Reckless Racing is een nieuwe dirt-racegame van EA waar maanden naar is uitgekeken. Typisch voor deze game: de top-down weergave en de realistische omgevingen met vijf tracks die tot in detail zijn uitgewerkt. Je ziet het vuil opspatten wanneer je door de modder rijdt. Eigenlijk zou Reckless Racing al begin 2010 in de App Store verschenen, maar ontwikkelaar Pixelbite had meer tijd nodig en besloot uiteindelijk om met EA in zee te gaan.
Zoals de naam al aangeeft hoef je je in Reckless Racing niet al te druk te maken over de verkeersregels. Het gaat erom dat je eerder dan de tegenstanders bij de finish aankomt en onderweg lekker gaat driften om te voorkomen dat je in een ravijn valt.
Voordat je kunt beginnen moet je een spelkarakter en één van de zes beschikbare auto kiezen. Er zijn 3 gamesvarianten: Dirt Rally, Hot Lap en Deliver Mode. In Dirt Rally gaat het erom de de rondjes zo snel mogelijk te rijden zodat je eerder aankomt dan de 5 anderen. Je kunt tegen de computer spelen of multiplayer tegen drie anderen via 3G of Wi-Fi.
In Hot Lap moet je één rondje sneller rijden dan je vorige beste tijd. De tegenstander ben je in dit geval zelf, waarbij je als een geest over het circuit scheurt. Ook deze variant is als multiplayer-game te spelen, waarbij je scores van andere spelers als geest ziet meerijden.
Deliver Mode houdt in dat je pakketjes moet verzamelen en deze naar bepaalde punten op de kaart moet brengen. Daarbij is belangrijk dat je de meest slimme route kiest. Reckless Racing zou aanvankelijk Deliverace gaan heten, wat een aanwijzing is dat deze spelvariant eigenlijk de belangrijkste zou zijn. Je krijgt 3, 5 of 8 minuten de tijd om zoveel mogelijk pakketjes te bezorgen. Je krijgt tijdens het rijden aanwijzingen wat de snelste route is en de waarde van de pakketjes wordt gaandeweg hoger.
Spelers hebben de keuze uit drie moeilijkheidsniveau’s: brons, zilver en goud. Als beginner kun je de interactieve tutorial aan het begin van de game doen, zodat je alvast wat gevoel krijgt voor de vijf bedieningsmethodes die je naar eigen wens kunt aanpassen.
Downloaden:
- Reckless Racing (€2,39 – voor iPhone, 5 tracks)
- Reckless Racing HD (€3,99 – voor iPad, 8 tracks)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
misschien ben ik een krent maar ik vind het duur 😛
Doet me denken aan Re-volt een oude pc race game
Lijkt me een saai spel, zou er nog over moeten nadenken als hij gratis is.
Net gespeeld voor deze post. Ze hebben niet zoveel maps, mischien heb ik de verkeerde versie gedownload.
Het is wel een leuke game.
Ach leuk om op de WC te spelen.. 😉
Op zich wel leuk maar hij loopt niet heel erg soepeltjes op mijn iPhone 4
lijkt op een oude pcgame, ignition!
Hoe moet je sturen? Net als met de VW racing games, door je iPhone te draaien?
Voor de duidelijkheid, ik heb ‘m dus nog niet geïnstalleerd.
@Frankie: je kan gewoon sturen met touchknopjes op je beeldscherm, een stuur of pijltjes en een gas en rempedaal.
als je wilt kan je zo sturen dat je je iphone moet bewegen maar ik kan daar niet mee overweg
Ooh Re-volt dat was zo’n vette game he!
Lijkt op het oude Reckless Drivin’ op de Mac.
Tegenwoordig als freeware te downloaden van:
http://www.jonasechterhoff.com/Reckless_Drivin.html
Leuk spelletje hoor 🙂
Ik snap de negatieve reacties niet zo. Dit spel is grafisch top en speelt echt super, de besturing is prima. Echt prachtig gemaakt, sjapeau!! Als je van scheuren houdt gewoon kopen die handel
Ah,daar zijn de negatievelingen ook weer.
Te duur,te saai,te moeilijk.
Grafisch is dti idd top en het speelt ook nog eens leuk, en online!! Dat is toch wel erg leuk gevonden!
prachtig spel! Op een spel als deze was ik echt al maanden aan het wachten, ik speelde vroegah veel super off road, dat was een soortgelijk spel.
Jammer dat er geen powerups etc en wagen upgrades in zitten, dat head het allemaal nog wat completer gemaakt.
Maar grafisch is het echt top (komt vooral op de Ipad tot zijn recht) en de besturing is ook prima, je hebt keuze uit een aantal besturingsvormen, dus dat hebben ze goed gedaan… Ik ben er iig erg blij mee, hopelijk komen ze nog met een aantal mooie updates..
ONLINE?? Wow dan lijkt hij me wel vet :P.
@iphone user 1000:
Re-volt was de shit!
Doet me denken aan super off-road op de NES:) Erg mooi gemaakt deze en leuk om te doen. Wel kneuzig dat je geen 8 tracks kan krijgen op de iPhone.
Zn geld zeker waard. Tip: zet difficultu op gold als je makkelijk wint;)
Leuke game. Twijfelde wel vanwege de prijs maar geen spijt van de aanschaf.
Speelt makkelijk en door de diverse moeilijkheidsgraden voor ieder wat wils.
Ik zeg doen!!
Wat een heerlijk spel was dat toch! Met zn tweetjes op 1 keyboard, en maar racen tegen elkaar.. heerlijk!
Lijkt wel een 1op1 kloon van Ignition:
Ignition – YouTube
Online is het ook erg leuk om de hotlap modus te spelen. Als je een race van 3 ronden doet haken spelers vaak af als ze niet winnen. Met HotLap houd je de spanning erin en stop je zodra er echt een snelle tijd is gezet.
Ik hoop dat F1 2010 van Codemasters (dacht ik) op de iPhone komt! Als ik de graphics van Modern Combat 2 zie, moet dat best kunnen volgens mij!
Dit ziet er heel leuk uit, deze pagina gaat mijn bladwijzer in zodat ik hem later kan downloaden (iphone 4 komt maandag) 🙂
Leuk, maar racen op een iPhone? Nee, dat zie ik mezelf nog niet doen.
Echt een super spel, vooral de deliver-mode:)
Oeh ja, dat was inderdaad een vet spel! Beter brengen ze die eens naar de iPhone/iPad! Net als Crazy Taxi overigens!
Dit ziet er ook wel leuk uit! Zal ‘m eens op het verlanglijstje zetten 🙂