De iPhone 5 zou moeilijk leverbaar zijn wegens productieproblemen bij het nieuwe scherm. Dit stelt Barclays-analist Ben Reitzes tegenover Bloomberg. De iPhone 5 maakt gebruik van een dunner scherm, waarvan de touchsensoren in het display zitten geïntegreerd. Hierdoor is er een laag minder nodig. Apple zou dit kwartaal volgens de analist maar 10 miljoen van deze zogeheten in-cell panelen kunnen laten produceren. Apple maakte onlangs bekend dat er in het eerste verkoopweekend 5 miljoen iPhones over de toonbank gingen.
Op het moment zouden maar twee fabrikanten het in-cell scherm produceren: LG Display en Japan Display. Een derde fabrikant, Sharp, was volgens eerdere geruchten niet op tijd paraat om ook de displays te produceren. Ook dit zou volgens Reitzes bijdragen aan tekorten.
We moeten nog zien hoe extreem de iPhone 5-tekorten precies zijn. Er was slechts een uur voor nodig totdat de eerste lichting van de iPhone 5 was uitverkocht toen de voorverkoop van start ging, maar bij de uiteindelijke verkoop in verschillende Apple Stores op 21 september waren er alsnog veel iPhones in de winkel. Bij telecomproviders lopen de tekorten echter op, waardoor je bij T-Mobile in sommige gevallen tot 5 weken moet wachten totdat de iPhone 5 binnenkomt.
De iPhone 5 heeft niet als enige last van tekorten door de moeilijke productie. Eerder vandaag schreven we nog over de Lightning-connector, die door soortgelijke problemen minder snel wordt geproduceerd. Hierdoor zijn de nieuwe kabels ook moeilijk te bemachtigen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Tuurlijk, nu dit weer. Er is elk jaar weer een ander excuus waarom er een “schaarste’ is. Gewoon een marketingtruc, niet intrappen.
Wat Timoow zegt.
(Red.) Off-topic voor dit artikel. Opeenvolgende reacties verwijderd.
Een analist roept iets om zelf even in het nieuws te komen?
En mensen gaan dan zeiken op Apple.
Hoe simpel ben je..
Altijd met een nieuw modelletje hè.. Gewoon wachten op de 5S. Met de 3GS en de 4S waren ook geen problemen. 🙂
En volgens mijn fietsenmaker zijn er meer dan voldoende iPhones.
Sinds wanneer zijn analisten van een bank of andere derde partijen een belangrijke bron?
Zelfs Samsung, (concurrent én) producent van Apple onderdelen, zit dichter bij het vuur…
Elke iPhone weer zijn er tekorten. Het bekt ook lekker in de media als je product een tekort heeft. Dan gaan mensen denken: “Ow? Zo dat is populair, eens kijken of ik er ook eentje wil”
“Schaarste creëren”, enig idee hoeveel dat kost ?
Het kost meer om spullen in stock te houden dan te verkopen, hallo.
Wie is er mee gebaat om “schaarste te creëren” ? Apple ? dacht het niet, als je een toestel wilt maar je kunt het niet krijgen, dan is er grote kans dat je een keuze voor een ander toestel maakt.
Hoeveel toestellen kunnen ze per dag maken denk je ?
(Red.) Off-topic voor dit artikel.
Lekker belangrijk, het is maar een analist.
De Samsung is tenminste nu ook via NFC te hacken!
Ik wist het! Het kan via sms of een webbrowser ook, maar met NFC hoef je alleen maar naast de persoon te staan en via NFC een commando te versturen.
En weg is alles..