Volgens analist Vincent Rech van Societe Generale levert de iPhone Apple meer geld op dan mensen denken. Hij verhoogt daarom zijn verwachtingen voor het aandeel Apple van $170 naar $255. Rech geeft aan dat de meeste analisten kijken naar de tweejarige afbetaling van iPhone-omzetten, maar vergeten daarbij de winstgevendheid van het apparaat. Rech denkt dat de iPhone een brutomarge van 60 procent heeft en dat is bijna tweemaal zoveel als de rest van Apple’s productlijnen (33%).
De iPhone is daarom een lucratief apparaat, dat goed is voor 28 procent van Apple’s omzet in 2009. In 2012 gaat het zelf voor meer dan 40 procent van de omzet zorgen. Zelfs wanneer de marge op de iPhone omlaag gaat naar 50% is er nog voldoende bandreedte om te zorgen dat de iPhone een aantrekkelijk product blijft voor Apple. Sterker nog: als Apple afgelopen juni gedwongen was te stoppen met de verkoop van iPhones zou het nog steeds een mooie marge opleveren voor de komende maanden.
Via: MacNN
Foto: CC Flickr QbiT
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.

- Alles wat je wil weten over Apple
- Apple Park, het hoofdkantoor van Apple
- Apple's managementteam
- Alles over Apple CEO Tim Cook
- Alles over de iPhone
- Alles over de iPad
- Alles over de Apple Watch
- Alles over de MacBook
- Contact opnemen met Apple Support
- Apple Stores in Nederland: Amsterdam, Haarlem, Den Haag
- Apple Stores in België: Brussel en verder
- Alles over Apple's diensten
Hulde aan Apple
laat ze nog meer hoogwaardige en innovatieve apparaten produceren!!!!
En waar bestaat die winstgevenheid v/h apparaat dan uit? apps?
Maar die 2 jarige afbetaling stopt hier in Nederland toch vanaf januari?
Vergeet hij ook niet de omzetten uit de AppStore? Dit is ook erg winstgevend voor Apple Inc.
@ Kees,
ik las eerder ergens een beargumentatie dat de winstgevendheid van de app store peanuts is, dat gaat over enkele miljoenen, meer niet.
Tja, als Apple 255 dollar per aandeel bereikt, wat volgens mij zeker geen onrealistische koers is eind dit jaar over begin volgend jaar, dan is Apple dus even groot als Microsoft!
(dwz, bij gelijkblijvende koers van MSFT)
En daar moet je een duurbetaalde analist voor zijn? Iedereen met een paar hersencellen weet toch dat de iPhone (en voorheen de iPods) de grote geldmakers zijn voor Apple.
Apple mag de wereld overnemen. Over een decennia bestaat er niks anders meer dan een iphone. Dan is alles zo perfect uitgewerkt en alles…
Wat bart hier zegt slaat natuurlijk nergens op…
Een waarde van een aandeel zegt niets over de grootte van het bedrijf. Paar maanden terug was het aandeel van ING tot bijna een nulpunt gezakt. Dat wil niet zeggen dat het dan plots een klein bedrijf is ofzo…
@fletchify: ik denk dat dat wel meevalt…. zo perfect is het allemaal niet!
Hoop het toch niet Fletchify..als Apple bepaalde dingen steeds dicht blijft gooien en andere telefoontjes worden ook steeds mooier en makkelijker (evt. van Apple afgekeken of niet) maar die telefoontjes houden wel alles open dan stappen heel heel veel mensen over denk ik.
Apple blijft in veel mensen hun ogen wel een dictatuurtje.
En bepaalde dingen vind ik bij andere telefoontjes ook al makkelijker, alleen vind ik op dit moment de Iphone nog de mooiste en makkelijkste..maar dat kan zo veranderen.
Dat wilde k net zeggen…..
Ik begrijp niet dat de meeste mensen niet in de gaten hebben hoeveel ze door het (2-jarige) abo voor hun iPhone eigenlijk betalen…
Is nl tegen de € 800.- per apparaat.
Tim, in de financiële wereld is dat wel een gebruikelijke methode. Waardering van een bedrijf, overigens geen exacte wetenschap, komt overeen met het inschatten van hoeveel ‘men’ bereid is ervoor te willen betalen. Oftewel, de dagwaarde van alle uitstaande aandelen tezamen bepalen de waarde van het bedrijf.
Ik weet niet waar jij “grootte” van een bedrijf aan zou willen meten? Het aantal werknemers? De hoogte van het hoofdkantoor, het aantal vestigingen?
