Kanam5: iPhone 5-hoesje als alternatief voor TwelveSouth SurfacePad

Kanam5 is een alternatief voor de TwelveSouth SurfacePad.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

kanam5 oranjeWat waren we enthousiast over de SurfacePad van TwelveSouth! Het stijlvolle hoesje zag er minimalistisch uit en maakte je iPhone nauwelijks dikker. Maar na een maand gebruik vielen me twee dingen op: de schermflap aan de linkerkant zit altijd in de weg (onhandig als je rechtshandig bent) en de lijmrand rondom raakt gaandeweg los (als je de ervaringen op internet leest heeft bijna iedereen daar last van). Kanam5 is een alternatief hoesje dat beide problemen oplost: de flap zit aan de rechterkant en de case is rondom doorgestikt.


De Kanam5 is handgemaakt van echt leer en wordt geproduceerd door Castello DaVarg, een Texaans bedrijf. De hoes beschermt voor- en achterkant van de iPhone en om het leer zelf te beschermen krijg je leerbalsem meegeleverd.

Het idee achter de Kanam5 is hetzelfde als de SurfacePad, waarbij je op een vergelijkbare manier de case achterop de iPhone plakt. Als ze hetzelfde plakmateriaal hebben gebruikt, zit het wel goed: de kleefkracht van de SurfacePad is fenomenaal, niemand klaagt dat de hoes in de loop van de tijd losraakt. Bij de Kanam5 kun je kiezen uit bruin, oranje en een roze-achtige bruintint. Er is een uitsnede gemaakt voor de camera en de flitser.

kanam5 boekjeWat ontbreekt is een constructie om de iPhone op z’n kant te zetten, zoals de SurfacePad wel heeft. Maar eerlijk gezegd heeft dat bij mij nooit goed gewerkt, dus dat zal ik niet gaan missen. Omdat bij de Kanam5 de flap rechts zit heb je rechtstreeks toegang tot de volumeknoppen. Bij de SurfacePad zitten de volumeknoppen in de rug van het ‘boekje’, waardoor ze lastiger te bedienen zijn. De Kanam5 is bovendien iets dikker dan de SurfacePad. Louter voordelen? Nou nee, deze hoes is 10 dollar duurder en nog niet via Nederlandse webwinkels te verkrijgen. De internationale verzendkosten vallen mee: 7 dollar.

Informatie

Laatst bijgewerkt
22 april 2013 om 15:01
Onderwerp
Categorie
Accessoires

Reacties: 8 reacties

  1. Ziet er mooi uit, maar vind eigenlijk dit soort hoesjes onhandig vooral als je er veel foto’s meeneemt. Heb nu een Sector5 case v Elements perfect, duurzaam mooi, helaas wel duur.

  2. Ik gebruik nooit geen hoesjes.
    Maar deze is wel erg mooi.

  3. Eens wat betreft de ervaringen met het Twelve South hoesje.
    Het valt me echt tegen dat ik na een paar weken al met lijm aan de slag moet op de flappen op elkaar te houden.

  4. Leuke aanvulling. Ik heb een recensie gegeven op Lataza en denk je dat die geplaatst wordt? Nee, wel 7 die vol lof zijn maar niet die ene onderbouwde echte user-ervaring.
    Ben er van overtuigd dat die het hoesje pas in huis hebben.

  5. Ik had m ook maar had vooral veel problemen met verwijderen vanwege de de autolader en hardlooparmband. Plaksysteem is onhandig, zou magnetisch moeten zijjn of zo…

  6. Heb hem ook, en besteld bij Lataza… Geen problemen met loslatende lijm, maar wel het volgende e-mailtje gekregen van Lataza:

    Beste klant,

    U heeft onlangs de Twelve South SurfacePad ontvangen. Helaas heeft TwelveSouth ontdekt dat er een kwaliteitsprobleem is met de eerste zending van de TwelveSouth SurfacePad voor iPhone 4 en iPhone 5. De lijm waarmee het leer is geplakt lost langzaam op. Hierdoor laat het leer van de SurfacePad los.

    TwelveSouth heeft het probleem inmiddels opgelost en de nieuwe zendingen zijn onderweg. De verwachting is dat deze nieuwe zending met ongeveer vier weken beschikbaar zal zijn.

    Uiteraard is het mogelijk om een nieuw exemplaar te ontvangen.
    Wilt u hier gebruik van maken? Neem dan bij voorkeur via service@lataza.nl contact met ons op.

    Zowel Twelve South als wij bieden onze excuses aan voor het ongemak!

    Mochten er vragen zijn, neem gerust contact met ons op.

    Erg netjes dus, ik verwacht binnenkort een gratis vervangend hoesje…

  7. Was ook enthousiast over de surfacepad, na 1 minuut was ik er al klaar mee. Een zijflap is waardeloos. Links of rechts, hij zit altijd in de weg.

  8. Ik vind persoonlijk de mercury original flip case veel mooier 🙂 Ik heb hem zelf ook en hij is heel handig in gebruik, ook omdat je een pasje (bijv id) in kan doen. Enn hij is heel mooi:

    EDIT: Enn ook bellen met het klepje dicht!

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.