Eerder deze week werd bekend dat de TU Delft en de Open Universiteit ook in iTunes U vertegenwoordigd zijn. Maar dat is niet alles, want in Delft hebben ze nog een tweede verrassing in petto: een eigen iPhone-applicatie. iTU Delft geeft toegang tot diverse informatie over deze universiteit, zoals een kaart met TU-gebouwen, een lijst met evenementen, video’s van iTunes U en YouTube en een overzicht met het laatste nieuws van op en rond de campus. De universiteitsbibliotheek heeft ook een eigen knop gekregen: via deze functie kun je kijken of een boek aanwezig is, telefoonnummers opzoeken of links vinden van bronnenmateriaal dat online te vinden is.
In de komende updates zullen nog meer functies worden toegevoegd, zoals toegang tot de Directory (namen en contactgegevens van docenten en ander personeel), een overzicht van cursussen inclusief omschrijving, aanvangstijden en locaties en de mogelijkheid om contact op te nemen met de docent. In een toekomstige versie zullen ook veel meer afbeeldingen te zien zijn.
De TU Delft is de eerste Nederlandse universiteit met een eigen iPhone-applicatie.
Downloaden: iTU Delft (gratis)
Via: e-mail van e-learn.nl (tevens meer info)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Goed werk, zou iedere HBO/Universiteit moeten hebben.
top dat je digitaal de Delta kan lezen, levert weer een hoop mooie sog-momentjes op. TU is sowieso Iphone friendly, op het hele campusterrein heb je nogal snel internet met je Eduroam account.
Zo te zien is het programma gemaakt in samenwerking met Blackboard, dus het zal ook wel makkelijk voor andere universiteiten gemaakt kunnen worden.
Mooi! Nu de Erasmus nog…
Waar blijven de applicaties van de andere universiteiten? Voor Eindhoven zou het ideaal zijn: punten, roosters, inschrijvingen. Veel handiger dan het eigen systeem
UvA ftw!
Wauw, nu wachten op iVU Amsterdam ^^
Handig!
–edit–
Toch niet zo heel erg handig op dit moment. Ik denk wel dat er updates zullen komen.
Wat er vooral aan ontbreekt is de wat persoonlijker informatie zoals roosters/announcements van een vak.
Nu is het wat meer algemene informatie. Nieuws, plattegrond, filmpjes. Het is nu wat meer voor bezoekers georienteerd dan voor TUD studenten.
@bjab
punten, roosters en dat soort dingen zijn er juist niet te vinden, meer wat algemene info over de TU.
Ik had liever gezien dat Delft z’n geld had gestoken in de ondersteuning van de blackboard app voor de iPhone, want die is nog niet te gebruiken voor studenten aan de TU
Cool! Ik heb nooit gestudeerd in Delft, maar dit lijkt me een stap in de goede richting. Ik denk dat, samen met het commentaar van gisteren van MoopMobility, er zeker wel een markt moet zijn voor ontwikkelaars die een kant-en-klare oplossing aan kunnen bieden voor universiteiten.
Met name voor open dagen e.d zullen dit soort dingen zeker wel de doorslag kunnen geven, vooral bij technische studies.
Als je hier op tij dbij bent zul je zeker een voorsprong hebben als de iPad eenmaal de klassenlokalen binnen gaat komen.
RUG please doe mij dit ook. Plus blackboard ondersteuning en wifi!
Pff kwam mijn school maar met zo een app.. Naja heeft nu geen zin meer zit in me laatste jaar! =D
Haha Blackboard… pff wat een systeem is dat, van mij mogen ze wel een App maken met roosters, blackboard, osiris en webmail in 1 van Hszuyd
Delft blijft natuurlijk de enige plek waar ze nog echte ingenieurs afleveren. Ik mis in de app alleen het alumni hoekje.
@ RichardV
Dit is de eerste release en hier zit idd nog geen persoonlijke informatie in. Die komt in een volgende versie.
@Studentje
De Blackboard Learn app gaat binnenkort ook draaien voor de TU Delft. Dit wordt nu getest. Tot nu toe kon dit niet vanwege een conflict met een andere toepassing
mvg,
Willem van Valkenburg
projectleider iTU Delft
@gijsmans Wat zoek je binnen de app voor alumni?
We hebben een grote linkedin groep voor alumni maar wat de app zou kunnen toevoegen zie ik niet 123
Mag de UvT een voor beeld aan nemen! Wil ik nu mn rooster bekijken op mn iphone kan ik alleen mn dagrooster uitlezen via een RSS feed wat erg handig is als je wilt weten hoe laat je morgen college hebt…
Op de Erasmus kon ik tenminste nog een iCal file van mn volledige rooster downloaden, 2 klikken en je had alles in je agenda.
@ Willem van Valkenburg
Is geen geen idee om de plattegrond verder uit te breiden, meer dan alleen een campusplattegrond? Denk dat iedereen wel weet waar welk gebouw is.
Een kamer of zaal in een gebouw vinden is vaak een ander verhaal. Ik geloof dat alleen van 3mE een plattegrond beschikbaar is ergens op de TU-site.
Het zou een mooie aanvulling zijn op de iTU-app
@TU-student:
Plattegronden van gebouwen zijn we wel naar aan het kijken. Je kan alleen de gps dan niet gebruiken, omdat die te onnauwkeurig is om te zien op welke verdieping je zit.