En ja, ING was een aantal maanden geleden zo zwak dat het zonder de injectie van 10 Miljard van Bos failliet zou zijn geweest.
vaag plaatje van een koe trouwens, lijkt wel of hij geen benen heeft
@bart: ik denk toch dat redelijk veel opbrengt de app store als je weet hoeveel iphones er in omloop zijn of ik moet een van de weinige dat voor een app betaal
Heb ik geen analist voor nodig 🙂
De iPhone is succesvol en geeft dus ook winst, niks speciaals.
Ik kan er geen cijfers vinden over de opbrengsten. Er zijn inmiddels 1,5 miljard apps gedownload door gebruikers. Hoeveel hiervan betaalde waren en hoeveel gratis heb ik niet kunnen vinden. Als ik naar mezelf kijk, dan is ca 20% van mijn apps betaald, het overige is gratis. Apple krijgt 30 of 40% van de opbrengst, (schijnt per land verschillend te zijn) Wat een gemiddelde app kost weet ik ook niet. Maar inderdaad, als ik met mijn gegevens ga rekenen, dan kom ik aan een omzet van zo’n 100 miljoen euro bij een kostprijs van gemiddeld 1 euro per app. Dat is inderdaad niet onaanzienlijk. Echter, de werkelijkheid kan zomaar 50 miljoen hoger over lager uitvallen wegens het ontbreken van gegevens.
dat heb ik juist héél goed in de gaten, en ben erg tevreden met de prijs van het i150 abo, als je ziet wat je ervoor krijgt. Als je los een iPhone koopt, zul je ook een sim only met internet moeten nemen en mij maak je niet wijs dat dat enorm veel scheelt. Bovendien had ik geen €600,- op de plank liggen om ermee naar België te rijden en maar hopen dat ik daar op goed geluk één kon scoren.
@Bart, als je met feitjes wilt gooien moet je het wel goed doen en niet de Telegraaf napraten.
De 10Miljard voor ING was om de balans te versterken zodat ze goedkoper geld konden lenen van andere banken. Dit was nodig omdat de verhouding eigen balans/uitstaand vermogen niet meer in balans was.
ING heeft nooit op omvallen gestaan, en zal dat ook niet doen. Met een totaal uitstaand vermogen van 1300Miljard, hebben ze twee maal het BNP!
@bart: zeker en nog eens reken voor apps als navigatie wat toch 80 euro kost pak aan 35% is 28euro voor 1 app wat brengt dat dan niet op? ik weet niet hoeveel er gedownload zijn maar zal volgens mij wel aanzienlijk zijn als je alleen nog maar naar europa kijkt
Er is al eens een artikel geweest hier op iPhoneclub (denk ik) waarin gezegd werd dat de app store niet winstgevend is voor Apple…linky link
Correctie, voor hun iPhone EN abonnement. Dus niet 800 euro per apparaat, maar alles bij elkaar. En dan is het niet zo duur allemaal.
Waarom is iedereen zo kortzichtig hierin? En denken ze dat je alleen voor dat apparaat betaald?
Zullen we het bij de feiten houden? Ik betaal als ondernemer (excl. btw):
24 x 37,77
1 x 100,00 voor het toestel
= 1006,48 euro totaal
Daarvoor krijg je:
Iphone 3GS 32GB
7200 belminuten
7200 sms’jes
visual voicemail
onbeperkt internet 2m/bit in NL
Hotspots (ook KPN) in NL
Probeer ik dat te vergelijken met een los abonnement bij T-mobile dan kost een sim-only 300 14,50 per maand. Doe ik er nog een W&Wplus abonnement bij a 12,50 terwijl dat maar 1 m/bit is. Doen we er ook nog 30 sms’jes bij a 2,48 en dan betaal je per maand 29,48.
Doen we dat x 24 maanden dan kom je op 707,52 euro. Met andere woorden; ik betaal dus netto 298,96 voor een Iphone en dan heb ik ook nog 2x zoveel bandbreedte, geen limiet, 10x zoveel SMSjes, visual voicemail (als dienst) en hotspots.
300 euro vind ik een mooie prijs voor een dergelijk prettig apparaat.
hm, beetje of topic, wordt het nu, maar we kunnen er wat van leren denk ik maar…
@ Calvin: Je hebt gelijk, ik vergis me ING stond nooit op omvallen, dat was dus Fortis.
Echter wat je vervolgens zegt klopt absoluut niet, jij verwart ‘uitstaand vermogen’ met het eigen vermogen.
ING heeft geen 1300 miljard, dat heeft ING uitgeleend en valt onder de activa van de eigen balans. Een verhouding ‘uitstaand vermogen’ / eigen balans bestaat niet.
Een verhouding eigen vermogen /uitstaand vermogen wel. Die mocht altijd maximaal 1:12 meen ik maar is nu verlaagd. Meer geld dan deze verhouding mag een bank niet uitlenen.
Dan is het geen CashCow, maar een STAR…