Voorbereidingen Special Event in San Francisco in volle gang

De eerste foto's van het Apple Special Event zijn verschenen. Daaruit is af te leiden dat er in ieder geval iets met iPods staat te gebeuren. Maar of er ook een Apple Tablet het licht zal zien?
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

apple special eventMorgenavond Nederlandse tijd gaat het gebeuren: een Special Event vanuit San Francisco. Vanuit het Yerba Buena Center for the Arts gaat Apple nieuwe producten en misschien ook wel wat nieuwe plannen aankondigen. Om 9:00 uur ’s ochtends plaatselijke tijd kunnen de eerste genodigden zich aanmelden en vanaf 10:00 uur gaat het evenement dan officieel van start. Grote vraag is niet alleen welke nieuwtjes Apple gaat aankondigen – de bewijzen voor iPods met ingebouwde camera stapelen zich op – maar ook of de presentatie gegeven zal worden door Phil Schiller of Steve Jobs.


Verder staat iTunes 9 op de planning. De opinie is gaandeweg weer aan het omslaag over de vraag of er ook een Apple-tablet aangekondigd gaat worden en ook of iPhone OS 3.1 gelanceerd wordt is nog niet helemaal zeker. De website 9to5Mac wijst op een weblog die beweert dat de 8GB iPod touch straks weer terugkomt, maar voor een lagere prijs: $149. Op basis van informatie van Digitimes speculeert 9to5Mac bovendien dat de iPhone een prijsverlaging krijgt.

Verder heeft de website Marco.org de volgende verwachtingen qua prijs en functionaliteit:

  • 4 GB iPod shuffle: $59 (geen verandering);
  • 8 GB iPod nano: $99 (kleine update, misschien met camera);
  • 8 GB iPod touch: $149 (intern hetzelfde als de 3GS, met camera);
  • 16 GB iPod touch: $199 (zie boven);
  • 32 GB iPod touch: $249;
  • 64 GB iPod touch: $349;

Wat ontbreekt in dit rijtje is de iPod classic, die mogelijk hetzelfde blijft of misschien toch een update krijgt. De Franse website HardMac beweert verder, dat Apple problemen heeft met de productie van de iPod touch. Dit zou te maken hebben met de nieuwe cameramodule. Het probleem doet zich voor bij het eerste tienduizend toestellen.

Cult of Mac maakte de twee hierbij afgebeelde foto’s van de voorbereidingen.

Morgenavond zullen we op iPhoneclub in ieder geval verslag doen van alle aankondigingen, met extra aandacht voor alles wat met de iPod touch en iPhone te maken heeft. Een gezamelijk live-event met OMT slaan we voor deze ene keer over, maar volgende zijn we graag van de partij.

apple special event

Reacties: 21 reacties

  1. Ik ga a/d extra zuurstof.

  2. Volgens mij kunnen we er wel vanuit gaan dat we morgen 3.1 hebben.

  3. Zo die zit al klaar voor te beginnen XD haha ;p Ben benieuwd wat er aangekondigd gaat worden is het toevallig ergens nog te volgen aangezien ik morgen toch een vrije dag heb alleen iphone is gone das wel jammer ;c

  4. Hopelijk presenteren ze de tablet. Binnenkort naar NY en zou graag daar willen kopen. Scheelt toch aardig als je in dollars koopt i.p.v. euro’s!!

  5. Misschien eens een flinke prijsverlaging voor MobileMe!

  6. Met als special act de ploffoon ter beveiliging van je gegevens.

  7. tablet tablet tablet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  8. ik hoop dat ze ook aankondigen dat de itunes store verder wordt uitgebreid (films, clips, enz …)

    dat vindt ik nog steeds een gemis hier 🙁

  9. Ik heb het vorige week eens gezegd, ik denk dat iTunes de hoognodige “iMovie” update gaat krijgen.
    Zoals iMovieHD naar iMovie08/09 (welke was het precies): hele app omgegooid en vernieuwd.
    itunes mag dit ook wel eens krijgen.

  10. toeval of niet : maar morgen wordt het ganse ouvre van The Beatles helemaal opnieuw uitgebracht.

    Gek dat nog niemand die link heeft gelegd.

    Vergeet de tablet voor morgen. Die heeft niets met muziek te maken.

  11. Origineel geplaatst door bartje
    Gek dat nog niemand die link heeft gelegd.

    sinds het uitgaan van het 9 sept persbericht zie je bijna niks anders meer dan beatles links met dit event.
    Het zal mij echt worst wezen eerlijk gezegd, ik hoop dat ze met iets nuttigers komen.
    (overigens is de titel eerder rolling stones dan beatles, maar soit, dat kan opzet zijn)

  12. Ik gok op een nieuwe Apple TV ….zit ook geluid in en is het apparaat wat het langst niet is geupdeet :p

  13. haha

    en er wordt weer eens vollop gespeculeerd …
    laten we gewoon nog een dagje slapen en dan weten we het weer …

    Kom ik zal ook mee doen:
    – os 3.1 met daarin:
    — verbeterde API voor GPS (vooral sneller en signaal gebaseerd op combinatie van radiomasten, Wifi en GPS antenne)
    — verbeterde bleutooth ondersteuning
    — anti-ontploffings software (of ten minste één dat op voorhand een waarschuwing geeft)
    — full supported iWorks for OS 3.1 (inclusief editeren)
    — nog meer bedrijfsondersteuning …
    — TimeMachine voor iPhone
    – nieuwe ipods (verwachte updates, … )
    – een oversized tablet (dat iedereen wilt maar snel in een kast legt want hebben reeds een laptop, 2 desktops en een ipod / iphone …. dus zit ergens in een vacium in gebruiksnoodzaak)
    – steve op podium (is toch wel altijd dat iets meer dan phil … 🙂
    – de standaard updates rond imac’s en appleTV

  14. Ik hoop dat die iPod touch met 64GB er echt komt 😀

  15. Ik denk dat Steve idd nu komt met iRak en iRan…. 🙂

  16. zijn er ook geruchten over een nieuwe iMac of iTablet?

  17. Origineel geplaatst door Marco
    Ik heb het vorige week eens gezegd, ik denk dat iTunes de hoognodige “iMovie” update gaat krijgen.
    Zoals iMovieHD naar iMovie08/09 (welke was het precies): hele app omgegooid en vernieuwd.
    itunes mag dit ook wel eens krijgen.

    iMovie ’09 is flink vernieuwd en omgegooid?! Volgens mij presenteerde ze dit op de laatste MacWorld.

  18. Nieuwe ipods verwacht ik zowiezo :)!

  19. Origineel geplaatst door Robert
    Ik denk dat Steve idd nu komt met iRak en iRan….

    Sorry, die snap ik even niet…

  20. We’ll see!

  21. 3.1 livegang, china welkom geheten, ipods met cam… dat zal er wel zijn.

    maar hoe zit het met dat iTablet geval 🙂

    Ik denk dat Steve niet alles presenteerd, maar een peptalk zal houden OF de one more thing presenteerd 🙂

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.