iPhone-microscoop voor een paar euro’s (knutseltip)
Camera’s zijn behalve voor het maken van foto’s ook voor allerlei andere toepassingen te gebruiken. Zit je bijvoorbeeld in een vliegtuig en kun je nét niet uit het raampje kijken wat er beneden te zien is, dan zet je de camera-applicatie van je iPhone aan en kunt vervolgens makkelijk om een hoekje kijken. DSLR’s kun je trouwens prima gebruiken als verrekijker: zit er iemand aan je auto te morrelen, dan kun je op grote afstand het signalement van de dader bekijken en noteren. Een variant hierop is te zien bij onderstaande doe-het-zelf iPhone-microscoop. Met een miniatuur-microscoop die je voor 7 dollar bij Amazon koopt en die 45 keer vergroot kun je indrukwekkende macrofoto’s maken van insecten, bloemen en textuur.
Op de website van Crabfu is te zien hoe ze het hebben gedaan. Het handige van de getoonde microscoop is dat er een lampje in zit, zodat het onderwerp dat je supervergroot wilt bekijken altijd goed verlicht is. De foto hierboven stelt een close-up van een spin voor.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Verbazingwekkend goede foto’s zeg! Erg cool.
Dat is echt té vet!!
Ongelofelijk, de nieuwe iPhone 4 camera. Ik heb gelijk ook zo’n microscoop besteld, maar dan wel bij Dealextreme voor $4,85 inclusief verzendkosten: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22831
Exact hetzelde exemplaar bij DealExtreme. Net een gekocht.
Van bedrag €3,87 EUR
Naar bedrag $4.85 USD
Wisselkoers: 1 EUR = 1,25322 USD
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22831
Hahah leuk en grappig ik schaf t wel aan !
Haha nice!
Echt vet
Zag wel iets leuks met delen van camera op iPad wel cool dit allemaal ziet er leuk uit!
Wat een cool gezin ! 🙂
@HarryD: precies wat ik dacht een fijn en gemoedelijk filmpje om te kijken. Ik krijg helemaal zin het te proberen!
Bedankt voor de tip Bart, ik heb er meteen een berg besteld!
kijk aan zeg, dat is voor het eerst dat ik een mobile camera toevoeging zie die ik nuttig vind.. erg leuk!
ook meteen aangeschaft leuk!
Op Ebay staat ze vanaf €2,09 per stuk.
Deze kunnen 60 x vergroten.
http://tinyurl.com/3273mpg
Hier zelfs voor €1,83 http://tiny.cc/v09fi
Hebben ze die spin nu een poot uitgedraaid?
Anyway, ziet er leuk uit. Volgens mij is er ook een app waarmee je foto’s door een ‘echte’ microscoop kunt maken. Weet alleen niet of het goed werkt…
fantastisch, besteld via Deal Extreme!!!
Het werkt ook erg goed met een telescoop!
Vorig jaar in Nieuw Zeeland heb ik een foto gemaakt van de maan door een telescoop.
Leuk leuk!!
Kan het alleen niet bestellen, mijn CC wordt niet geaccepteerd. Hij moet goed zijn.
ben benieuwd naar de bevindingen
Geinig! Ook maar even eentje bestellen via Deal Extreme
Zou dit ook voor de 3gs te gebruiken zijn ? 🙂
Misschien net zo makkelijk om een fotootje te maken?
@stefan en @eric,
hebben jullie de 60x aangeschaft via ebay ? 🙂
Damn dat is niet slecht voor zo’n goedkope oplossing :S
Altijd leuk een gadget zo ff op ebay kijken wat ze nog meer voor leuks hebben 😀
Werkt dit ook goed op de 3GS?
Hier staat hij voor 5 dollar inclusief verzenden, mooie prijs toch
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22831
die heb ik ook maar gekocht ja en gratis verzonden echt gaaf dit
goede marketing! Spinfoto is gemaakt met een staande microscoop en bevestigen doe je door de microscoop vast te lijmen.
If it looks too good to be true, it probably is…
Ik zie hier echt totaal het nu niet van. Wat moet je nou bekijken dan? zo in het dagelijks leven?
Kun je het hoesje waar je de microscoop op kunt vastmaken (cfr filmpje) ook vinden op ebay/dealextreme?
Prima knutsel oplossing. Ik heb het geprobeert met een 3GS en een staande microscoop: prima te doen. Ga het proberen met deze mini lens. Ik kan in de video alleen niet goed horen welke ‘snap on Body Glove’ er gebruikt wordt als case om op te lijmen.
Iemand enig idee voor een 3GS case met doorzichtige achterkant ??
Handig zo’n iPhone. Je kan er ECG’s mee maken, gebruiken als microscoop en als hartslagmeter. Nog even en we hebben geen artsen meer nodig. Alleen nog maar Apple.
An Apple a day keeps the doctor away.
🙂
Da’s mooi, ga ik ook doen want Amazon verscheept hem niet naar Nederland. Bij Dealextreme heb ik al vaker geshopt.
Je hebt een kunstof hoesje al voor 1 tot 2 euro maakt niet uit of hij doorzichtig is als hij maar afsluit.
Ik ga hem bestellen op ebay en misschien voor de fun ook de ’telelens’.
Niet te vergelijken met de macro van de E-45 lens van Canon maar tis wel fun dat dit kan.
@photubias: Ik denk dat deze aardig in de buurt komt…
Ook meteen gekocht! Zeer betaalbaar speeltje 🙂
Iemand een idee welke (jailbreak) apps hij gebruikt voor de iPhone live op iPad truc? Daar heb ik ook wel interesse in!
Vanmiddag heb ik mijn mini-microscoop via eBay binnengekregen (ik was € 2,80 kwijt inclusief verzending). En gelijk ff wat uitgeprobeerd. Zie hier: http://bit.ly/IcroPhone
Ik wil de microscoop nog vastlijmen aan een goedkope hardcase omdat het dan wat makkelijke hanteren is. Maar voor die paar euries is het zeker een leuke gadget!
gekocht voor 3,03 euro inlc verzenden vanuit hong kong (Ebay).
Leuk hebbe dingetje.