iPhone-firmware 1.1.3 brengt verrassingen en kopzorgen
Het is inmiddels twee dagen geleden dat iPhone-firmware 1.1.3 werd aangekondigd, waardoor het tijd is om eens de balans op te maken. Ten eerste blijkt firmware 1.1.3 nog een aantal overwachte extra’s te bevatten, zoals het feit dat de limiet voor sms-berichten is verhoogd van 1.000 naar ongeveer 75.000 berichten. Een andere verbetering is dat je je iPhone-mediabestanden nu handmatig kunt beheren via de optie Manually Manage Music. Je hoeft bij (video)podcasts niet alle afleveringen op de iPhone op te slaan, die aan een bepaalde regel voldoen (bijvoorbeeld de laatste 10 die je nog niet hebt bekeken), maar kunt handmatig selecteren welke je wilt installeren op de iPhone. En dan is er ook nog het nieuws, dat het virtuele toetsenbord nu typen met twee vingers toestaat.
Je hoeft je vinger niet meer van het toetsenbord op te lichten om alvast met de tweede letter te beginnen. Daarmee wordt het mogelijk om de Shift-toets te gebruiken zoals op een normaal toetsenbord: houd de Shift-toets ingedrukt en typ een letter, waarna je de Shift-toets weer loslaat. Deze twee vernieuwingen zijn meteen ook het belangrijkste positieve nieuws. De rest ziet er voornamelijk somber uit.
Het is misschien nog wat voorbarig om te zeggen, maar het lijkt erop dat 1.1.3 de meeste hoofdbrekens van alle eerdere releases met zich meebrengt. Gebruikers klagen over haperende audio-output via de ingebouwde speakers van de iPhone. Na de update hoor je niets meer via de speaker waarmee je naar telefoongesprekken luistert. Om dit op te lossen zou je de iPhone kunnen in- en uitschakelen, of een paar keer proberen een headset aan te sluiten.
Een ander veelgemeld probleem is dat Bluetooth-accessoires die voorheen wel werkten, nu dienst weigeren. Blijkbaar heeft Apple de toch al matige ondersteuning van Bluetooth verder ingeperkt. Een probleem dat voor ons op dit moment minder dringend is, s het feit dat het verschillende mensen niet lukt om de update naar 1.1.3 te maken. Een update naar iTunes 7.6 zou in dat geval kunnen helpen. Ook zou je de iPhone in recovery mode kunnen brengen, om daarna een restore uit te voeren.
En dan zijn er ook nog problemen met de Mail-applicatie. Na het installeren van 1.1.3 blijkt de iPhone niet langer e-mailberichten te downloaden. Het verwijderen en opnieuw aanmaken van je mailaccount zou daarbij kunnen helpen. Het resetten van je netwerkinstellingen is ook een mogelijkheid om het probleem te verhelpen. Positief nieuws, is dat de Mail-applicatie nu ook het IMAP-protocol van Gmail ondersteunt. Het betekent wel dat je moet opletten bij het verwijderen van mailtjes: alles wat je op de iPhone weggooit wordt ook op de Gmail-server in de prullenbak belandt. Je hebt dan nog 30 dagen voordat de e-mail definitief weg is.
We hebben het nu alleen nog over problemen die zich voordoen bij mensen die hun iPhone niet gehackt hebben. Zoals we al eerder aangaven: wacht nog even met de update naar 1.1.3 totdat het sein veilig is gegeven. Er zijn inmiddels instructies om de downgrade van 1.1.3 op de iPhone en iPod touch te maken, bedoeld voor mensen die per ongeluk toch op de upgradeknop nebben gedrukt.
iPod touch-bezitters klagen intussen over het feit dat de upgrade van $20 niet de beloofde nieuwe functies brengt. De knop Purchase is inmiddels vervangen door een knop Remind Me Later. Nog even geduld dus, voor iPod touch-gebruikers die graag $20 neertellen voor Mail, Maps, Weather, Stocks en Notes.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
dat je met 2 vingers kan typpen klinkt wel goed 😀 jullie maken het wachten alleen maar zwaarder 🙁
Heb perongeluk geupdate naar 1.1.3 en wil terug hoe moet dat
Vergeet niet de problemen met “threaded” sms, problemen met wifi en edge. Apple heeft het behoorlijk verknalt deze keer. Het kan haast niet anders of binnenkort komt FW 1.1.3.1 of 1.1.4
staat toch een link naar een handleiding?
Muziek handmatig beheren is ook met 1.1.2 mogelijk. Je dient hier voor wel iTunes 7.6 te hebben.
