Boxcar stelt push notificaties beschikbaar voor externe ontwikkelaars

Boxcar heeft een API beschikbaar gesteld waarmee externe ontwikkelaars ook push notificaties beschikbaar kunnen stellen. Dit gebeurt via een In App Purchase, waarbij beide partijen de inkomsten delen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

boxcarBoxcar brengt een populaire push notificatie-applicatie voor de iPhone uit. Ze hebben nu aangekondigd dat ze een Provider API hebben uitgebracht, zodat derde partijen ook kunnen meeliften op de push notificatie-dienst. Met Boxcar kon je berichtjes van Twitter, Facebook en e-mail op je iPhone ontvangen. Gebruikers konden zelf ook hun push notificaties op maat instellen, bijvoorbeeld via de desktopapplicatie Growl. Ontwikkelaars moesten tot nu toe zelf een oplossing bouwen voor hun push-berichten. Wie dat niet wil kan nu terecht bij Boxcar. De push notificaties kunnen via een In App Purchase in de applicatie worden aangeboden. Beide partijen delen de inkomsten van de In App Purchases, elk voor 50%.


Als gebruiker kun je Boxcar gratis downloaden uit de App Store. Voor één dienst kun je de gratis push-berichten gebruiken. Wil je meer, dan betaal je €0,79 per dienst.

Reacties: 5 reacties

  1. Beide 50% ! 😐
    Dan zou ik zelf push notificaties maken. Je gaat toch niet 50% van je inkomsten af staan voor een plug-in die berichtjes stuurt!

  2. @Brian Het is niet zo simpel om push notifications te supporten voor je applicatie. Je hebt een eigen server nodig welke alle berichten naar Apple stuurt en zij zorgen dat het aankomt op de betreffende iPhone.
    Echter kan niet elke ontwikkelaar zomaar zo’n server betalen en die laten hosten in een datacenter. Het is namelijk best een proces en bandbreedte intensief proces als je veel gebruikers krijgt.

  3. Beetje laat. Ik heb al mijn eigen gratis push berichten met Notifo.

  4. Origineel geplaatst door Rick
    @Brian Het is niet zo simpel om push notifications te supporten voor je applicatie. Je hebt een eigen server nodig welke alle berichten naar Apple stuurt en zij zorgen dat het aankomt op de betreffende iPhone. Echter kan niet elke ontwikkelaar zomaar zo’n server betalen en die laten hosten in een datacenter. Het is namelijk best een proces en bandbreedte intensief proces als je veel gebruikers krijgt.

    ik denk dat iedere ontwikkelaar wel een webhosting van 10 euro p/m kan betalen, waar hij een push-notification php scriptje op kan draaien. Want zo ingewikkeld is het nou ook weer niet, en een beetje googlen levert al een aantal gratis van dat soort scripts op.

  5. Nog veel beter is Urban Airship!! 🙂

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.