Apple is gestart met een nieuwe reclamecampagne voor de iPad. Daarin staat het cijfer 300.000 centraal. Er zijn nu 300.000 apps die geoptimaliseerd zijn voor de iPad en daarmee verslaat Apple alle andere concurrenten. In Google Play bevinden zich net als in Apple’s App Store ongeveer 800.000 apps, maar het overgrote deel van de Android-apps is alleen geschikt voor smartphones. Op tabletgebied loopt Android een flink stuk achter. Op billboards wordt nu benadrukt dat er op elk gebied apps te vinden zijn, bijvoorbeeld ‘Ear Opening’ voor muziekapps, ‘Elementary’ voor onderwijsapps en ‘Mind watering’ voor apps die er mooi uitzien.
Wellicht zullen er ook nog reclamefilmpjes volgen. Apple benadrukte in eerdere advertentiecampagnes vooral dat de iPad mini net zo krachtig was als de grote iPad. In een filmpje was te zien hoe de iPad mini naast een grote iPad een duet speelde in Garageband. Ook werd benadrukt dat je de iPad mini in één hand kunt vasthouden.
Concurrenten zoals Samsung benadrukken meestal hardware-functies, zoals het gebruik van een stylus om op een plaatje te tekenen. Amazon laat de Kindle-apparaten graag naast de iPad zien, om te benadrukken dat het scherm van de Kindle veel beter in fel zonlicht afleesbaar is en om te vertellen dat de Kindle veel goedkoper is. Apple doet juist het tegenovergestelde: ze praten niet over concurrenten en benadrukken het gebruiksgemak en het aanbod aan apps, niet de technische details.
Het aantal apps is altijd wel een strijdpunt geweest tussen Apple en Android. Bij de introductie van Android 3.0 Honeycomb schamperde Steve Jobs dat er “op zijn hoogst 100 apps” beschikbaar waren voor de Android-tablets. In werkelijkheid waren het een stuk of 17. Apple had op dat moment 350.000 iOS-apps, waarvan 65.000 geoptimaliseerd voor de iPad.
De foto’s hierboven verschenen op Apple Insider.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Je moet toch wat als Apple zijnde.
Echte vernieuwingen zien we al jaren niet meer als je naar de iphone / ipad kijkt
Ligt het aan mij of worden er even een partij gekleurde conclusies getrokken? Wordt verteld over de iPad mini dat deze even krachtig als ipad is (hardware) en dat samsung het heeft over met stylus op plaatjes tekenen (gebruik). Vervolgens een conclusie die haaks op deze feiten staat en toch Apple in het zonnetje zetten.
Wat maakt het aantal apps nou uit? Ik heb android en ios in huis en kom bij beiden niets tekort.
Als je niet beter gewend bent en geen extra wensen hebt, dan is voor jouw de Android tablet wellicht (?!) een goede keuze.
Veel iOS gebruikers hebben liever veel eerder, 100 X zoveel, en kwalitatief veel betere apps.
Ik heb wel een grotere Android smartphone overwogen, maar moet er niet aan denken om een Android tablet te kopen. De achterstand is NU in ieder geval op ALLE fronten veel te groot. @Alex:
@Iemand: De punten die je noemt zijn feiten, geen gekleurde conclusies:
FEIT: Apple maakte een reclamespot met duet van iPad en iPad mini, om daarmee duidelijk te maken dat ze functioneel hetzelfde kunnen (d.w.z. niet jouw interpretatie dat ze even krachtig zijn).
FEIT: Samsung benadrukt in reclamespotjes het gemak van hun stylus. Bewijs is te vinden door naar de Nederlandse tv te kijken, de spotjes komen regelmatig voorbij.