Apple heeft een aantal erotische boeken uit de top 10 iBooks gehaald, zo meldt de Telegraph. In de ranglijst blijkt het boekje ‘Blonde and Wet, The Complete Story’ van Carl East te zijn verdwenen. In plaats daarvan staan nu serieuze boeken. ‘Blonde and Wet’ stond maandagochtend nog bovenaan de top 10 als bestverkocht boek, met op de 2e en 7e plaats twee andere erotische werken. Rond het midddaguur waren ze verdwenen uit de lijst. Apple weigert te zeggen waarom de boeken zijn weggehaald, maar het zou iets met de inhoud te maken kunnen hebben.
Volgens auteur Carl East gaat ‘Blonde and Wet’ over het seksueel ontwaken van de hoofdpersoon Cherry. Het zou een erotisch avontuur als geen ander zijn. East heeft al 70 titels op zijn naam staan, met titels als ‘Being Naughty’, ‘Thai Beauties’, ‘Claudia’s Wild Weekend’ en ‘Mature Women’.

Update: De boeken zijn alleen uit de top 10 gehaald, ze zijn nog wel in de iBookstore te vinden.
Wie de boeken van Earl toch wil lezen, kan dat doen via de Kindle-app op de iPhone of iPad. Ze zijn bij Amazon nog steeds te krijgen en kosten meestal zo’n $3,44.
Tipgever: Thomas
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Triest… met boeken met moord en doodslag hebben ze geen probleem… erotiek is natuurlijk ook veel erger! 😉
“Gray and dry” mag vast wel 🙂
Preutse amerikanen :s..
Ongelooflijk hoe een land op dit gebied 50 jaar kan achter lopen. Dat een “Turks fruit” het wellicht niet zou redden in de appstore. Maar inderdaad, geweld is veel minder schadelijk dan erotiek.
Puriteins Amerika. Hypocriet.
Laat me raden:
Steve Jobs heeft of geen kinderen of heel christelijk 14 kinderen.
De boeken staan nog gewoon in de store, ze zijn alleen uit de top 10 gehaald. Is trouwens ook iets wat Amazon doet.
Wat heb ik een medelijden met mevrouw Jobs…
Toch wel zielig elke keer dat gecensuur. Idioot preuts gedoe. Echt zooo 1950 … Wat bezielt Jobs toch ? Get back in 2010! Hypocriet America
Het grappige is dat deze boeken wel uit de bestsellerlijsten zijn verdwenen, maar nog steeds te krijgen zijn hoor. Wanneer je in de Amerikaanse iBooks store inlogt staan ze er nog gewoon.
Ik denk eerder dat het “behind the counter” idee een beetje is toegepast. “We adverteren er niet meer mee, maar je kunt ze nog steeds krijgen want we willen de winst ook niet zomaar kwijt”.
Beetje dubbel van Apple. Moraalridder uithangen en toch cashen.
Tsja, dit noemen we gewoon censuur.
Vind je het gek dat men dan gaat jailbreaken. Apple bepaald wel even wat goed en slecht is, dat pikt natuurlijk niemand in deze tijd…
Na lezen van reactie van Christian Luijten, moet ik in ieder geval het woord censuur niet noemen… Maar blijft hypocriet.
Scherp, dan vind ik het nog tot daaraantoe, maar van dit soort acties van apple sta ik idd niet meer te kijken
Tja. Het seksueel ontwaken van de vrouwelijke hoofdpersoon, door een man geschreven. Ik denk dat die Carl vooral zijn eigen ideeën en fantasietjes heeft beschreven.
Amerika is een preuts land, vergeet dat niet! Aanrader: this movie is not yet rated over het Amerikaanse filmrating systeem.
Tjongejongejongejongejongejonge….
[…]
TJONGEJONGEJONGEJONGEJONGE!
Aldus Rembo & Rembo
Zie je maar weer hoe preuts en controlerend bedrijfje hEt is. Voor mij geen apple producten meer. Ik ga in vervolg voor een degelijk apparaat waarmee je wel kan bellen.
Ze doen zichzelf nog eens de das om.. Waarom koos met indertijd de VHS videoband boven Betamax of Video2000? Niet zozeer omwille van de kwaliteit, maar omdat de prnoindustrie massaal koos voor VHS… Apple gaat er soms helemaal over met hun controle… Er is nog weinig sprake van een vrije markt..
Ik vindt dat zo belachelijk eh… De iPhone zou pas meer succes halen moest er zulke dingen toegelaten worden. En ja het zal wel zoiets zijn dat de kinderen van jobs hiermee te maken kan hebben… En ik vindt voor de iPad is dit zeker een “epic fail” weer. Mensen die vooral alle soorten boeken willen lezen wordt nu ook weer in maten beperkt… Ik zou daar niet mee om kunnen gaan!!!! We leven anno 2010 man kom op eh jobs….
Ik snap dan niet waarom je wel erotische Apps kunt downloaden.
Ehm.. Ik kan ze anders niet vinden hoor in de store???
Zolang er niet te achterhalen is of iemand 18 plus is, dan alle erotiek maar weigeren in de app store. Ben ik het helemaal mee eens. En geweld moeten ze nooit toelaten. De app store lekker fris en schoon houden is mijn idee.
Geen probleem aangezien je je eigen epubs kan toevoegen, dan koop je ze maar ergens anders.
Ik vind het prima dat Apple zich zo aan hun bedrijfsbeleid houdt. Dat zouden meer bedrijven moeten doen.
Word een beetje moe van Apple…..pfff
Wanneer zouden er trouwens betaalde boeken komen in de NL ibooks store?
