Zomertijd 2014: weerapps hebben moeite met klok vooruit zetten

De zomertijd heeft in maart 2014 gezorgd voor een foute tijdweergave in Weer, Yahoo Weer, Buienalarm en diverse andere weerapps.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

weerapp-zomertijdHet is een vast halfjaarlijks ritueel: checken of iOS de overgang van en naar zomertijd goed heeft overleefd. Mensen die graag naar fouten in iOS speuren kunnen zich dit weekend richten op de weerapps. Zowel de officiële weerapp van Apple als enkele alternatieve weerapps zoals Yahoo Weer hebben de klok nog niet een uur vooruit gezet. Er zijn echter ook genoeg apps die gewoon de juiste tijd aangeven, zoals Regenmelding. Van de foute tijdaanduiding in de weerapp heb je vandaag op zich geen last, want er wordt geen regen verwacht.


yahoo-weer-zomertijdAfgaande op ervaringen in voorgaande jaren verdwijnt het probleem na een paar dagen vanzelf. Grote problemen zoals vorig jaar in de VS, waarbij complete regio’s een foute tijd te zien kregen, zijn er niet. Wie slim is testte vandaag al de wekkerfunctie van iOS uit, om zeker te weten dat je op de maandagochtend tijdig naast je bed staat.

In OS X blijkt een wat grotere bug te zitten, die ervoor zorgt dat afspraken die op 30 maart zijn gepland twee uur worden verschoven. De fout doet zich alleen voor als je een eerder gemaakte afspraak hebt verplaatst naar 30 maart. Had je een eetafspraak om 19:00 uur, dan zal ‘ie om 21:00 uur in de agenda staan (maar alleen als je de afspraak hebt verplaatst). Het probleem komt voor in OS X 10.9.2.

En voor wie zich nog afvraagt of de klok vooruit of achteruit moet: in de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 maart 2014 is de klok een uur vooruit gegaan. De klok in iOS past zich (bij de meeste mensen) automatisch aan, zodat je in feite niets hoeft te doen. Toch loont het de moeite om even te checken, want elk jaar zijn er op de honderdduizenden mensen waarbij het goed gaat toch een paar uitzonderingsgevallen, zodat bijvoorbeeld een herhalend alarm te laat afgaat.

Met dank aan tipgever Karel van Spaendonck

Reacties: 14 reacties

  1. Een beetje on-topic: in het voorjaar gaat de klok vooruit 🙂

  2. Het blijft mij verbazen dat Apple dit na zoveel jaar nog steeds niet kan oplossen, waar Windows, Linux, Android, Windows Phone of zelfs domme telefoons geen problemen mee hebben, hebben iOS en OSX dat nog steeds.

    En wat weer apps betreft, die van Apple is de schuld van iOS, die van Yahoo is de schuld van Yahoo want op beide Android en iOS geeft hij bij mij 09:04.

  3. Origineel geplaatst door Veronica
    Het blijft mij verbazen dat Apple dit na zoveel jaar nog steeds niet kan oplossen, waar Windows, Linux, Android, Windows Phone of zelfs domme telefoons geen problemen mee hebben, hebben iOS en OSX dat nog steeds.

    En wat weer apps betreft, die van Apple is de schuld van iOS, die van Yahoo is de schuld van Yahoo want op beide Android en iOS geeft hij bij mij 09:04.

    helemaal eens

  4. Bij mij klopt de tijd gewoon in de weer app wekker ging ook gewoon af op juiste tijd geen problemen hier

  5. Bij mij gebruikt de “officiële” weerapp van Apple data van Yahoo. En inderdaad de tijd staat niet juist. Ook op een iPhone met iOS 6.1.2 staat de tijd niet juist in de “officiële” weerapp van Apple met data van Yahoo.

    Zou het eventueel niet kunnen dat de fout bij Yahoo ligt? De officiële weerapps, met Yahoo data, tonen bij mij ook nog steeds de namen van Belgische gemeenten zoals die in de stafkaarten uit 1814 van Napoleon staan (als het toestel in het Engels is ingesteld).

  6. Mijn passbook app geeft m’n vliegtijd een uur te laat aan? Vliegtijd 13:00 (op ticket) en passbook zegt 14:00… Vreemd

  7. Waarom die tijd steeds verzetten?

  8. Mijn WeMo switches konden blijkbaar niet tegen de klokaanpassing want ze waren vanochtend allemaal uit en gingen niet op de geprogrammeerde tijd aan. Ook niet op de ‘oude’ tijd.

  9. Bij mij hebben zowel mijn iPhone als mijn MacBook geen problemen met het verzetten van de tijd. Wekker ging ook gewoon op het juiste tijdstip af.
    Heb er overigens nog nooit problemen mee gehad.

  10. WTF … Serieus hoe moeilijk kan het zijn om zomer/wintertijd in te bouwen.. Gewoon een offset van UTC op bepaalde dag in laten gaan… *smh*

  11. Origineel geplaatst door Metz
    WTF … Serieus hoe moeilijk kan het zijn om zomer/wintertijd in te bouwen..

    Dat is blijkbaar heel moeilijk. Microsoft Outlook heeft er problemen mee gehad vanaf Outlook 2000 tot en met Outlook 2010. Elk jaar moest men tweemaal een DST patch laten draaien.

  12. De synchronisatie van de agenda van de iPad naar mijn WindowsPhone is fout gegaan met de ingang van de zomertijd. Alle tijden op de WindowsPhone worden met 2 uur verhoogd terwijl in de agenda op mijn iPad de boel goed staat. Als ik op de WindowsPhone een andere tijdzone instel, bv Azoren, dan zijn de tijden in de agneda weer goed (maar staat de tijd niet goed).

  13. Voor mensen die denken dat tijd zo simpel is.
    Verder deed mijn wekker het vanmorgen prima! En stond de tijd van mn iPhone ook goed. Dat vind ik persoonlijk het belangrijkst.

  14. Mijn iPhone zette hem pas om 10.00 uur een uur vooruit….

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.