Gartner: ‘Apple heeft de meest efficiënte toeleveringsketen’

Apple heeft de meest efficiënte toeleveringsketen. Dat blijkt uit een nieuw rapport van Gartner, waarin werd gekeken naar omzet, tijd dat producten op voorraad liggen en opinie van analisten.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

voorraad apple store fifth avenueHet succes van Apple wordt vaak toegeschreven aan Steve Jobs. Maar iemand die ook belangrijk is geweest in het huidige succes van Apple is Tim Cook. Als COO stroomlijnde hij de toeleveringsketen zodat het complete proces van idee tot consumentenproduct soepel verloopt. Op zijn eigen manier is Cook ook een genie voor Apple. De efficiency van Apple is ook onderzoeksbureau Gartner opgevallen: in een rapport wijzen ze Apple aan als het bedrijf met de meest efficiënte toeleveringsketen. Het rapport beschrijft hoe diverse wereldwijd actieve bedrijven hun productieprocessen en voorraadbeheer in het retailkanaal hebben geregeld. Apple staat op nummer 1 in de Supply Chain Top 25, met een gewogen omzetgroei van 51,5 procent en een retail inventory turnover van slechts 5 dagen. Producten liggen bij Apple extreem kort in de winkel.


De top 25 is berekend op basis van meerdere factoren, waarbij ook een stemronde, de opinie van Gartner-analisten en cijfers van de afgelopen drie jaar meespeelden. In de top 5 komen verder Amazon, McDonald’s, Dell en Procter & Gamble voor. Opvallend is trouwens dat Apple met een totaalscore van 9,69 punten ver vooruit loopt op de rest van de top 5, die niet verder komt dan 5,40 punten. Apple’s concurrent Samsung staat pas op nummer 13, RIM staat op 19 en HP op de 24e plaats. Microsoft en Google komen niet in het lijstje voor, omdat ze weinig fysieke producten verkopen.

Meer informatie: Gartner Supply Chain Top 25

gartner-top-25

De foto bovenaan dit artikel is afkomstig van een fotoreportage van ifoAppleStore.com. Zij keken achter de schermen bij de Apple Store aan Fifth Avenue in New York en zoals verwacht: net als in dure hotels ziet het er in de ruimtes waar alleen medewerkers komen heel wat minder strak uit dan wat de bezoekers te zien krijgen.

Informatie

Laatst bijgewerkt
1 juni 2012 om 9:59
Onderwerpen
,
Categorie
Apple

Reacties: 5 reacties

  1. Dit onderzoek is mede mogelijk gemaakt en gesponsord door Apple.

  2. Wie wisten al dat Tim Cook een genie is op het gebied van logistiek. Alleen is het nu zo dat hij nu meer in de spot light komt. Steve Jobs heeft nooit beweerd dat hij in z’n eentje alles deed, in tegendeel. Hij spraak vaak lovend over Cook en Ivy en de rest van zijn team. Steve was “larger than life” toen hij nog leefde en nogsteeds, hij veroorzaakte een grote schaduw over de rest. Maar zelfs zijn side-kicks is beter dan de rest van concurrenten. High tech Dream Team noem ik dat 🙂

  3. Gelukkig hoef ik bij McDonalds niet een reservering te doen en dan de levertijd van 4 tot 6 weken te wachten voordat ik mijn nieuwe McFlurry Snickers kan nuttigen 😉

  4. Wat is dit voor kul ?
    Als je alles bij Foxconn China laat maken, moeten ook de toeleveringen daar naartoe.
    Dus die prijs moet jaar Terry Chou (of hoedieookheet)

  5. Origineel geplaatst door Roelf
    Wie wisten al dat Tim Cook een genie is op het gebied van logistiek. Alleen is het nu zo dat hij nu meer in de spot light komt. Steve Jobs heeft nooit beweerd dat hij in z’n eentje alles deed, in tegendeel. Hij spraak vaak lovend over Cook en Ivy en de rest van zijn team. Steve was “larger than life” toen hij nog leefde en nogsteeds, hij veroorzaakte een grote schaduw over de rest. Maar zelfs zijn side-kicks is beter dan de rest van concurrenten. High tech Dream Team noem ik dat

    Grapje zeker?

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.