Het succes van Apple wordt vaak toegeschreven aan Steve Jobs. Maar iemand die ook belangrijk is geweest in het huidige succes van Apple is Tim Cook. Als COO stroomlijnde hij de toeleveringsketen zodat het complete proces van idee tot consumentenproduct soepel verloopt. Op zijn eigen manier is Cook ook een genie voor Apple. De efficiency van Apple is ook onderzoeksbureau Gartner opgevallen: in een rapport wijzen ze Apple aan als het bedrijf met de meest efficiënte toeleveringsketen. Het rapport beschrijft hoe diverse wereldwijd actieve bedrijven hun productieprocessen en voorraadbeheer in het retailkanaal hebben geregeld. Apple staat op nummer 1 in de Supply Chain Top 25, met een gewogen omzetgroei van 51,5 procent en een retail inventory turnover van slechts 5 dagen. Producten liggen bij Apple extreem kort in de winkel.
De top 25 is berekend op basis van meerdere factoren, waarbij ook een stemronde, de opinie van Gartner-analisten en cijfers van de afgelopen drie jaar meespeelden. In de top 5 komen verder Amazon, McDonald’s, Dell en Procter & Gamble voor. Opvallend is trouwens dat Apple met een totaalscore van 9,69 punten ver vooruit loopt op de rest van de top 5, die niet verder komt dan 5,40 punten. Apple’s concurrent Samsung staat pas op nummer 13, RIM staat op 19 en HP op de 24e plaats. Microsoft en Google komen niet in het lijstje voor, omdat ze weinig fysieke producten verkopen.
Meer informatie: Gartner Supply Chain Top 25
De foto bovenaan dit artikel is afkomstig van een fotoreportage van ifoAppleStore.com. Zij keken achter de schermen bij de Apple Store aan Fifth Avenue in New York en zoals verwacht: net als in dure hotels ziet het er in de ruimtes waar alleen medewerkers komen heel wat minder strak uit dan wat de bezoekers te zien krijgen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.

- Alles wat je wil weten over Apple
- Apple Park, het hoofdkantoor van Apple
- Apple's managementteam
- Alles over Apple CEO Tim Cook
- Alles over de iPhone
- Alles over de iPad
- Alles over de Apple Watch
- Alles over de MacBook
- Contact opnemen met Apple Support
- Apple Stores in Nederland: Amsterdam, Haarlem, Den Haag
- Apple Stores in België: Brussel en verder
- Alles over Apple's diensten
Dit onderzoek is mede mogelijk gemaakt en gesponsord door Apple.
Wie wisten al dat Tim Cook een genie is op het gebied van logistiek. Alleen is het nu zo dat hij nu meer in de spot light komt. Steve Jobs heeft nooit beweerd dat hij in z’n eentje alles deed, in tegendeel. Hij spraak vaak lovend over Cook en Ivy en de rest van zijn team. Steve was “larger than life” toen hij nog leefde en nogsteeds, hij veroorzaakte een grote schaduw over de rest. Maar zelfs zijn side-kicks is beter dan de rest van concurrenten. High tech Dream Team noem ik dat 🙂
Gelukkig hoef ik bij McDonalds niet een reservering te doen en dan de levertijd van 4 tot 6 weken te wachten voordat ik mijn nieuwe McFlurry Snickers kan nuttigen 😉
Wat is dit voor kul ?
Als je alles bij Foxconn China laat maken, moeten ook de toeleveringen daar naartoe.
Dus die prijs moet jaar Terry Chou (of hoedieookheet)
Grapje zeker?