijp ik nu niet dan? 🙂
Dát! Dát begrijp je er niet aan. Maar ik kan het je kennelijk niet laten inzien. Prima hoor.
Dus een iBeacon-ontvanger voor elk apparaat dat je met Placed wil bedienen? Dat wordt prijzig met 99 dollar per ontvanger. En dan ook nog voor Placed betalen?
Leuk, maar toch maar niet.
Bordje voor je hoofd? Volgens mij wordt het juist prima begrepen.
Ehh, right. 😀
Werkt dit ook met de STickNFind stickers??
Er is nog een project bij kickstarter waar je je iBeacons goedkoper kan kopen de die van Estimote.