
Efteling brengt Sprookjesboom-apps voor jongens en meisjes uit
De Efteling heeft twee nieuwe iPad– en iPhone-apps uitgebracht voor jonge kinderen. Ze volgen de algemene Sprookjesboom-app op die in 2012 uitkwam. Het grote verschil is dat het nu om apps gaat die zich nu apart op jongens en meisjes richten. In Sprookjesboom: Draak kunnen jongens vanaf 4 jaar een schat redden uit de klauwen van een groene vuurspuwer, in Sprookjesboom: Assepoester bereiden meisjes vanaf dezelfde leeftijd een theekransje voor.
Vanaf die leeftijd zijn de apps volgens de Efteling zelfstandig te gebruiken voor de kleintjes. Beide bestaan ze uit vier onderdelen die los van elkaar gespeeld kunnen worden, zonder tussenkomst van een verhaal als leidraad.
In de Sprookjesboom: Draak veeg je niet alleen voorzichtig omhoog om een draak te laten slapen terwijl je een schatkist steelt. In een ander spelletje bescherm je de schat juist door getimed vuur te spugen als de schat gestolen wordt. Het vuurspugen doe je door in de microfoon te blazen. In het onderdeel Schatkist staat opnieuw de kist met goud centraal. Daarin dien je muntjes op het scherm de kist in te vegen. En het laatste speltype? Daarin vlieg je op en neer met de draak om munten te pakken.
https://www.youtube.com/watch?v=YNTh8ZSZqLY
De Sprookjesboom: Assepoester is vooral roze. De app laat wat meer ruimte voor creativiteit. Zo is een van de vier onderdelen een stand waarin je zelf liedjes maakt door op een trommel, dwarsfluit, harp en vogeltjes te drukken. Je kan daarbij je eigen stem opnemen en uit drie Sprookjesboom-liedjes kiezen. In een ander onderdeel vlecht je het haar van de prinses en geef je haar make-up, in het derde onderdeel decoreer je muiltjes. In het Theekransje ten slotte, geef je de tafel vorm in verschillende decors.
Downloaden: Sprookjesboom: Draak (€1,79, universeel, iOS 5.1+)
Downloaden: Sprookjesboom: Assepoester (€1,79, universeel, iOS 5.1+)
https://www.youtube.com/watch?v=2JcaOdp9o_Y
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Die assepoester lijkt me een leuke app voor mijn dochter maar is het niet eigenlijk verkapte reclame voor De Efteling waarbij ze ook geld verdienen met zo’n app?
Die Draak-app, daar moet een kind gaan blazen in de microfoon. Was er niet destijds een opmerking over Okarina dat het vocht bij het blazen problematisch bleek?
Gekocht voor mn dochter. Mooi maar eenvoudig spel wat lijkt op reeds bestaande spellen. Je moet assepoester haar haar vlechten of een schoentje versieren. Je kan ook een liedje maken door op een vogel of fluit te klikken. Vond het geen 1,79€ Waard.
Ik snap echt niet waarom je hier als meisje een theekransje moet voorbereiden terwijl je als jongen een draak mag verslaan… Waarom zit hier verschil tussen en ontwikkelen ze niet gewoon 1 leuk spel voor beide seksen?
Ik vind dat jullie een lichte vorm van genderdiscriminatie toepassen 😉
Er staat nergens in de app-omschrijving dat de apps speciaal voor een bepaald geslacht zijn. Ik zou als kind veel liever een draak verslaan dan een theekransje voorbereiden.
Jammer dat ook de Efteling stevig mee doet met genderdiscriminatie. Een theekransje voorbereiden? Laat mij maar een draak doden!