(Red.) Voorlopig niet, lees deze tweet.
@Sergoke: Dat is de grote fabel die blijft leven op het internet..
@Johan: Waarom zou een bedrijf dat moeten bepalen? Is dat niet de verantwoordelijkheid van de mensen zelf? Als kinderen er nieuwsgierig naar zijn, laat ze dan toch lekker. Het is niet zo dat het bij wet is verboden (ondanks sommige christelijke partijen dat graag zouden zien). Als ouders er niet mee eens zijn, dan moet je als ouder gewoon wat meer je opvoedtaken serieus nemen en dat duidelijk maken aan je kinderen.
Als apple geen bloot, seks, geweld, enz wilt verkopen, dan moeten ze dat gewoon duidelijk aangeven. Dan moeten ze daar ook op controleren en niet gewoon alles goed keuren en zodra er klachten binnen komen er pas iets aan gaan doen. Snap dat er dan soms iets door heen glipt, maar in dit geval was de titel en afbeelding wel zo duidelijk dat ze dit hadden zien aankomen…
Toch wel een klein beetje storend dat Apple blijft bepalen wat ik wel en niet mag lezen of op mijn iphone zetten
Tja, het is hun platform 🙂
Als je het niet ziet zitten dan ga je toch ergens anders heen… Dan merken “ze” vanzelf wel dat ze niet goed bezig zijn.
Nog even en je mag met Safari geen pornowebsites meer bezoeken.
@Johan: Helemaal mee eens, je haalt me de woorden uit de mond
Lekker halfslachtig beleid weer. Je laat het eerst toe om het vervolgens weer weg te halen. En je kunt het via een omweg nog steeds krijgen. Wat is dus de zin van deze actie?
Het wordt tijd dat Apple zich eens realiseert dat we in 2010 leven en niet in 1910. Erotiek en porno is niet hetzelfde.
@Johan:
Kinderen onder de 18 dan voortaan ook maar niet meer alleen laten in een ruimte met tv en afstandsbediening? Wie weet, zien ze anders the A-Team wel! Op tv komen ze om in de vunzige videoclips en kinderseries met geweld. Ik zie dan niet in waarom het in de appstore een probleem zou moeten zijn.
Sex is slecht, geweld niet. Dat weet toch iedereen 😉
tsja, vroeger had je videosystemen…..betamax van Sony en VCR2000 van Philips waren kwalitatief beter dan het bekende VHS.
Philips wilde echter geen porno en bij VHS kreeg men dat wel.
Het publiek accepteerde dat niet van Philips en het resultaat weten we. VHS is groot geworden doordat daar wel snel porno op toegestaan werd.
Helaas is het bij Apple anders. Daar accepteren we gewoon dat Apple censureert. We schreeuwen moord en brand dat het absoluut niet kan, maar blijven gewoon hun artikelen kopen. Dus waarom zou Apple zijn hypocriete beleid aanpassen.
We kopen het toch…dus is het goed hahaha
Het moet toch niet gekker worden daar bij die Puriteinen aan de overkant de plas. !
@seminifeer:
@thespirit: Hij had 1 kind, Lisa
Overigens wel ranzig dat die verhalen geschreven zijn door een man..
Wat een hoop gekakel over wat gewoon nog in de Store te halen valt.
Tot nu toe is datgene wat ik gekocht heb van Apple vele malen beter dan wat ik daarvoor had.
En als het me om wat voor reden dan ook niet meer bevalt koop ik toch gewoon geen Apple stuff meer…
Viezeoudevrouwenboekjes zijn net zo erg als de viezeoudemannenboekjes en die zijn er nog veel meer als je die flut damesromannetjes meetelt. Daar krijg ik zelfs nog rode oortjes van en dat is dan door vrouwen geschreven.
Waar wordt de meeste porno geproduceerd? Neder…. of nee, ja dat is toch Amerika hoor!
Apple wil ons behoeden voor slechte invloeden….ach, dat waardeer ik dan toch ook wel weer.
Aan de andere kant ben ik volwassen genoeg om zelf beslissingen te nemen. Daar heb ik Apple niet voor nodig. Apple moet doen waar het goed in is: fantastisch mooie producten ontwerpen en verkopen. Maar niet de moraalridder uit gaan hangen.
Niet om het een of ander, maar hoe kun eigenlijk een US-account instellen? Je betaalrekening moet toch aan je huisadres worden gekoppeld? Ik heb geen Amerikaanse creditcards hoor.
Beetje zielig dit… Als ze echt zo principeel zijn dan helemaal eruit toch? Nu is het net als in veel landen, we verkopen wel porno maar alleen onder de toonbank want we zijn beschaafd 😉
Weet iemand trouwens waaarom ik alleen oude-lollen boeken kan dl op ibooks. Iets met gutenberg project. …..
Bijzonder. ‘k had gisteravond een uitgebreide reactie geschreven, maar die is verdwenen. Er zijn meerdere reacties weg trouwens. Hoe kan dat Gonny?
@sander – … en nog een 50-plusser ook, dus komt op mij meer over als viezeoudemannenboekjes.
@ferry – Ik doe meestal de moderatie niet, ook al denken veel mensen dat.
Ik dacht dat je reactie in moderatie zou staan, mogelijk omdat andere bezoekers hebben geklaagd (een reactie gaat dan per direct in moderatie en wordt pas later bekeken). Kan komen door grof taalgebruik e.d. Ik heb de log van wachtende reacties nagekeken en ook de prullenbak met verwijderde reacties, maar daar staat niets van jou in. Alleen een reactie van jou met alleen de tekst ‘Hallo’.