Kun je in de App Store alleen maar succesvol zijn met games die gratis zijn of €0,79 kosten? Onafhankelijk ontwikkelaar Tommy Refenes heeft bewezen dat het juist andersom kan zijn: hoe meer je voor een applicatie vraagt, hoe meer mensen het kopen. Refenes heeft het niet zo op met de kwaliteit van applicaties in de App Store. De meeste zijn nagemaakte games en succesnummers van weleer. Mensen die hard werken om iets origineels te ontwikkelen, raken ondergesneeuwd door alle rotzooi. Refenes besloot daarom vijf maanden geleden samen met Canabalt-ontwikkelaar Adam Saltsman een experiment te doen. Hij bracht een dure flutgame voor de iPhone uit.
Het duo lanceerde de game Zits & Giggles voor €0,79. Al snel raakte de game in de vergetelheid en kocht niemand het meer. Maar in plaats van tijdelijk gratis weggeven (de gebruikelijke strategie) besloot Refenes de prijs te verhogen naar $15. Drie mensen kochten de game. De prijs ging omhoog naar $50 en werd door vier mensen gekocht. Hij besloot de prijs steeds te verhogen, zolang er maar mensen zouden zijn die de app kochten.
En dat werkte. Toen de ontwikkelaar op Valentijnsdag weer eens ging kijken bleken 14 mensen de app te hebben gekocht voor $299,99 (we weten trouwens niet hoeveel daarvan hun geld terug hebben gevraagd, omdat ze zich geflest voelden). Een ‘zit‘ is trouwens een puistje en geen dubbelzinnig woordgrapje.
De game kost nu $399,99 (in de Nederlandse App Store €319,99). Volgens de verkoopcijfers van Refenes heeft hij tenminste $4,431 verdiend aan de game. Met maar twee reviews en een gemiddelde waardering van 2,5 sterren blijkt deze flutgame nog steeds goed te lopen. De les die Refenes eruit heeft geleerd is dat mensen die naar de App Store komen niet allemaal gamers zijn. De conclusie dat ze geld teveel hebben en niet allemaal op zoek zijn naar kwaliteit, mag je zelf trekken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Heel apart….
Moet je toch wel geld teveel hebben als je iets voor zo’n prijs koopt, of een paar flinke zitjes in je hoofd hebben.
shits and giggles = gewoon voor de lol, dus wel degelijk een woordgrapje 🙂
Zullen vast geen Nederlanders geweest zijn (us bin zuunig)
Bizzar dat mensen dit soort “games” uberhaupt downloaden op hun iPhone, laat staan er geld aan uitgeven.
gasten gelijk bannen voor oplichting:)
ik moet toegeven dat ze wel erg slim bezig zijn, ze hebben hier al redelijk mee verdient.
Dit is standaard prijsmarketing. Zet een parfumgeurtje voor 15 euro op de markt, koopt niemand het. Haal ’t eraf en en wacht een maand, zet hem dan weer op de markt voor 95 euro en je business is booming.
Het stomme is dat je ze nergens op kan pakken.. Zij bieden gewoon een spel aan voor een hele hoge prijs, dan kunnen mensen zich wel opgelicht voelen, maar ze weten dat ze een spel kopen van 300 euro..
Mee eens. Tuig is het. Ik hoop dat ze netjes al het geld terug geven aan de mensen die ze flessen.
Ze zijn er zich van bewust, ze lopen express de boel de flessen. Ik vind het niet kunnen. Bannen, licenties innemen en al hun apps uit de appstore flikkeren. Laat ze deze onzin maar in de Android Marketplace doen.
Hoezo flessen? Als je zorgvuldig de omschrijving leest en de screenshots bekijkt weet je wat je in huis haalt. Veel van deze werkelijkheid (tekst en plaatjes) zal het dus niet afwijken. Dat je psychologisch meer gaat verwachten van de applicatie omdat hij zo duur is, staat totaal los van oplichting. Die beschuldiging raakt kant nog wal. Als jij dan toch besluit het te kopen tegen deze absurde prijzen, ben jij alleen maar jezelf aan het flessen!
Ze doen niks verkeerds!!! Mensen zien slechte reviews staan mensen zien 2 sterren staan en toch kopen ze het ik vond dit een heel nuttug expiriment en ik vind dit wel leuk om te horen zelfde als een fabriek 100 t-shirtjes drukt 50 merkloos voor €10 en 50 met wen nike teken voor €75 mensen kopen nike terwijl ze eigenlijk gewoon identiek zijn …. Dom!!
