iPhone kapot: hoe krijg je garantie in de VS?
Onze Duitse collega’s van iFun zijn de afgelopen twee maanden in de weer geweest met het laten repareren van een kapotte iPhone die in de VS was gekocht. Voor iedereen die er tegenop ziet om zijn iPhone bij een defect op te sturen, is het verhaal interessant om te lezen. Begin februari raakte het scherm van de iPhone 4GB defect, waarna de ongelukkige iPhone-bezitter contact opnam Apple in de VS. Daarbij bleek dat toestellen die in de VS zijn gekocht, alleen via een geldig Amerikaans woonadres kunnen worden gerepareerd. Je kunt het toestel niet zelf opsturen; Apple hanteert een pickup-service van UPS, die het kapotte toestel persoonlijk bij je komt ophalen.
Het regelen van een Amerikaans adres kan op verschillende manieren: via familie of vrienden, via kennissen die je op forums hebt ontmoet of via een Amerikaanse adresdienst zoals MyUS.com. Als de iPhone op het Amerikaanse adres is aangekomen, kun je de pickup-service van Apple bellen. Apple stuurt een UPS-doos, die een paar dagen later wordt opgehaald. Na een week arriveert een nieuw 4GB-model, die de Amerikaanse kennis richting Duitsland stuurt, met een verzekerde waarde van $600 (uiteraard afhankelijk van de verzender).
De Duitse iPhone-bezitter kreeg vervolgens een brief in de bus, met het verzoek om met factuur en Duitstalige productbeschrijving naar het douanekantoor te komen om het pakket af te halen. Omdat het toestel was omgeruild kwam het serienummer niet overeen, waar dus een oplossing voor gezocht moest worden. Uiteindelijk werd de waarde van de iPhone vastgesteld op $300 en kon de nieuwe iPhone met ZiPhone en iLibertyX onder handen genomen worden.
Het douaneproces zal in Nederland en België iets anders verlopen en het feit dat de doorlooptijd twee maanden is komt ook omdat de iPhone-bezitter drie weken wachtte voordat hij het toestel opstuurde. Maar duidelijk is wel, dat het vinden van een goed ‘adresje’ nog het meest lastige onderdeel in het hele traject is. Daarnaast schijnt Apple tegenwoordig nog strenger te zijn in de garantieafhandeling: niet geregistreerd bij AT&T is geen garantie. Hoe het in de andere, officiële landen is geregeld is ons helaas niet bekend. Iemand andere garantie-ervaringen?
Meer info: iFun
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ik ben heel erg bang voor de dag dat er iets hardwarematig zal mislopen met mijn iPhone. Ik heb noch aankoopbewijs, noch een kennis of iets dergelijks in de VS. Ik denk dat ik hem gewoon bij het grof huisvuil zal mogen deponeren.
Ik hoop met heel mn hart dat hij nog lang en gelukkig zal leven.
Je kunt ook naar een iPhone repair service stappen (zoek maar eens op Google). Die zijn niet eens zo heel duur voor bijvoorbeeld het vervangen van een schermpje of iets dergelijks. En als ik naar mezelf kijk, ik moet het meteen afkloppen overigens, is er nog nooit één gsm van me overleden voordat ik een nieuwe wilde (meestal ruim een jaar in bezit).
Het punt is een beetje (naar mijn mening) Je koopt een product uit een ander land. Je moet er dus rekening mee houden dat zoiets stuk kan gaan; of het nou jou fout is of niet. Er zit gewoon GEEN garantie op. Je kunt natuurlijk allerlei middelen bedenken maar het is gewoon een risico die je neemt.
Volgens mij moet het nu inmiddels ook wel duidelijk zijn dat er voor gehackte iPhones geen enkele garantie geldt(Dit wordt meestal ook voor aankoop duidelijk aangegeven).
Er zijn gelukkig genoeg (niet goedkope)hulppunten in Nederland eo waar je terrecht kan als er iets stuk is.
Ik hoop zelf ook dat de mijne het nog lang uithoudt.
Ik dacht dat Apple een INTERNATIONALE garantie kent, net zoals ieder ander gerenomeerd product. Waarom dan geen garantie in NL op de hardware?
Een defect scherm heeft toch niets met een AT&T te maken?
hmmm..ben ik even blij dat ik hem via 2call.nl heb gekocht… 1 jaar garantie mensen 😀
ja Eelco1987, maar voor de mensen die hem uit amerika hebben gehaald die konden voor hetzelfde geld wat jij voor je iphone hebt uitgegeven, 2 iphones ervoor kopen.
Haha owned XD
Ik heb hier een iPhone liggen met kapot onderste deeltouchscreen.. t lijkt me wel de moeite waard.
hmmm, 2 stuks, moest maar 200 euro neerlegen, met verlengen van mn abo…gloof niet dat je daar 2 iphone’s voor hebt XD
verschil abbonement sim-only/gewoon per 2 jaar is? Veel?
@Eelco1987: 27,50×24 maand=660 euo
660+200 eurie voor de iphone=860 euro.
maar zit hier je internet bij in? lijkt me sterk
dus 860+240 euro voor internet (24maand) = 1100euro
doe ik het toch echt beter met 900 euro voor 24 maand
Wat is dat nu,
Apple herkent een wereldwijde garantiehttp://store.apple.com/Catalog/nl/Images/worldwidewarranty.html
En daar staat in dat je wereldwijd garantieservice kunt verkrijgen voor draagbare toestellen.
Met andere woorden apple heeft het recht niet voorwaarden op te leggen die niet in hun garantiecontract staan.
Heb je een kapotte iphone? bel naar apple en laat dat blijken, eis garantie, desnoods bel naar apple UK. Apple MOET garantieservice geven, je hebt recht op een werkend toestel.
Groeten
Jeremy
http://www.eu-gsm.nl/ kan je lossen onderdelen kopen
Garantie is volgens mij 2 jaar in Nederland. Veel winkels geven maar een jaar terwijl 2 jaar volgens mij bij wet is vastgesteld.
Dat klopt niet, garantie is 1 jaar. Verder geldt het consumentenrecht, oftewel een product moet de verwachte levensduur meegaan. Is er na die 1 jaar wat kapot dan moeten koper en verkoper gezamenlijk de kosten delen. http://www.staiksterk.nl
@ jgmkoster
heb mijn huidige abo verlengd: hi 50 12 maanden moest 191 euri betalen, met 1 jaar garantie, niet slecht dus he 😉