Ik mis, excuse my ignorance, eigenlijk of je nu makkelijk een iPhone kunt kopen, deze kunt gebruiken op elk netwerk door te unlocken en dan kunt upgraden naar 1.1.3 (en up). Hoe zit het daar mee? Ik wil echt wel graag zo’n ding kopen eigenlijk, maar dan moet ie het wel doen. En ik wil erg graag dat de SDK apps die dadelijk vrij komen gewoon geïnstalleerd kunnen worden… Dus hopelijk kan iemand wat licht schijnen.
Als je nu een iPhone laat meenemen uit de VS staat er 1.1.3 op en kan dus niet te gebruiken, kun je dan wel de ipod en wifi functies gebruiken van het apparaat of is alles gelocked?
Die 1.1.3 bel/sms functie komt denk ik ook wel goed over een tijdje zeker als de SDK uitkomt.
Ben, je moet even het forum doorbladeren.
Tevens snap ik echt niet hoe mensen “per ongeluk” kunnen updaten naar 1.1.3. Je hebt toch een hoofd? Daar zitten toch ogen in?
Als je de iPod en Wi-Fi functie wil gebruiken, dan koop je een iPod Touch. Bij elke nieuwe update ga je miserie hebben met het jailbreaken en unlocken. Ik wacht nog liever totdat hij in België komt.
@stefaan
Als je een beetje kan lezen en je beschikt thuis over wifi is Jailbreaken heeeel makelijk en wat heb je liever een ipod of iphone 😉
@sander
Nee je moet wachten totdat de 1.1.3 gejailbreaked wordt wat niet lang meer kan duren 😉
wow dat met die 2 vingers tegelijk typen rockt de pan uit ja!
Ik denk overigens wel dat de turbosim oplossing voor 1.1.3 er zeer snel zal zijn, en dat de software matige van 1.1.2 en 1.1.3 nog lang op zich zal moeten wachten! 🙁
“Positief nieuws, is dat de Mail-applicatie nu ook het IMAP-protocol van Gmail ondersteunt.”
IMAP werkt al vanaf 1.0.0 …
Ik heb het al tijden draaien op 1.1.1 …
Dus.
De update op mijn iPod Touch is zonder problemen gegaan! Was ‘ toevallig’ wakker toen deze in de nacht van 15 op 16 beschikbaar kwam. Na installatie nwe versie iTunes, was het twee keer klikken en klaar. Lees nu jouw slot van het bericht, en zie inderdaad dat ze er een ‘herinner me later’ van hebben gemaakt.
Mail is ideaal, en ook Weer, aandelen en kaart werkt vlekkeloos. Alleen bij het plannen van een route, gebruikmakend van het adressenboek, vult de software automatisch het adres aan met de toevoeging ‘USA’ als land. Dit handmatig wissen, en het werkt perfect.
De update was mij de 17 euro meer dan waard!
Twee vinger tegelijk gebruiken. Handig.
Maar, al er een . (punt met spatie) moet komen gebruik je gewoon 2 keer de spatie balk.
Wil je een , (komma, kan ook een ander teken zijn) dan ga je op de 123 toets staan en “glij” – zonder los te laten- je naar de , (komma)
Wil je een hoofdletter dan ga je op de shift toets staan en “glij” je naar de gewenst letter.
Makkelijk toch!?!
Handige tips in presentation:
The presentation is a remarkably comprehensive overview of iPhone usage and the most important tips and tricks to effectively use your iPhone. Even power users might find some excellent information, and it’s certainly a must-read for new iPhone users.
The presentation is broken down into the following sections:
Text and typing, Sync or swim, Smarter about playlists, The portable information manager, Email matters, Picture this, Content connection, Third-party applications, Web apps, Travel tips, Custom ringtones, Accessories, Troubleshooting
http://homepage.mac.com/cbreen1/FileSharing41.html
Als je eenmaal op 1.1.3 zit is een downgrade nagenoeg onmogelijk! Van een bootloader 4.6 kun je misschien hooguit nog een iPod Touch maken. Mensen met een iPhone met bootloader 3.9 hebben misschien meer geluk, omdat de baseband te downgraden is (de modem version).
Ik heb mijn iphone net binnen en er zit 1.1.3 op. Heb wel net een Bladox turbosim erbij moeten kopen om em hier te laten werken. I post nog wel als het zover is.
Vraag, heeft het echt zin om een 1.1.2 firmware op mijn mobiel te zetten i.p.v de standard 1.1.3, alles werkt op dit moment perfect onder 1.1.3 alleen ik kan (nog) niet bellen.