Eerste foto’s mogelijke iPad 5-achterkant verschenen

9to5Mac heeft de eerste mogelijke foto's van de iPad 5-achterkant in handen.
Bastiaan Vroegop -

iPad 5 1Op een viertal nieuwe foto’s is de mogelijke achterkant van de iPad 5 te zien. De foto’s zijn in lijn met eerdere geruchten: de achterkant is nagenoeg gelijk aan die van de iPad mini, maar dan een slag groter. Op de foto’s is ook een iPad mini-achterkant te zien om perspectief te bieden. De foto’s werden gepubliceerd door 9to5Mac, dat ze uit onbekende bron heeft ontvangen.


Uit recente berichtgeving blijkt dat de iPad 5 pas in oktober zal verschijnen, maar in eerdere geruchten werd beweerd dat de nieuwe, grote iPad al in maart door Apple wordt aangekondigd. Tot nu toe werd in maart altijd een iPad onthuld en verkocht. Apple-expert John Gruber speculeert dat de iPad 5 wel eens in oktober kan komen, als in maart een 128GB-versie van de iPad 4 op de markt verschijnt. Apple heeft in oktober 2012 nog de iPad 4 onthuld.

iPad 5 4

De iPad-achterkant in de nieuwe foto’s zal je wellicht niet onbekend voorkomen. Nederlander Martin Hajek maakte een aantal concepten op basis van spelende geruchten, waarvan het resultaat verdacht veel op deze beelden lijkt.

Reacties: 6 reacties

  1. Als hij niet heel ligt gaat worden gaat het voor mij toch echt de iPad mini 2 worden want ik moet wel n keer iets nieuws heb nu nog de iPad 2 en die is zo traag tegen over m’n iPhone 5 niet fijn meer! Maar ziet er goed uit!

  2. Wat wordt er onder die stickers verborgen? Normaal is er daar niets.

  3. Lijkt wel op de blackberry playbook

  4. Die stickers zitten er volgens mij alleen op om in deze dummy de 4G-antenne vast te houden.

    Vind het design van de nieuwe lichting iOS devices echt mooi. Heb de iPhone 5 en ik blijf ‘em prachtig vinden. Vind nu wel mijn iPad 2 een pak minder mooi met zijn zilvergrijze alu achterkant… misschien is deze upgrade wel iets voor mij 🙂

  5. Ik vind het erg niet-innovatief van Apple om een ‘nieuw’ toestel uit te geven met hetzelfde uiterlijk als een voorganger.
    Waarschijnlijk zullen de reacties van Apple zelf zoals gebruikelijk ‘even more beautiful than before’ etc., terwijl er eigenlijk niets nieuws aan is.

    Apple is de massaproductie aan het ingaan, Samsung achterna. Het was net één van hun troeven een eigen weg in te slaan en niet ieder jaar verschillende nieuwe toestellen uit te brengen met verwaarloosbare vernieuwingen. Bovendien verminderd dit het wauwgevoel bij een ‘jaarlijkse’ versie enorm, zodat ze uiteindelijk uit de spotlights zullen verdwijnen waar ze zo vaak hebben gestaan vanwege hun opmerkelijke innovatie.

  6. @thug38: Misschien staat er iets met stift opgeschreven. Als ze dat zichtbaar laten is het nogal traceerbaar wie de foto heeft gemaakt.