Volgend jaar zullen twee volledig nieuwe iPad-scholen in Amsterdam hun deuren openen. Dat maakte initiatiefnemer Maurice de Hond dinsdagavond bekend in het tv-programma De Wereld Draait Door. Het gaat om scholen in de wijken Nieuw-West en Zuidoost, die de onderwijsmethode O4NT (Onderwijs Voor Nieuwe Tijd) in één keer gaan invoeren. Tot nu toe ging het om bestaande scholen die de onderwijsmethode geleidelijk invoerden.
Woensdag worden in een persconferentie meer details over de nieuwe scholen bekendgemaakt. Binnen de speciale onderwijsmethode ligt er voor de kinderen sterke nadruk op werken met de iPad. Ook voorziet de methode erin om kinderen op hun eigen leerlijn te laten werken, waar regulier onderwijs vooral gericht is op groepen. Hierdoor zouden kinderen die moeilijker of beter leren geen uitzondering in de klas meer moeten vormen.
Sinds augustus afgelopen jaar zijn er al zeven scholen geopend die volgens O4NT-methode werken, onder meer in Breda, Emmen en Amsterdam. De scholen worden ook wel Steve Jobs-scholen genoemd. Na de zomer moeten er volgens Maurice de Hond tussen de 20 en 25 bestaande scholen zijn die volgens de nieuwe leermethode werken.
Ook vanuit het buitenland is er veel interesse voor de iPad-scholen. “We hebben ontzettend veel bezoekers uit het buitenland en ook ontzettend veel aanvragen”, licht De Hond in het programma toe. Hij verwacht dat er volgend jaar vijf tot tien scholen in het buitenland met de onderwijsmethode aan de slag gaan.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Gisteren met enige verwondering DWDD gezien en het betoog van Maurice de Hond. “ieder kind zijn eigen leerlijn, eigen ontwikkeling, niet meer geremd door het collectief” etc.. Klinkt hetzelfde als Montessorionderwijs, die zien het kind ook als individu met zijn/haar eigen grenzen en mogelijkheden, individuele leerlijnen, meerdere leerjaren die elkaar ondersteunen, etc…. En ook zij gebruiken steeds vaker de iPad als instrument. Ik snap niet waarom het instrument nu leidend moet zijn in een methodiek. Het kind hoort toch centraal te staan niet het instrument?
Idd. De Hond heeft het beestje een nieuwe naam gegeven….
Gelukkig is iedereen welkom om een keer te komen kijken. Nou ja, welkom…., als je even 80 euro wil aftikken.
http://o4ntsources.wordpress.com/kom-kijken/
Het onderwijs moet leidend zijn, niet het gereedschap. In dit geval slecht onderwijs, aangetoond. Er zijn ook vele scholen die met de ipad lesgeven, en toch goed onderwijs geven. Al die vrijheden die Maurice er aan verbind hebben niets met de ipad te maken maar met het onderwijssysteem, en dat werkt niet. In het echte leven bestaan die vrijheden en tempoverschillen ook niet. Kinderen moeten ook leren plannen en worden gestimuleerd.