Dat werkt ook bij Nederlanders. Zet in de supermarkt ergens het bordje reclame bij en iedereen koopt het ineens wel!
wat koop je in de reclame voor 400 euro in de supermarkt dan
Zet 10 van die apps in de store, en je hoeft niet meer te werken.
Onze moderne maatschappij werkt steeds meer zo. Ik las laatst nog ergens:
You can fool some people all the time.
You can fool some of the people some of the time.
You can’t fool all of the people all of the time.
Doordat je met de appstore zo’n gigantische groep mensen/consumenten bereikt kun je aan groep 1 en 2 relatief gezien veel geld verdienen. Vergelijk het met de effectiviteit van spam.
Grappig wist ik niet trouwens ik ga een apje maken heeft iemand een leuk idee
gewoon slim toch. als er mensen zijn die het kopen
Een andere voorbeeld:
er is een app in app store die is $100-, (€80-,) de funktie van die app is dat die je de $100 biljet laat zien zodat je kan zeggen dat je geld heb , er staan zo veel nutteloze apps in de app store daar lusten de honden geen brood van :d
Duss….
Maar als men op deze manier geld kan verdienen dan stop ik onmidelijk met werken vrutsel ik een app inelkaar en het geld stroomt binnen zo blijkt maar weer!
Wat ook wel grappig is, is dat als je een bordje in de supermarkt zet met, en lees goed, “NU 1 voor de prijs van 2!” je de verkopen ook met 30% ziet stijgen!
Zodra ik thuis ben zal ik de link naar dat experiment er is bijzoeken!
Briljant! Waarom ben ik daar niet opgekomen!
Jaja, abraham lincoln wist waarover ie t had 😉
Tja een broek of trui kopen voor 140 tot 200 euro is hetzelfde. Het wordt gekocht omdat het duur is. Met een beter kwaliteitsbroek van 40€ wil niemand gezien worden.
Ach ja, als het werkt… Why not!
Wel dacht ik in het begin’ heel apart…
Ik denk dat degenen die hier meteen “oplichters” schreeuwen het gewoon niet kunnen uitstaan dat ze zelf niet zo slim zijn geweest.
Wat is het verschil tussen iemand die een paar honderd Euro voor een flutgame vraagt of een zogenaamde “kunstenaar” die duizenden Euro’s vraagt voor een stuk doek met vijf strepen en een stip erop?
Sterker nog; ik denk dat deze gasten, ondanks het “flut” gehalte, meer tijd en moeite in het ontwikkelen van deze game hebben gestopt dan de meeste moderne kunstenaars in hun geklieder met kwastjes.
Als je deze gasten als oplichters wilt aanmerken mag je ook meteen de halve kunstwereld op gaan sluiten.
Mooi, ik ga mijn prijs morgen ook verhogen met 400%. Misschien word ik wel slimmer… en zo niet, dan wel rijker 😉
Iemand iets kopen???
Ai, die iPhoneclub app is veel te goedkoop aangeboden! 🙂
@M1ch3l: Bob Marley. Das zijn tekst. De held.
@Bas R: En, heb je de link naar dat experiment gevonden? Ik ben er best benieuwd naar 😀
heb je wel ‘ns de voorstudies van bijvoorbeeld Mondriaan bekeken? Best interessant om te zien hoe hij van een realistische boom abstraheert tot een paar horizontale en verticale strepen.
Wel lachen dat ze ’t nog kopen dan moet je tog geld teveel hebben
jouw horizon ligt wel heel dicht achter je… Mocht Bob dit ooit geroepen/gezongen hebben, heeft hij het toch echt van iemand die wat verder terug gaat in de historie. Voor zover we weten is dit toch echt een quote van Abraham Lincoln.
Hoe vaak zie je niet dat een supermarkt ergens “AANBIEDING” bij zet, en als je echt naar de prijzen gaat kijken zijn ze dezelfde prijs als normaal of zelfs duurder….
En de halve supermarkt heeft het opeens in zijn kar liggen…
Mensen zijn gevoelig voor dat woord aanbieding…
Mensen willen nou eenmaal bedonderd worden 😉