Apple ontvangt patenten op simkaarthouder en usb-aansluiting

Apple heeft nieuwe patenten op een simkaarthouder en usb-aansluiting ontvangen. Die eerste kan van pas komen bij rechtszaken over simkaartpatenten.
Bastiaan Vroegop -

sim patentApple heeft op kerst een aantal nieuwe patenten ontvangen die effect kunnen hebben op de iPhone. Het belangrijkst is een patent op een simkaartconnector, waardoor een simkaart makkelijk verwijderd of vervangen kan worden. Het patent beschrijft hoe de simkaart niet meer fout geplaatst kan worden. Dit zou Apple van pas kunnen komen in patentkwesties met andere bedrijven. Zo weigerde Nokia eerder dit jaar Apple een licentie te bieden voor essentiële simkaartpatenten.


usbEen tweede patent van Apple beschrijft een kleinere usb-connector, die minder snel kapot gaat en het mogelijk maakt om de gehele usb-kabel dunner te maken. Het geheel ziet er volgens Apple ook fraaier uit dan huidige usb-aansluitingen. De technologie zou gebruikt kunnen worden om de usb-kabel geleverd bij de iPhone als laadkabel kleiner te maken.

De usb-poort van de nieuwe Lightning-kabel ziet er hetzelfde uit als eerdere usb-poorten, maar bleek eerder dit jaar ook al een beetje af te wijken: zo komt de kabel in sommige gevallen maar lastig los als je hem uit een aansluiting wil verwijderen. Van visuele veranderingen in de aansluitpoort is echter geen sprake. Als het patent nog niet van toepassing is op Apple’s nieuwste usb-connectors, dan kan dit patent wellicht gebruikt worden om een volgende versie van de Lightning-kabel te verbeteren.

Reacties: 6 reacties

  1. Aan de usb connector van de lightning kabel zijn wel visuele veranderingen t.o.v. de 30-pin dock kabel: aan de onderzijde van de connector zijn niet enkel inkepingen in het metaal (zoals bij elke usb connector), maar ook in het daaronder liggende plastic. Hierdoor zijn de inkepingen dieper en komt de connector dus vaster te zitten in de poort.

  2. Als we toch meteen gaan haken op ‘wat mogelijk kan worden’ zeg maar. Bij de simkaart patent staat ook specifiek MacBook Pro aangegeven. Om de 3G MacBook Pro geruchtenmolen weer even aan te slingeren.

  3. Of een TV met 4G :+

  4. Ja, het wordt idd. wel eens tijd voor een nieuwe Lightning connector…

  5. Device 100 could be an iPhone, MacBook Pro, iPad or monitor (or possibly a tv)

    Willen ze soms i.p.v. smartcards in de Apple TV micro sim’s gaan gebruiken? Dan staat dat meteen in connectie met al je andere Apple producten. Misschien ook tv abonnementen via micro sim?

  6. Wel vreemd dat in het plaatje een
    Microsim beschreven staat. Neem aan dat nanosim hiervoor al bekend was? En naast de huidige 3 usb stekkerstandaarden (standaard, mini en micro) zit ik niet echt te wachten op een vierde standaard.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.