Goed nieuws voor mensen die niet van plan zijn om de iPhone 3G met een verplicht abonnement af te sluiten. De Italiaanse hacker Zibri heeft namelijk aangekondigd dat hij erin is geslaagd de iPhone 2.0 beta 7 Baseband te patchen en te unlocken. Maar juich niet te vroeg, want het gaat hier om een betaversie, die uiteindelijk niet op de iPhone zal terechtkomen.
Apple zal op de iPhone 3G een finale versie gebruiken, die begin juli klaar moet zijn. Zibri schrijft dat de hack werkt bij tientallen internationale netwerken, waaronder T-Mobile NL en Mobistar BE. Dat dit alleen de officieel aangekondigde operators zijn, heeft er waarschijnlijk mee te maken dat de benodigde gegevens van die operators al in de firmware aanwezig zijn.
Het is niet alleen geruststellend nieuws voor mensen die de 3G iPhone willen kopen, maar ook voor mensen die nu al een eerste generatie iPhone hebben en willen profiteren van de nieuwe functies in firmware 2.0: Exchange-ondersteuning, geotagging van foto’s, de nieuwe wetenschapplijke calculator… grote en kleine verbeteringen die de upgrade toch de moeite waard maken.
Zibri meldt ook dat de gebruikersnaam en het wachtwoord voor rootrechten niet zijn gewijzigd: met gebruiker ‘root’ en wachtwoord ‘alpine’ kom je nog steeds naar binnen.
ZiPhone is geschikt voor Windows en Mac.
Meer info: bij Zibri
Voor wie ZiPhone nog niet kent: hieronder een filmje waarin het wordt uitgelegd.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
lekker hoor! We (L) ZiPhone
Hahhaahah geweldig:D
ik heb trouwens nog geen iphone maar dat unlocken en jailbreaken gaat echt vet makkelijk! ik dacht daar ben je dagen aan bezig
Kan wel goed zijn dat ze hem gaan unlocken, maar de vraag is natuurlijk of je nog wel een iphone meekrijgt zonder in de winkel een abonnement af te sluiten ( buiten de reeds dure sim-lock vrije). Het enigste nut dat het dan heeft is om progs te draaien die tegen de regels van de sdk ingaan en dus niet via de appstore verspreid zullen worden.
zaaalig ….. maja vo belgische iphone geen probleem want kzit toch bij mobistar … en die profiteurs gaan ons ziek late betale vo den 3G 🙁
@blackeagle: Dit is dus vooral goed nieuws voor de mensen met een 1e generatie iPhone. Als dit bij de final versie ook werkt kunnen ze dus veilig upgraden.
ga hem toch kopen bij t-mobile dan maar een mindere provider ik heb mijn zakelijke telefoon er ook nog naast.maar ik wil er u echt een hebben.
wel mooi dat hij waarschijnlijk nog steeds te hacken is zodat we nog steeds lekker eigen programma’s op kunnen zetten
Wees maar er zeker van dat Apple ZiPhone in de gaten houdt. En aangezien het om een beta gaat, is er weinig kans dat de finale firmware gemakkelijk te kraken valt.
Crisis bij apple op dit moment 😀
zolang het maar lukt om de final versie te unlocken activeren en jailbreaken en dan het liefst met pwnage maar 1.2 heeft tog een andere bootloader hoe moet je daar dan an komen
Zibri heeft dit weer goed gestolen van het dev team. Het is helemaal niet moeilijk om de baseband te unlocken. Hier staat de uitleg van het dev team: http://wikee.iphwn.org/sgold_bootrom:simple_unlock
Je moet gewoon een “geneuterde” bootloader hebben. Het is vooral het jailbreaken dat nu nog een probleem is.
Als Ziphone je iphone net zo verknalt als de vorige versies dan is dit geen verbetering
ik nog geen (voorlopig) last gehad met ziphone,op meerdere iphones gebruikt!
laat maar komen
k ken er genoeg die problemen met Ziphone hadden, hij is er wel snel mee, nu wachten welke firmware 2.0 versie apple op de nieuwe iphone mee stuurt he????
Niet lang daarna zullen Pwnage en iLiberty ook met updates komen.
Al dat gezever met die locked iPhones. Ik weet niet wat ze gaan doen in België, want koppelverkoop in België is verboden. Mobistar op of af, een abonnement gaan ze mij niet verkopen !
Grapjassen, nu jullie dit gezegd hebben wordt het wachtwoord per direct veranderd, en dan niet meer zo rete-simpel, maar dan krijgen we een wachtwoord van 40 tekens met kleine letters, hoofdletters en cijfers. Namens de hele iPhone-wereld: dank jullie vriendelijk!
Zover ik weet is dit al maanden bekend, dus of iemand het nu nog eens vermeld of niet, zal weinig uitmaken 😉
Zibri tools ga ik in ieder geval nooit meer gebruiken. Puur vanwege het feit dat zijn tools in het verleden veel schade konden toebrengen. Waarom zou dat nu ineens veranderen ? Ik geloof nooit dat hij alle code heeft herschreven.
heb nu best veel phones unlocked met Zibri tools. Geen enkel unlocked toestel heeft of vertoond kuren!
Goed natuurlijk voor de peeps met een first gen iPhone 🙂 kom maar op
Zo’n dingen zullen er uiteindelijk voor zorgen, dat ze het hele boeltje simlock vrij zullen maken
So keep up the good work 😉
maar hoe zit het dan eigenlijk met de geinstalleerde taal op je iphone als je in italie koopt??? is dat hetzelfde als met een ipod dat je gewoon een taal kan kiezen, of staat er op een italiaanse iphone ook alleen de italiaanse software geinstalleerd?
HEB EEN 2.0 LOCK PHONE MET USA ABONEMENT
HOE TE ONLOCKEN BART