WhatsApp-topman ontkent overnamegesprekken met Google

Een WhatsApp-topman heeft ontkend dat WhatsApp in gesprek is met Google over een overname. Eerder gingen er geruchten dat Google 1 miljard dollar had geboden voor de berichtendienst WhatsApp.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

whatsapp_logoDe afgelopen dagen was regelmatig op internet te lezen dat WhatsApp verwikkeld is in overnamegesprekken met Google. Het zou gaan om een overnamebedrag van 1 miljard dollar. WhatsApp-topman Neeraj Arora heeft nu ontkend dat er überhaupt overnamegesprekken gaande zijn. Het bericht over de overname is de wereld in geholpen door DigitalTrends, die beweerde dat WhatsApp en Google al vier tot vijf weken in onderhandeling waren. Ze baseerden zich daarbij op één bron.


Ook noemde DigitalTrends een overnamebedrag van 1 miljard dollar en gaf daarbij aan dat WhatsApp het bod te laag vond. Maar Arora, die hoofd business development bij WhatsApp is, spreekt de beweringen tegen. Of een bod van 1 miljard dollar realistisch zou zijn, is moeilijk te zeggen. WhatsApp maakt geen financiële cijfers bekend. Het bedrijf verdient geld met contracten met telecombedrijven en met het verkopen van de app. In Apple’s App Store staat WhatsApp (met kleine onderbrekingen) al jarenlang op de nummer 1-positie als meest gedownloade betaalde app.

Toch staan ze niet op nummer 1 in de lijst met apps die het meeste geld opbrengen. Die eer gaat naar in-app aankoopspelletjes zoals Candy Crush en Clash of Clans. Maar dat kan veranderen als WhatsApp betaalde abonnementen gaat invoeren, die ook voor iPhone gaan gelden. Een screenshot van een betaversie van WhatsApp met betaalfunctie dook onlangs op.

Google zou WhatsApp kunnen gebruiken om de eigen chatdienst Babel op te tuigen. Babel is een combinatie van Google Talk, Hangouts, Voice en Messenger en zou op diverse apparaten moeten werken. Door een overname zou Google hiermee meteen marktleider kunnen zijn. Maar zoals het er nu naar uitziet is het gerucht door de uitspraken van Arora uit de wereld geholpen. WhatsApp CEO Jan Koum spreekt volgende week op een conferentie van AllThingsD, waar hij wellicht meer bekendmaakt. Eerder gingen er geruchten dat WhatsApp zou worden overgenomen door Facebook.

Informatie

Laatst bijgewerkt
9 april 2013 om 9:23
Onderwerpen
,
Categorie
Apple

Reacties: 9 reacties

  1. Het zal wel waar zijn alleen is waarschijnlijk de prijs nog niet duidelijk…

    Greetz

  2. Dan haak ik af als google overneemt. Stel griezels brrrrrr.

  3. Ik stap dan over naar messegeme als Google dit gaat doen! @Matijs idd brrr grote companies!! Zal het er beter van worden denk het niet alles wordt dan weer samengevoegd wat krijg je dan? een Messegerwattsappskypegmail combo??
    grtz

  4. @Ramon:
    Ik zie het juist als voordeel wanneer diverse grote diensten worden samengevoegd. Waarom zou je tientallen losse applicaties gebruiken als deze ook in één applicatie kan worden samengevoegd? Overigens heeft Google een behoorlijk budget om message-dienst te verbeteren en uit te breiden. Mede door het omvormen van enkele applicaties naar één, maakt het mogelijk de functionaliteiten flink uit te breiden.

    Ps. Messegerwattsappskypegmail?
    (Windows Live) Messenger = Microsoft
    Whatsapp = WhatsApp Inc (tot op heden)
    Skype = Microsoft
    Gmail = Google

  5. Ok, dan is het dus echt waar! Dan ga ik me alvast maar voorbereiden om de boel op te zeggen. Whatsapp bij Google is een no-go.

  6. Laat het alsjeblieft waar zijn. Ik heb het niet zo met Google.

  7. Een plus punt als google koopt whatsapp dan blijft het gratis

  8. Damn, ik moet ook zo een app ontwikkelen, 1 miljard, ik zou zeggen “ok, alsjeblieft, doe wat je wil” 😀 .

  9. Mocht dit verhaal echt waar zijn, dan stap ik over naar iMessage. Het idee dat Google WhatsApp overneemt vind ik nogal een enge gedachte eerlijk gezegd.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.