GoodReader voor iPad en iPhone vernieuwd voor iOS 7
De documentenbeheer en PDF-app GoodReader is in het nieuw gestoken voor iOS 7. Zowel de iPad-app als de apart verkrijgbare app voor de iPhone kregen een uiterlijk aangemeten dat past bij Apple’s nieuwe systeemsoftware. Op de iPad is de interface onder handen genomen, worden PDF-documenten sneller geladen en voortaan kan je audio in de app beluisteren terwijl je bezig bent met andere documenten in de applicatie.

Nieuw is ook dat je documenten eenvoudig vanuit de overzichtspagina’s in de app kan ‘flattenen’; simpel ontdoet van opsmuk om ze te optimaliseren voor GoodReader. Dat kan eveneens in een e-mail met meerdere PDF-bestanden die je op het punt staat te versturen. Je kan nu snel meerdere foto’s en video’s uit je iPad-fotoalbum halen en importeren. Afbeeldingen kunnen ook worden gekopieerd naar het klembord en afbeeldingen op dat klembord kan je weer opslaan als afbeelding in GoodReader, als je ze uit andere apps hebt gekopieerd.
In de bestandsondersteuning is het goed om te weten dat documenten van de nieuwe iWork iOS 7-apps worden ondersteund, maar de grote andere klapper naast de vernieuwde interface, is de toename van sorteeropties. Bij het zoeken naar bestanden kan je sorteren op de huidige map waar je in bent, submappen of overal. Daarnaast kan je elk document nu voorzien van een ster om die te markeren als favoriet en kan je tags toevoegen in zeven verschillende kleuren, zodat je gecategoriseerde documenten snel terugvindt.
De grote update van GoodReader voor de iPad was een welkome. In de combinatie van aantekeningen maken op PDF-bestanden en documentenbeheer was de applicatie al erg goed, maar op het gebied van documentenbeheer zelf, liet de app de kaas van het brood eten door bijvoorbeeld het gratis Documents by Readdle. Versie 3.20.0 tekent een comeback voor GoodReader. De applicatie is er een stuk veelzijdiger op geworden.
Downloaden voor iPad: GoodReader for iPad (€4,49, iPad, iOS 5.0+)
Downloaden voor iPhone: GoodReader for iPhone (€4,49, iPhone, iOS 5.0+)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Pdf is een populair formaat voor bestanden en documenten, omdat de opmaak altijd hetzelfde is. Pdf's zijn niet bewerkbare documenten, bijvoorbeeld handig voor handleidingen, digitale boeken en meer. Je kunt vanaf de iPhone, iPad en Mac wel eenvoudig aantekeningen maken op pdf's. Op de Mac is de app Voorvertoning de tool waarmee je pdf's opent en annoteert. Ontdek wat je allemaal met pdf kunt doen op je iPhone, iPad en Mac!

Eindelijk gedaan met crashen 🙂
App ziet er goed uit, alleen jammer dat het icoontje nog in de ios6 look is
Ben benieuwd naar deze update. Ik was al overgestapt op PDF Expert omdat de vorige versie van Goodreader toch wel wat bugs en onhandigheden had.
Nogal lang moeten wachten op de update. Vorige versie had serieuze problemen met ios 7 en PDF tonen. Regelmatige crashes. Nu update er is, vindt ik het tegenvallen. Weinig nieuwe functionaliteit hoewel maanden lang geroepen/gesuggereerd op Facebook door de makers. Ziet er op grote lijnen hetzelfde uit kwa userinterface en ook hier suggestie dat deze verbeterd was. Kleuren te donker gekozen. En binnen minuten al fouten ontdekt, hoewel kleine zaken als dat keuze in de aan/uit schuifbalkjes niet kloppen in de uit-stand.
Had gehoopt op een forse verbetering van de filemanager, maar helaas. Kan PDF expert of Documents van concurrent Readdle beter. Je kunt bijvoorbeeld nog steeds op een remote fileshare of cloud omgeving geen bestanden openen, zonder ze eerst lokaal te downloaden. Dat is echt niet nodig bewijst Readdle of stratospherix filebrowser.
Nu maar hopen dat ze Readdle weer inhalen, want kwa annoteren van PDF bestanden werkt goodreader beter mijn inziens.
Inmiddels naar de nieuwe versie gekeken. Ik herken me in de opmerkingen van Edwind. Goodreader heeft nieuwe functies, maar ik vind de verbeteringen niet spectaculair.
Zelf vind ik de annotatiefuncties in PDF Expert beter dan in Goodreader. Bovendien heeft PDF Expert vertical scroll wat erg fijn is als je aan het annoteren bent op een ingezoomde PDF.
Helemaal mee eens ik vind de update ook erg tegenvallen, was al overgestapt op PDF Expert en die werkt nog steeds stukken beter en vooral veel handiger. Goodreader heeft in mijn ogen verloren.
Wat is het voordeel van Goodreader? Ik heb al een hele tijd PDF expert en die bevalt en 20 keer beter. Beter in aanstrepen, markeren, notities gaan beter…
Ik had eerst ook goodreader, maar heb na mijn overstap naar pdf-expert nog geen seconde tijd gehad.
Ik heb versie 3.20.0. Onder manage files vind ik evenwel niet langer hoe je pdf-portfolio’s kan ‘ontvouwen’, wat in vorige versies met 1 druk op de knop ging. Weet er iemand raad?