De herfstwind jaagt bladeren door de straten en regen klettert tegen de ruiten. Depressief zit ik in m’n kantoortuin, achter m’n PC. Het laatste waar ik behoefte aan heb is… Oh nee! Alweer een vergadering! Ik wil maar één ding: vijf minuten om mezelf te doden. Ik stap uit m’n cubicle en ga op zoek naar dodelijke voorwerpen. Ik begin met het schieten van nietjes in m’n lichaam. Gelukkig helpt een exploderende magnetron me verder in de vernieling.
Dan begin ik m’n collega’s te beledigen. Die laten dat niet op zich zitten en storten zich bovenop me. Nu is mijn doel bereikt: nog voordat de vergadering begint ben ik dood! Ik heb een nieuw record gezet door mezelf binnen 3 minuten van het leven te beroven, publiceer snel m’n mooie score op Facebook en begin monter opnieuw. Jezelf doden mag dan smakeloos klinken, op de iPhone is het best vermakelijk.
In 5 minutes to kill (yourself) draait alles om een snelle dood. In een kantooromgeving ga je op zoek naar attributen of mensen die je verwonden, waardoor je in korte tijd probeert te sterven. De game sluit daarbij aan in een traditie van games die smakeloosheid combineert met vermaak en zeg nou zelf: ook in een matig uitgevoerd spel is zoiets best vermakelijk.
Het spel heeft een eenvoudige, vrij aantrekkelijke comicstijl. De omgeving ziet er saai uit, maar uit eigen ervaring kan ik je vertellen dat een echte kantoortuin nu eenmaal geen sprankelende omgeving is. Denk je dat de dialogen van de collega’s in de game ergerlijk zijn? Dan raad ik je aan om een jaartje of vijf in een ècht kantoor te werken. Dan weet je: de dialogen zijn levensecht.
Hoewel het concept van het spel met de depressieve kantooromgeving leuk is gevonden, is de uitvoering helaas mager. Zo liggen alle attributen die je kunt gebruiken om jezelf te verwonden steeds op dezelfde plaats, waardoor het spel na een paar maal spelen erg repetitief wordt. Je kunt dan wel scores posten op Facebook of in multiplayer spelen, maar dat maakt het spel amper leuker.
Conclusie
Voor zo’n magere game is de prijs van € 2,39 te hoog, want er zijn voor dat geld inmiddels veel betere games te koop. Waarom bespreken we dit spel dat toch? Ach, een game die zo goed aansluit bij de depressieve sfeer van de herfst en het kantoorleven verdient op zijn minst enige aandacht.
Info: Five minutes to kill (yourself)
- Ontwikkelaar: Adult Swim
- Applicatie: Five minutes to kill (yourself)
- Te koop via: App Store
- Prijs: €2,39
- Geteste versie: 1.0
- Bestandsgrootte: 17,6MB
- Cijfer: 6,5
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Excuses, de auteur van deze review is Ellen (mijn naam stond er aanvankelijk bij). Mocht je denken: “Ken ik al!”. Dat klopt, want toen de game live ging in de App Store hebben we een aankondiging gedaan.
Bij de aankondiging van dit spel eens online gedaan, geinig bedacht maar toch ook geen topper..
Zeer smakeloos is de 2.39 totaal niet waard. Dat apple dit doorlaat in de appstore verbaast me te zeerste. Welke zieke geest ontwerpt zo’n spel????
Je kan hem ook hier spelen op de computer:
http://www.kongregate.com/games/AdultSwimGames/five-minutes-to-kill-yourself
Lijkt me wel grappig. Van sommige mensen op kantoor krijg je idd soms zelfmoordneigingen.
Is niks, zeker niet voor het geld.
Slecht dat iPhoneclub dit een voldoende geeft.
@Bart:
Jij werkt vast niet op een depri kantoor met moderne geitenwollensokkenpeoplemanagers.
En spellen waarin je anderen afschiet is zeker geen probleem? Dit is gewoon zwarte humor, niks mis mee. Vind je er niks aan, koop het dan niet.
@Marco: “Welke zieke geest ontwerpt zo’n spel????” Ehm…ik kan wel wat zieke geesten bedenken hoor. Kijk maar naar het 8u-journaal 😉
Maar om een lang verhaal kort te houden het is gewoon een boutspel die er na 5 minuten al weer af lag. die 6,5 is idd een lachertje.
ik vind het wel een leuk spel, misschien een beetje duur. ik ben er wel even zoet mee 🙂
Niks mis met de herfst hoor.
Aangezien ik morgen weer een leuke dag op kantoor tegemoet kan zien heb ik hem gekocht. Beter ff gamen dan ruzie schoppen 😉