Siri Plex Remote: gebruik Siri om je televisie te bedienen

Met Siri en een Proxy-server kun je nu ook je televisie bedienen. Een YouTube-filmpje laat zien dat het mogelijk is met Siri en Plex, een open source mediaspeler. Met je stem kun je wisselen tussen tv-programma's en dat werkt bijzonder goed.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

seinfeld siri tvSinds de Siri proxy-app beschikbaar kwam, is er van alles mogelijk met Siri. Via een publieke proxyserver kunnen slimme programmeurs zorgen dat Siri bepaalde opdrachten uitvoert. We zagen al een thermostaat en een auto die met Siri konden worden bediend. Maar de droom van een televisie die je met je stem kunt bedienen, komt nu een stapje dichterbij. Via de Plex-interface kun je met Siri je televisie bedienen. Plex is een open source mediaspeler, bedoeld voor Intel-gebaseerde Macs.


YouTube-gebruiker Hjaltij laat het zien in onderstaande video. Het resultaat werkt eigenlijk best goed: nadat je een stemcommando hebt gegeven start een tv-programma redelijk snel op. Is dit wat Steve Jobs bedoelde toen hij over een gemakkelijk te bedienen televisie opmerkte: “I finally cracked it”? Jobs wekte in ieder geval de indruk dat hij iets wilde doen aan de wildgroei aan ingewikkelde afstandsbedieningen bij televisies.

Click here to display content from YouTube.
Learn more in YouTube’s privacy policy.

Siri

Siri is Apple's eigen spraakassistent en hier lees je er alles over. Siri kan informatie voor je opzoeken, taken uitvoeren en apparaten bedienen. Veel apps werken ook samen met Siri en je kunt met de Opdrachten-app je eigen Siri-opdrachten maken. Je vindt hier onze belangrijkste artikelen.

Siri

Reacties: 12 reacties

  1. Als ze Siri nu ook mogelijk maken voor de iPhone 4…

  2. Nice hopelijk komt het ooit beshikbaar

  3. En nu nog SIRI voiceactivated maken zodat je niet meer op de knop hoeft te drukken om SIRI te gebruiken..

  4. @Mark: Precies. Als je toch op een knop moet drukken kun je net zo goed die op je afstandsbediening indrukken. Ben je meteen klaar.

  5. Sirius Voice activated maken op de iPhone voor Siri schiet niet echt op denkik omdat je iphones microfoon constant aan moet staan waardoor je batterij nog sneller op gaat.

    Dit zou wel kunnen als siri in een Apple tv zou komen.

  6. is idd weer een stukje beter.

    overigens is plex niet alleen maar voor intel based macs ook sinds kort op windows beschikbaar.

  7. Origineel geplaatst door MoBieler
    @Mark: Precies. Als je toch op een knop moet drukken kun je net zo goed die op je afstandsbediening indrukken. Ben je meteen klaar.

    dus jij kan met 1 druk op de knop je afstandsbediening je favoriete serie opstarten? Droom lekker verder knul.

  8. Origineel geplaatst door Mark
    En nu nog SIRI voiceactivated maken zodat je niet meer op de knop hoeft te drukken om SIRI te gebruiken..

    Origineel geplaatst door MoBieler
    @Mark: Precies. Als je toch op een knop moet drukken kun je net zo goed die op je afstandsbediening indrukken. Ben je meteen klaar.

    Hebben jullie de Spraak-functie op de Mac (is er al jaren) eens getest? 😉 Waarschijnlijk komt er de functie dat je eerst Siri zegt en daarna de commando geeft. Ik denk dat die opzet alleen handig is als je iPhone unlocked is of als je oortjes ingeplugd hebt (met mic).

  9. Ik hoop op een installer met plugins voor op je mac zodat iedereen een beetje inzicht krijgt over hoe en wat

  10. …En aks iemand op tv dan zegt: “nu op nederland 2…” dan zapt de tv meteen naar nederland 2 enz… De tv gaat zelf zappen dus… Volume HARDER en ZACHTER enz…

  11. @Bart: Dat valt makkelijk te voorkomen door de audio output te filteren met de audio input.

  12. @thom: ik hoorde dat er een app is voor 4 als alternatief voor siri.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.